stat
Wydarzenie już się odbyło

Politechnika Wielu Pokoleń - zapisy na bezpłatne zajęcia

Politechnika Wielu Pokoleń to pierwszy na Pomorzu uniwersytet z ofertą bezpłatnych, praktycznych zajęć edukacyjnych dla osób w różnym wieku.

wrz 30

czwartek, godz. 9:00 - 12:00

Gdańsk,
bilety 199 zł
przedsprzedaż 129 zł
Zapisy odbędą się w dniach 1-6 października na stronie www.pg.edu.pl/pwp

Politechnika Wielu Pokoleń to unikatowa inicjatywa skierowana do osób w różnym wieku: przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej, dorosłych i seniorów. Projekt powstał na Politechnice Gdańskiej przy współpracy z Gminą Miasta Gdańsk - Hevelianum i Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym. Pierwsza edycja zajęć odbędzie się w semestrze jesiennym (październik 2019 - luty 2020) na Politechnice Gdańskiej.

Praktyczne zajęcia dla różnych grup wiekowych

Oferta Politechniki Wielu Pokoleń obejmuje ok. 50 przedmiotów związanych z naukami ścisłymi i techniką oraz naukami społeczno-ekonomicznymi. Przyszli słuchacze, w ramach oferty dla swojej kategorii wiekowej, mają możliwość wyboru dowolnej liczby zajęć z różnych dziedzin. Uczniowie szkolni mogą na przykład jednocześnie uczyć się podstaw mechaniki i produkcji żywności, dorośli - programowania oraz prawa i finansów, a seniorzy - obsługi programów komputerowych i komunikacji.  

Formuła zajęć to warsztaty, wykłady, konwersatoria, laboratoria, zajęcia w terenie oraz kursy online. Przeważają zajęcia praktyczne, mocno angażujące uczestników, gdzie zadaniem będzie np. przeprowadzenie doświadczenia, rozwiązanie problemu, stworzenie przedmiotu codziennego użytku bądź zaprojektowanie konstrukcji przestrzennej.

Oferta dla rodzin i zajęcia specjalne

Spośród dostępnych na rynku ofert edukacyjnych, Politechnikę Wielu Pokoleń wyróżniają zwłaszcza zajęcia wielopokoleniowe - warsztaty i wykłady, w których uczestniczyć mogą rodzice wraz dziećmi oraz dziadkowie z wnukami. Wycieczka na budowę, warsztaty kreatywnego myślenia czy zajęcia z podstaw ekonomii będą doskonałą okazją do spędzenia czasu z rodziną i pogłębienia wzajemnych relacji.

Ponadto program zajęć przewiduje laboratoria z fizyki dedykowane młodzieży szkolnej o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz klasom wraz z ich nauczycielami. Osoby dorosłe, preferujące naukę zdalną, mogą realizować, w dowolnym miejscu i czasie, kursy online.

Zapisy w październiku

Zapisy na pierwszy semestr zajęć odbędą się w dniach 1-6 października drogą elektroniczną. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. 

Więcej informacji na stronie www.pg.edu.pl/pwp oraz na profilu Facebook www.facebook.com/PolitechnikaWieluPokolen

***

Projekt Politechnika Wielu Pokoleń został dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach
Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

Wartość projektu: 2 308 635, 53 PLN
Dofinansowanie projektu z UE:  1 945 718,02 PLN

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jak możesz chronić środowisko w codziennym życiu:

 

Najczęściej czytane