• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ostatnia prosta przed maturą 2022. Stres czy relaks?

Piotr Kallalas
2 maja 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Tegoroczni maturzyści w ubiegły piątek zakończyli rok szkolny i już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli ich od pierwszych egzaminów. Jak spędzają ten czas? Czy dopadł ich przedmaturalny stres?Czy denerwowałe(a)ś się przed maturą?

Odwiedziliśmy z kamerą III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, aby zobaczyć, jak czują się uczniowie, którzy lada dzień rozpoczną maturalne zmagania. Zdania są podzielone - część maturzystów stawia na relaks, a część będzie do końca zaglądać do książek.

- Ostatnie dni to powtórki, powtórki i jeszcze raz powtórki. Niestety do samego końca będę tkwić nad książkami, chociaż bardziej skupię się na repetytoriach. Ogólnie jestem dobrej myśli, ale nie darowałabym sobie, gdybym do ostatniej chwili jeszcze nie doczytywała - mówi Ania, która nastawia się szczególnie na matematykę.
- Chyba coraz bardziej spokojnie, bo z każdym dniem coraz więcej wiedzy. Teraz w ogóle nie myślę o maturze, tylko o tym, że kończę szkołę, w której byłam od sześciu lat, bo byłam tu też w gimnazjum - słyszymy od jednej z maturzystek.
Większość uczniów przyznaje, że odczuwa stres, jednak podchodzi do matury z pozytywnym nastawieniem. Maturzyści nie wyglądali na sparaliżowanych, a bardziej podekscytowanych zbliżającą się próbą, a później najdłuższymi wakacjami w życiu.

Czytaj też: Licealiści z Gdańska zostaną kreatywnymi mistrzami świata? Potrzebują wsparcia

Trwa typowanie matury z języka polskiegoKażdy uczeń ma inne przewidywania na maturę z języka polskiego. Już teraz fora internetowe huczą od przecieków i plotek. Na gdyńskich korytarzach najczęściej pojawiają się przeczucia dotyczące takich utworów, jak: "Dziady", "Chłopi" i "Pan Tadeusz".

- Myślę, że na j. polskim będą "Dziady cz. III" albo całkiem przyjazna rozprawka, a jeśli nie - to temat wolny i damy radę - słyszymy na korytarzu gdyńskiej szkoły.
- Postawiłbym na klasyki, takie jak Dziady, chociaż nie wykluczam też reportażu. Jestem przygotowany na każdą ewentualność - zapewnia Kuba.
Matura z języka polskiego odbędzie się już w najbliższą środę, 4 maja.

Miejsca

  • III LO Gdańsk, Topolowa 7 (Wrzeszcz)

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Wydarzenia

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

Kongres Smart Metropolia 2023

konferencja

XII. Europejskie Forum Nowych Idei

3500 - 4500 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Warchlak to:

 

Najczęściej czytane