Wiadomości

stat

"Piraci z Karaibów" zamiast dzwonka w gdańskiej szkole

Głośny i drażniący dźwięk dzwonka oznaczający koniec i początek lekcji w Morskiej Szkole Podstawowej im. Aleksandra Doby zastąpiono muzyką, ale nie byle jaką. Od kilku dni dumnie wybrzmiewa tam motyw z filmu "Piraci z Karaibów". Muzykę wybrały dzieci.Co sądzisz o pomyśle, jaki został zrealizowany w szkole?

nie podoba mi się 9%
nie podoba mi się, ale to nie ja tam siedzę 5%
całkiem fajny, chociaż utwór nietrafiony 7%
świetny pomysł, no i dzieci szczęśliwe 79%
zakończona Łącznie głosów: 656
Na pewno każdy z nas pamięta dźwięk szkolnego dzwonka, który nieraz przyprawiał o dreszcze, był głośny i jeśli oznaczał rozpoczynającą się lekcję, to też nie napawał entuzjazmem. W szkole im. najsłynniejszego polskiego kajakarza Aleksandra Doby postanowili to zmienić.

- Pomysł zmiany dzwonka kiełkował w naszych głowach kilka miesięcy. Uznaliśmy, a przede wszystkim uczniowie, że dzwonek jest bardzo głośny, przeszkadza w funkcjonowaniu i stresuje. Dlatego poszukaliśmy pomysłu, jak zmienić tradycyjny odgłos oznajmiający początek i koniec lekcji na coś przyjemniejszego - mówi Kamil Gajewski, dyrektor Morskiej Szkoły Podstawowej.
Znany motyw z popularnego filmu "Piraci z Karaibów" to dzieło niemieckiego kompozytora Klausa Badelta. Mało kto nie kojarzy charakterystycznego rytmu tego utworu. Jak się okazuje, dzieci też doskonale znają muzykę z filmu.

- Przeprowadziliśmy konkurs uczniowski, było kilka propozycji, z których właśnie wygrał motyw z "Piratów z Karaibów", co doskonale się wpisuje w charakter naszej szkoły, bo nie tylko nazwa, ale także znamienity patron - Aleksander Doba - nawiązują do żywiołu, jakim jest morze czy ocean - mówi Kamil Gajewski i dodaje: - Do konkursu przystąpił Vivaldi, ale odpadł jako pierwszy, kolejny mój faworyt, czyli Polka Dziadek, czołówka lato z radiem, ale nie przypadło do gustu najmłodszym. Piraci z Karaibów, ze swoim sztandarowym motywem, zwyciężyli.
Szkoła nie musiała ponosić większych kosztów w związku z instalacją nowego dzwonka. System radiowęzła jest w placówce od początku. Jak mówi dyrektor, wystarczyło kupić wzmacniacz i urządzenie, które zaprogramowane odtwarza dźwięk według harmonogramu przerw.

Jak nowy dzwonek działa na dzieci?- Podoba nam się nowy dzwonek w szkole. Stary był trochę za głośny i często powodował lekki strach. Motyw z Piratów z Karaibów jest o wiele fajniejszy i już nie jest tak, że dzwoni stary dzwonek, a my musimy iść na lekcje... teraz ta muzyka nas motywuje - mówią uczniowie.

Zobacz relację z dnia nadania szkole imienia Aleksandra Doby

Opinie (125) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie nietypowe rośliny można znaleźć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?