• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Polsko-japońska kuźnia talentów

14 maja 2020 (artykuł sprzed 4 lat) 
Uczelnię wyróżnia jej kameralny charakter, dzięki czemu wykładowcy mogą studentom poświęcić więcej czasu. Uczelnię wyróżnia jej kameralny charakter, dzięki czemu wykładowcy mogą studentom poświęcić więcej czasu.

Lubisz komputery, interesujesz się programowaniem, poznawaniem świata i chcesz zapewnić sobie bezpieczną i atrakcyjną finansowo przyszłość? Zostań częścią Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku, gdzie właśnie ruszyła rekrutacja na nowy rok akademicki.



Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (PJATK) to uczelnia z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym w kraju, a w Trójmieście od 2007 r. Gdański oddział oferuje studia pierwszego stopnia na dwóch wydziałach: Informatyki i Sztuki Nowych Mediów. Jak pokazują rankingi np. Perspektywy 2019, to jedna z najwyżej ocenianych uczelni w kraju pod kątem jakości nauczania.

- Program kształcenia na naszej uczelni jest dostosowany do wymogów i oczekiwań rynku pracy oraz standardów kształcenia w Unii Europejskiej i postępu w dziedzinie zastosowań technik komputerowych. Naszym atutem jest przede wszystkim praktyczne kształcenie umiejętności. Dzięki temu studenci i absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy i są wysoko oceniani przez pracodawców - mówi Monika Ostojska-Żurek z działu promocji Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.
  • Uczelnia i jej absolwenci co roku zajmują wysokie miejsca w branżowych rankingach.

Indywidualne podejście do studenta



Atutem Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych jest indywidualne podejście do każdego studenta. Pracują oni w małych grupach, każdy ma swoje stanowisko komputerowe, a pracownie są im udostępniane także poza godzinami zajęć. O tym, że przynosi to wymierne efekty, przekonują choćby rankingi Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych, w których wychowankowie akademii należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów w kraju. Po uzyskaniu dyplomu nie mają też problemu z szybkim znalezieniem atrakcyjnej pracy na coraz bardziej wymagającym rynku.

- Staramy się być uczelnią wypełniającą pewną niszę - mówi prof. PJATK dr hab. Marek A. Bednarczyk, dziekan Wydziału Informatyki PJATK w Gdańsku. - To, co nas wyróżnia to kameralność, bardziej indywidualne podejście do studenta, któremu można poświęcić więcej czasu. Z drugiej strony chcemy być też alternatywą merytoryczną dla dużych uczelni. Nie rezygnujemy z badań naukowych i bierzemy udział w międzynarodowych projektach naukowych w międzynarodowych projektach naukowych np. realizując kolejny projekt z Uniwersytetem Luksemburskim. Wydział rozpoczyna właśnie realizację projektu INGENIOUS w ramach europejskiego programu Horizon2020 poświęconego IoT - Internetowi Rzeczy. INGENIOUS realizowany będzie przez konsorcjum kilkunastu firm i uczelni na czele z Politechniką w Walencji - w jego realizacji brać będą również absolwenci wydziału z zadaniem zapewnienia bezpiecznej i poufnej komunikacji między systemami IoT w oparciu o technologię blockchain.
Warto dodać, że edukacja w akademii oznacza nie tylko kształcenie w zakresie informatycznym, ale też lingwistycznym. Studenci mogą tam bezpłatnie uczestniczyć w kursie języka japońskiego. Na zajęciach obok siebie siedzą studenci z różnych zakątków Europy: Portugalii, Rosji czy Ukrainy. Zajęcia prowadzone są w języku polskim, ale uczelnia, tam, gdzie jest to konieczne, gwarantuje zagranicznym studentom dodatkowe zajęcia z języka polskiego. Studenci mogą też korzystać z certyfikowanych kursów organizowanych przez uczelnię (CISCO, LPIC i inne).

  • Na początku maja ruszyła rekrutacja na nowy rok akademicki.

Studia techniczne i artystyczne



Gdański oddział Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych kształci studentów na dwóch kierunkach studiów: InformatykaGrafika.

Pierwsze to studia techniczne, po których ukończeniu absolwent otrzymuje tytuł inżyniera.

- To studia nastawione na praktykę IT, kończące się uzyskaniem stopnia inżyniera. W ramach kształcenia oferujemy wiele specjalizacji, m.in.: Inżynieria gier komputerowych, Bazy danych, Grafika i Multimedia, Aplikacje internetowe, Sieci komputerowe, Inżynieria oprogramowania czy Sztuczna inteligencja - wylicza dziekan Bednarczyk z PJATK. - Koncentrujemy się na zajęciach praktycznych często realizowanych w ścisłej współpracy z podmiotami biznesowymi oraz na kształceniu umiejętności najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Informatyk to zawód przyszłości. Dobrze wyszkoleni specjaliści IT są potrzebni w każdej branży. Nasi studenci korzystają z praktyk i staży w cenionych firmach na Pomorzu i już podczas studiów najczęściej zaczynają swoją karierę zawodową.
Drugi kierunek to studia artystyczne pierwszego stopnia na Wydziale Sztuki Nowych Mediów.

- Studia Grafiki kończą się licencjatem i nastawione są na wykorzystanie technik komputerowych. Specjalizujemy się w projektowaniu graficznym. Studiując na Wydziale Sztuki Nowych Mediów zdobywa się szereg umiejętności w zakresie m.in. projektowania graficznego, animacji, wizualizacji gier komputerowych, stron internetowych, interfejsów użytkownika, fotografii oraz projektowania przestrzennego (3D) i informacji wizualnej. Studia na Wydziale Sztuki Nowych Mediów to studia ogólnoakademickie, interdyscyplinarne, artystyczne z silnym akcentem technicznym. Nasi studenci otrzymują szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną zarówno z przedmiotów plastycznych, jak i obsługi aplikacji graficznych (Adobe, Maya itp.). Ponadto w ramach zajęć mają też zajęcia z kaligrafii japońskiej - dodaje dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów PJATK Gdańsk.

Trwa rekrutacja



4 maja rozpoczął się nabór kandydatów na nowy rok akademicki 2020/2021. W związku z sytuacją epidemiologiczną uczelnia pracuje w trybie on-line. I tak też odbywa się rekrutacja.

- Niestety ze względów od nas niezależnych dotychczasowa organizacja dni otwartych czy lekcji pokazowych dla szkół średnich jest na razie niemożliwa. Przygotowujemy jednak specjalną ofertę. Pod koniec maja ruszymy z cyklem webinariów na naszym oficjalnym fanpage'u skierowanych do licealistów i przyszłych studentów naszej uczelni. Będą to spotkania online, na których zaprezentują się oba wydziały, Akademickie Biuro Karier czy przedstawimy działalność naszych kół naukowych. Cykl rozpoczniemy webinarem o kulturze Japonii. To też dobra okazja, by zaprezentować naszą szkołę - dodaje Monika Ostojska-Żurek.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

  • PJATK Gdańsk, Targ Drzewny 9/11

Opinie (44) 1 zablokowana

  • (1)

    Myślę, że studia na prywatnych uczelniach wymagają pewnego odczarowania. Niektóre z nich oferują świetną kadrę i wiele możliwości czy np. to wymienione indywidualne podejście do studenta. Mam już dosyć takiego mówienia, że ktoś idzie na prywatne, bo nie dostał się na publiczne. Na uczelniach publicznych to żaden sekret, że wiele kierunków to właśnie takie "przechowalnie", gdzie połowa to osoby, które nie dostały się na swój pierwszy czy nawet drugi wybór i tam zimują pierwszy rok zanim poprawią maturę czy wybiorą inną ścieżkę. Albo już tam siedzą i zastanawiają się przez 3 lata, co dalej. Jeśli ma się możliwość opłaty czesnego - trzeba z niej korzystać. Zrezygnować z szansy, z rozwoju, bo co ludzie powiedzą? Na takich kameralnych uczelniach poznaje się też ludzi z branży, łatwiej poznać oczekiwania pracodawców i szybciej dzięki temu wystartować w pracy w swojej branży, a co za tym idzie - szybciej zacząć zarabiać i awansować.

    • 9 1

    • Zależy też czy te prywatne są zaoczne czy stacjonarne. W pierwszym przypadku to finansowo bez większej różnicy, a jak pracujesz i masz już jakieś swoje lata to dla własnego zdrowia psychicznego lepiej pójść do prywatnej, bo przynajmniej dziekanat rozmawia z tobą jak z dorosłymi ludźmi.

      • 3 0

  • Temat super. Zawsze mnie to kręciło (1)

    I sam się coś tam bawiłem w programowanie. Niestety za młodu mnie nie było stać , teraz kiedy mnie stać mam już prawie 40 lat i temat już raczej nie dla mnie . Choć może hobbystycznie ...

    • 4 0

    • No nie wiem, ja mam 44 lata i właśnie się zastanawiam gdzie iść na studia...

      ...chociaż bardziej celuje w bazy danych

      • 6 0

  • Brawo Leszku!

    • 1 2

  • Świetna alternatywa dla ASP (1)

    świetna alternatywa dla ASP w Gdańsku i chyba jedyna taka w Trójmieście, pozostałe prywatne szkoły jeśli nawet mają jakikolwiek kierunek artystyczny to bardziej kółka plastyczne.

    • 7 0

    • I jest też praktycznie - o przygotowaniu do druku na różnych nośnikach, składzie tekstu, projektowaniu szablonów stron itd. Te techniczne aspekty są bardzo ważne.

      • 4 0

  • Mimo ciężkich czasów działamy i się rozwijamy:)

    • 5 0

  • Uczę się tam!

    Aktualnie studiuję grafikę, i rzeczywiście rozrzut zainteresowań i umiejętności studentów jest bardzo różny. Bardzo doceniam, że samemu wybiera się kierunek w którym się chce rozwijać. Od fotografii, przez rysunek, do animacji czy projektowania 3D. Profesorzy i studenci nie są sobie obcy, zawsze można podejść, porozmawiać czy coś skonsultować, przez kameralny klimat ten dystans się skraca, i to chyba najbardziej odróżnia tą szkołę od uczelni publicznych.

    • 8 0

  • Opinia

    Piękne słowa, ale ile mają się do rzeczywistości?
    Zwłaszcza z tym indywidualnym podejściem to bym nie przesadzał.
    Ale wiem, że niektórzy Doktorzy po PJATK to całkiem dobrzy wykładowcy, tyle że na innych uczelniach.

    • 0 3

  • Mam pytanie do osób znających szkole i temat (2)

    Czy na studiach nauczę się rozumieć programowanie i faktycznie będę miał szersza wiedzę niż absolwent bootcampu ? Czy nauczę się podstaw algorytmiki , działania komputera , czy będę programista " jednego projektu " ?Pytam bo skończyłem studia z całkowicie innej bajki.Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

    • 3 0

    • To czy nauczysz się rozumieć zależy oczywiście głównie od ciebie ale tak, jest nacisk na to, żeby właśnie mieć szerszą wiedzę, a to później bardzo pomaga. A jeśli użyć porównania do innych dziedzin, to powiedziałbym, że bootcamp to jak taki kurs językowy, po którym możesz czytać i pisać w danym języku ale nikt nie zatrudni cię na tłumacza :)

      • 2 0

    • Studia

      Bootcamp trwa krócej, ledwie liźniesz temat po wierzchu i obecnie szanse na znalezienie pracy jako programista są bardzo małe, rynek juniorski zapchany.
      Studia trwają oczywiście dłużej, ale zakres oraz głębia wiedzy są nieporównywalne i biorąc pod uwagę przesiew przy naborze do pracy, dają znacznie głębszą świadomość tematu, przez co dla pracodawcy jest się bardziej wartościowym nabytkiem. Trzeba pamiętać, że ostatecznie i tak umiejętności praktyczne i portfolio będą miały znaczenie, więc w każdym przypadku trzeba rozwijać konkretne zagadnienia, które bardziej interesują.

      Korzystałem i ze studiów na PJATK i z bootcampu. Tego drugiego nie polecam.

      • 3 0

  • Studiowałem na PJATK (wtedy jeszcze pod nazwą pjwstk) wiele lat temu

    Bardzo miło wspominam tą uczelnię - wysoki poziom nauczania, świetna atmosfera, bardzo dobry program i na czasie, wg mnie jedna z nielicznych uczelni warta czasu i pieniędzy.

    • 4 0

  • Świetna uczelnia

    W tym roku ukończyłam inżynierkę na PJ. Świetna uczelnia, rewelacyjna atmosfera, polecam!

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Drzewa użytkowe to?

 

Najczęściej czytane