Wiadomości

stat

Wychowują sportowych mistrzów. Nowa sala i pasowanie w oliwskiej SP 35

Ponad pół tysiąca uczniów oliwskiej szkoły sportowej będzie mogło korzystać ze świeżo wyremontowanej sali sportowej. Teraz szkoła może poszczycić się m.in. jedyną w gdańskich placówkach ścieżką akrobatyczną. W poniedziałek odbyło się tam pasowanie na "pierwszaka". O kolejną inwestycję zadbała już dyrekcja placówki, pisząc zwycięski projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Czy twoje dziecko uprawia sport?

nie 12%
raczej nie, ale powinno 5%
raczej tak, chociaż nie częściej niż dwa razy w tygodniu 15%
tak, częściej niż dwa razy w tygodniu 68%
zakończona Łącznie głosów: 124
Sala gimnastyczna przy ul. Wąsowicza zobacz na mapie Gdańska po remoncie robi duże wrażenie. Jej modernizacja trwała ponad pół roku i dotyczyła rozbudowy (obecnie obiekt liczy 240 m kw.) i nadbudowy istniejącego budynku sali gimnastycznej wraz z szatniami i natryskami. Szkoła wzbogaciła się również o ścieżkę akrobatyczną do podnoszenia kwalifikacji łyżwiarzy figurowych. Oliwska SP 35 jest teraz jedyną szkołą posiadającą taki sprzęt w Gdańsku.

Czytaj także: Wychowują mistrzów. Oliwska Szkoła Sportowa obchodzi swoje 70-lecie

Oficjalnemu otwarciu sali gimnastycznej towarzyszyło pasowanie na pierwszoklasistę. 45 uczniów, w tym m.in. 19 łyżwiarzy i 16 hokeistów rozpoczęło właśnie swoją przygodę z edukacją oraz sportem w murach SP nr 35, która w maju ubiegłego roku obchodziła swoje 70-lecie.

Remont sali gimnastycznej to początekW listopadzie do dyspozycji uczniów zostanie oddana też druga sala sportowa przy ul. Cystersów. Ale na tym nie koniec, w tegorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego w Oliwie zwyciężył projekt "Integrująca przestrzeń sportowo-rekreacyjna w Oliwie" napisany przez nową dyrektor placówki - Małgorzatę Skwirę. Inwestycję wyceniono na 539 tys. zł, w planach jest:


  • wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej,

  • bieżnia 4-torowa, 60-metrowa o nawierzchni poliuretanowej wraz ze skocznią do skoku w dal,

  • tor dla rolkarzy i wrotkarzy wokół boiska,

  • elementy małej architektury

  • wiata do organizacji rodzinnych pikników

  • rozbudowa monitoringu

  • oświetlenie


- Nasze starania o modernizację obiektów sportowych wynikają z misji naszej szkoły włączenia nie tylko uczniów, ale i całych rodzin w działania promujące zdrowy tryb życia i czerpania radości z aktywności fizycznej. Mamy nadzieję, że tą wizją zarazimy mieszkańców nie tylko Oliwy - mówi Małgorzata Skwira, dyrektor SP 35 z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku.

Wychowują mistrzówDo Szkoły Podstawowej nr 35 z klasami sportowymi w Oliwie uczęszcza 540 uczniów. Większość z nich trenuje głównie łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie oraz piłkę ręczną. Tylko w tym roku uczniowie szkoły zdobyli m.in. pierwsze miejsca w Mistrzostwach Polski Żaka Starszego oraz w łyżwiarstwie figurowym pary tanecznej podczas Mistrzostw Polski.

Opinie (36)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Żuraw w Gdańsku to: