stat
Wydarzenie już się odbyło

Po prostu lekko żyć - wykład z Markiem Uglorzem

PO PROSTU LEKKO ŻYĆ PODSTAWY DUCHOWOŚCI

Duchowość nie polega na odfrunięciu z życia, scedowaniu problemów na innych i poświęceniu się zajęciom, którymi z reguły nie zajmują się ludzie, postawieni wobec niebezpieczeństwa i skonfrontowani z ekonomią życia na ziemi.

paź 17-18

sobota - niedziela, godz. 9:00

Gdańsk, Nowy Port
Duchowość jest uporządkowaniem życia i wprowadzeniem harmonii we wszystkie doświadczenia, począwszy od ruchu, oddechu, snu, odpoczynku, pożywieniu, poprzez relacje i wybory związane z egzystencją na ziemi, po rozwijanie takich duchowych predyspozycji, jak medytacja czy intuicja.

Jedynie holistyczne spojrzenie na samą/samego siebie i teraźniejsze życie na ziemi daję okazję do przygody duchowego wzrastania.

Wielu ludzi duchowość myli ze spirytualizmem i uduchowieniem, które kończy się bolesną konfrontacją z wymaganiami życia, a w konsekwencji rozczarowaniem. Inni z kolei duchowość kojarzą z religijnością i duchowymi ćwiczeniami, mającymi ujarzmić niesforną cielesność. Tego rodzaju działania można co najwyżej nazwać pobożnością albo zrytualizowaniem życia.

Duchowość spełnia rolę filtru, który oczyszcza nas z elementów dezintegrujących, depresyjnych, chorobotwórczych. Czyniąc nas czystymi ułatwia widzenie drogi życia i prowadzenie usatysfakcjonowanego życia.

Duchowość jest sztuką lekkiego życia.

TERMIN
13.06 (sobota), g. 15:00-19:30

KOSZT
80 zł

PROWADZĄCY
Ksiadz-profesor-Marek-Jerzy-Uglorz
Profesor ChAT w Warszawie, biblista, zajmujący się ekologią i duchowością. Od lat rozwija teologiczną terapię, w której wiara w siebie i zdolność wymyślania siebie i swojego życia na nowo stanowi podstawę duchowego rozwoju. Prowadzi warsztaty, szkolenia i rekolekcje dla różnych grup społecznych i zawodowych. Ostatnio jeździ po kraju z warsztatami dla kobiet, inspirowanymi książką C. P. Estes, pt: Biegnąca z wilkami, w trakcie których łączy wiedzę duchową z fizyką kwantową, dotyka psychobiologii, łączy zdarzenia w rodzie z tym co dzieje się w naszym życiu i emocjach Zaangażowany w projekt kulturowo-religijny Laboratorium Śląskiej Duchowości.

Autor bloga: Śląsk mój gród życia. Prywatnie mąż i ojciec.

Zapisy
mailowo:

centrum@jogapilates.pl,

sms:

Recepcja 507 154 782

Beata Oganowska 884 886 621

lub osobiście w recepcji studia.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które zwierzęta oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie?