Wiadomości

stat

Pałac Młodzieży z bogatszą ofertą. Ruszają zapisy

Rusza rekrutacja na zajęcia do Pałacu Młodzieży. Rok szkolny 2017/2018 upłynie m.in. pod znakiem nowych warsztatów.
Rusza rekrutacja na zajęcia do Pałacu Młodzieży. Rok szkolny 2017/2018 upłynie m.in. pod znakiem nowych warsztatów. Fot. Karolina Milewicz

Ruszają zapisy na zajęcia do Pałacu Młodzieży w Gdańsku. Tegoroczna oferta placówki wzbogaci się o warsztaty filmowe, z robotyki i programowania, a najmłodsi dostaną szansę rozwijania umiejętności wokalno-tanecznych w ramach nowej sekcji. Rozpisany na kolejny rok program oddala widmo likwidacji centrum, o której najgłośniej było dwa lata temu.Czy posyłasz dziecko na zajęcia pozalekcyjne?

tak, chcę, żeby rozwijało swoje pasje 45%
tak, ale nie przesadzam z nimi, chcę, żeby dziecko miało też czas dla siebie 44%
nie, pozwalam dziecku samodzielnie rozwijać swoje zainteresowania 11%
zakończona Łącznie głosów: 98
Jeszcze w czerwcu zaniepokojeni rodzice dzieci uczęszczających do Pałacu Młodzieży alarmowali o redukcji etatów w placówce. Część z nich obawiała się, że zwolnienia mogą pociągnąć za sobą poważniejsze konsekwencje, np. w postaci likwidacji placówki działającej przy ul. Ogarnej 56 od 1978 roku. Obawy rodziców nie były nieuzasadnione - dwa lata temu gdańscy urzędnicy rozważali możliwość wygaszenia centrum oraz zagospodarowania obiektu do innych celów.

Ogłoszenie kolejnego naboru na zajęcia pozalekcyjne do Pałacu Młodzieży oznacza, że tym razem zaniepokojenie rodziców było przedwczesne. Placówka będzie działać na dotychczasowych zasadach - zapewnia Olimpia Schneider z referatu prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. O los placówki spokojniejsza jest też dyrektor Pałacu Młodzieży - Elżbieta Porowska.

- Nic nam nie wiadomo na temat likwidacji czy przenosin. Jesteśmy spokojni, tym bardziej, że otwieramy nowe pracownie i poszerzamy naszą ofertę. To dobre wieści - mówi.

Więcej zajęć, więcej wolnych miejsc

Pałac Młodzieży już teraz może pochwalić się imponującą liczbą zajęć, ale dyrekcja placówki nie ma zamiaru zwalniać tempa. Jak opowiada Danuta Sadowska-Barankiewicz, wicedyrektor Pałacu Młodzieży, uruchomienie od nowego roku szkolnego kolejnych zajęć to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na tego typu ofertę.

- W ostatnim roku szkolnym nasze zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem. W odbywających się w różnych pracowniach zajęciach udział wzięło łącznie blisko 2150 dzieci i młodzieży. Największą popularnością cieszyły się pracownie sztuki wizualnej, do których uczęszczało ponad 520 uczestników - mówi.
W nowym roku szkolnym Pałac Młodzieży ma też szansę na pobicie frekwencyjnego rekordu - na zajęcia będzie mogło uczęszczać więcej osób niż w ubiegłym roku. Pojawią się też nowości - m.in. warsztaty z robotyki i programowania. Podczas zajęć dzieci i młodzież nauczą się tworzenia animacji interaktywnych i spróbują swoich sił w projektowaniu własnej gry. Sporym zainteresowaniem mogą się również cieszyć zajęcia filmowe, podczas których uczestnicy poznają świat srebrnego ekranu od kuchni.

Łącznie dzieci w placówce będą mogły rozwijać swoje pasje w jednej ze 190 pracowni: plastycznych, tanecznych, wokalnych, literackich, sportowych i teatralnych.

- Naszą ofertę kierujemy do dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Jestem przekonana, że każdy spośród zainteresowanych znajdzie tu zajęcia zgodne ze swoimi upodobaniami - przekonuje dyrektor Pałacu Młodzieży.
Rekrutacja krok po kroku

Od środy, 2 sierpnia można składać wypełnione wnioski o przyjęcie na zajęcia w sekretariacie Pałacu Młodzieży. Druk wniosku dostępny jest w sekretariacie oraz na stronie www.pmgdansk.pl. Podania będą przyjmowane do 16 sierpnia.

24 sierpnia zostanie opublikowana lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych na zajęcia w placówce. Dzień później, czyli 25 sierpnia wystartuje rekrutacja uzupełniająca. Pierwszeństwo w korzystaniu z oferty Pałacu Młodzieży mają mieszkańcy Gdańska, ale dzieci spoza gminy również dostaną swoją szansę. Kandydaci niezameldowani w Gdańsku będą mogli ubiegać się o pozostałe wolne miejsca. Ich lista powinna być znana po zakończeniu rekrutacji właściwej, czyli na początku września.

Opinie (22)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zwierzęta, które możemy spotkać w Lasach Oliwskich, to. m.in.: