stat
Wydarzenie już się odbyło

PCHET 2021 online: Polska Konferencja Wodorowa o charakterze międzynarodowym.

  • poniedziałek - wtorek, 4 - 5 października, godz. 15:00
  • Lokalizacja
    Online
  • Bilety
    wstęp wolny

4 edycja konferencji wodorowej PCHET, odbędzie się 4 i 5 października w formule hybrydowej W gdańskim Parku Naukowo Technologicznym. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie od 2018 roku i jest kolejnym krokiem na drodze do upowszechnienia wodoru jako alternatywy dla paliw kopalnych.

paź 26-27

wtorek - środa, godz. 10:00

Gdynia
bilety 1199 zł
przedsprzedaż 599 zł
Wodór to najlepsza wizytówka transformacji energetycznej XXI wieku, zwiększone wykorzystanie wodoru może być istotnym krokiem w kierunku Europy neutralnej dla klimatu, stanowiącej cel, który UE chce osiągnąć do 2050.

W tym roku stawiamy również na debaty i zgodnie z zeszłoroczną obietnicą zweryfikujemy działania polskich czempionów wodorowych. Zaprezentujemy również koncepcję polskich dolin wodorowych.

Konferencja stanowi kolejne z cyklu wydarzeń wodorowych zorganizowanych przez Klaster Technologii Wodorowych, koordynowany przez Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza.

30 prelegentów z kraju i ze świata przedstawi prognozy dotyczące rozwoju przemysłu wodorowego, eksperci z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Banku Ochrony Środowiska przedstawią możliwości finansowania projektów wodorowych. W tym roku organizatorzy stawiają na debaty eksperckie i zgodnie z zeszłoroczną obietnicą, zweryfikują działania polskich czempionów wodorowych. Wydarzenie ułatwi wymianę doświadczeń z przedstawicielami firm wiodących na dynamicznie rozwijającym się i innowacyjnym rynku wodorowym.

Zeszłoroczna edycja, która ze względu na sytuację związaną z pandemią, została zorganizowana po raz pierwszy w formule online, wzbudziła zainteresowanie ponad tysiąca osób reprezentujących szerokie środowisko gospodarcze, naukowo-badawcze i administracji samorządowej. W tym roku eksperci pokażą pierwsze, dobre praktyki wdrożeń w Polsce oraz Europie. Przedstawimy wnioski, wynikające ze zdobytych doświadczeń, zaprezentujemy strategie edukacji branżowej oraz patenty i autorskie rozwiązania krajowych firm sektora MŚP. Zachęcimy przedsiębiorstwa wraz z samorządami do współpracy na rzecz paliwa wodorowego w transporcie.

RejestracjaKonferencja PCHET 2021 to kolejne z cyklu wydarzeń wodorowych organizowanych przez Klaster Technologii Wodorowych, koordynowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza.

"Celem konferencji oraz rolą naszego Klastra jest prowadzenie działań integrujących wiele środowisk na rzecz ochrony klimatu i budowy zeroemisyjnej gospodarki. Nasze decyzje mająwpływ na klimat i otaczające nas środowisko, a także na kondycję polskich przedsiębiorstwi rozwój polskiej gospodarki" - podsumowuje Piotr Maksyś, Dyrektor Klastra Technologii Wodorowych.

Sponsorami konferencji PCHET są:

Bank Ochrony Środowiska S.A., Wystrach GmbH,.

Partnerzy wydarzenia: EkoKonsult, Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Partner merytoryczny: Grupa LOTOS S.A.

Patronat honorowy nad konferencją objęło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Patronat medialny objęli: Teraz Środowisko, Biznes24, 300gospodarka, Energetyka Cieplna i zawodowa.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które z wymienionych poniżej miast ma największą powierzchnię?