Wiadomości

Pływalnia Akademii Marynarki Wojennej otwarta. Także dla mieszkańców

Pływalnia przy Akademii Marynarki Wojennej na Oksywiu została oficjalnie otwarta. Okazją była inauguracja roku akademickiego. Wieczorami od poniedziałku do piątku i przez całe weekendy basen będzie dostępny dla wszystkich chętnych.Korzystasz z trójmiejskich pływalni?

tak, regularnie 39%
owszem, ale nie za często 33%
jeśli już to z aquaparku 12%
nie, wolę inne aktywności 16%
zakończona Łącznie głosów: 623
Przypomnijmy:

  1. Budowa pływalni rozpoczęła się w październiku 2017 roku.
  2. Ukończona została w lipcu tego roku.
  3. Pierwsze rozegrane tam zawody to były igrzyska polonijne.
  4. Obiekt składa się z dwóch basenów oraz zespołu saun i części relaksacyjnej.
  5. Budowę pływalni zrealizowało konsorcjum firma NDI z Sopotu oraz Balzola Polska.
  6. Koszt budowy to 26,5 mln zł.
  7. Pieniądze w większości pochodzą z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.
  8. Część ze środków dołożyła uczelnia.

Basen sportowy ma widownię na 170 miejsc, posiada długość 25 metrów i szerokość 23 metrów i - co jest ewenementem w przypadku takiej długości - składa się z ośmiu torów. Również szerokość jednego toru - 2,6 metra to niestandardowy wymiar dla basenu tej wielkości.

Basen jest przeznaczony dla doświadczonych pływaków. Głębokość niecki wynosi od 1,9 metra do 2,4 metra.

Drugi basen szkoleniowy to niecka wielofunkcyjna z ruchomym dnem o długości 15 metrów i szerokości 8 metrów przeznaczony dla kursów nurkowych ITR. Jego głębokość to 4,5 metra. tutaj wstęp będą mieli tylko wykwalifikowani specjaliści.Przebudowany został też hol - zmieniła się lokalizacja pokoi instruktorów z zapleczem sanitarnym oraz pomieszczenia odnowy biologicznej, które docelowo zostały zaprojektowane na piętrze.

Basen dla zawodowców i amatorskich pływakówZ nowej pływalni w Gdyni mają korzystać przede wszystkim studenci, pracownicy uczelni oraz żołnierze. Co istotne basen będzie dostępny także dla wszystkich chętnych i to w szerokim wymiarze. Mieszkańcy będą mogli przyjeżdżać na Oksywie wieczorami od poniedziałku do piątku oraz w weekendy.

Pływać można pełną godzinę zegarową. Koszt nie odbiega od innych pływalni miejskich w Trójmieście. Tory mają być w pełni wolne dla pojedynczych pływaków.

Szczegółowe zasady korzystania z obiektów można znaleźć na stronie internetowej AMW

Przedstawiciele uczelni przypominają, że można korzystać także z innych obiektów uczelni.

- Hale sportowe, basen, siłownia, ścianka wspinaczkowa itd. są udostępniane dla wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją kondycję i sprawność. Ponadto korzystają z nich kluby sportowe organizując treningi i mecze. Zapraszamy wszystkich chętnych - zachęca kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej.

Okazją do otwarcia pływalni była inauguracja roku akademickiego podczas której zostali wyróżnieni najlepsi studenci oraz wręczone zostaną Odznaki Honorowe Akademii Marynarki Wojennej.

Przy okazji inauguracji roku akademickiego odbyło się też podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Akademią Marynarki Wojennej a Grupą Energa S.A.

Zobacz jak postępowała budowa pływalni. Film z czerwca 2019 roku

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Warchlak to: