• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Po pięciu latach hala sportowa wróci do gry

Aleksandra Nietopiel
20 marca 2023, godz. 08:00 
Opinie (28)
Remont sali sportowej przy ZSM był konieczny. W styczniu podpisano umowę, prace już się rozpoczęły. Remont sali sportowej przy ZSM był konieczny. W styczniu podpisano umowę, prace już się rozpoczęły.

Uczniowie z Zespołu Szkół Morskich przy ul. Wyzwolenia 8Mapka w Nowym Porcie wreszcie będą mogli wrócić do sali sportowej. Po pięciu latach rozpoczął się remont wyłączonego z użytku obiektu. W czerwcu ma się zakończyć pierwsza część prac.WF w szkole miałe(a)m:

O problemach z halą sportową pisaliśmy już 5 lat temu. Remontowany obiekt ma 30 lat, więc nie jest specjalnie stary. Salę przy ul. Wyzwolenia w Zespole Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte wybudowano w 1993 r. Fundatorem był wówczas Zarząd Portu Gdańsk.

- Tak naprawdę sala jest stosunkowo młodym obiektem, bardzo o nią dbaliśmy. Jest ładny parkiet, była naszym atutem. Problemem jest to, że ściana, która jest cała przeszklona, po prostu zaczęła się dosłownie sypać na parkiet - mówiła w 2018 r. ówczesna dyrektorka ZSM, Hanna Szkodo.
Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście
Uczniowie nie korzystają z sali już pięć lat. Wcześniej inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że zagraża ona bezpieczeństwu i obiekt został wyłączony z użytku.

I
miejsce: Baseny
River Style Sport & Aqua
Reda, Pucka 10B

Szklana fasada po nowemuDługie oczekiwanie na remont wynikało z braku pieniędzy. Zamknięcie obiektu zbiegło się z wprowadzeniem reformy oświatowej, a to oznaczało m.in, że środki kierowane były najpierw na dostosowanie placówek do nowych realiów.

  • Remont sali sportowej przy ZSM był konieczny. W styczniu podpisano umowę, prace już się rozpoczęły.
  • Ubytki w szklanej ścianie sali widoczne od zewnątrz. 

Zdj. z 2018 r.
  • Problemem sali jest szklana ściana, która zaczęła się sypać m.in. na parkiet. Prace remontowe już się zaczęły.
Najpierw sporządzono dokumentację techniczną obiektu, a dopiero w styczniu 2023 r. udało się podpisać umowę na remont hali. Prace już się rozpoczęły.

- Obecnie prowadzone są prace związane z wykonaniem fasady budynku hali sportowej przy ul. Wyzwolenia. Nowa szklana fasada zostanie wykonana w systemie aluminiowym. Umowa została podpisana w styczniu 2023 r. i opiewa na kwotę ok. 1,3 mln zł. Koniec robót przewidziano w czerwcu 2023 r. Po zakończeniu robót i odbiorów nie będzie przeszkód, by korzystać z obiektu - przekazała Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Nie tylko dla uczniów, ale i nowoporciakówZ hali sportowej korzystali nie tylko uczniowie szkoły, ale także mieszkańcy dzielnicy.
Pełniła więc istotną rolę w sportowym życiu lokalnej społeczności. Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Nowy Port i jej absolwent - Łukasz Hamadyk - zaznacza, że przez czas wyłączenia hali sportowej szkoła straciła na atrakcyjności dla uczniów - część z nich nawet nie zdążyła wejść na parkiet. Dlatego widoczny finał starań o remont sali cieszy.

Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05 Egzamin ósmoklasisty 2023. Rekrutacja do szkoły średniej rusza 15.05
- Kadra tej szkoły, uczniowie, pracownicy, ale i mieszkańcy w końcu na nią wrócą. Wyremontowana hala będzie w końcu w symbiozie z pięknym stadionem, który mamy przy Wyzwolenia 8 od kilku lat. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze termomodernizacji samej szkoły, jedynej w dzielnicy, która nie otrzymała wsparcia z miasta. Ale i o tę sprawę walczymy i jako Rada Dzielnicy wspieramy placówkę - dodaje Hamadyk.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Filmowe myśli. Kino lekcje 2023

wykład

Konferencja AI Big dAY - Sztuczna Inteligencja

konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co jest naturalnym wrogiem mszycy?

 

Najczęściej czytane