• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ponad 12,5 tys. wniosków o szkolną wyprawkę w Trójmieście

ws
6 lipca 2022, godz. 13:00 
Opinie (98)
300 zł przysługuje nieżalenie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. 300 zł przysługuje nieżalenie od dochodu na każde uczące się w szkole dziecko, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia.

Blisko 45 tys. wniosków na niemal 63 tys. dzieci złożyli do tej pory mieszkańcy Pomorza o wyprawkę szkolną (300 plus) z programu "Dobry Start". W samym Trójmieście to ponad 12,5 tys. wniosków na 16 640 dzieci. O dofinansowanie można ubiegać się od 1 lipca.Czy 300 zł to wystarczające dofinansowanie, by przygotować wyprawkę szkolną dla dziecka?

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie "300 plus" z programu "Dobry Start". Można to zrobić wyłącznie elektronicznie - za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

- Zainteresowanie świadczeniem na zakup wyprawki szkolnej jest bardzo duże. Do 5 lipca do gdańskiego i słupskiego oddziału ZUS wpłynęło prawie 45 tys. wniosków. Obejmują one odpowiednio niemal 63 tys. dzieci - mówi Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ostatni moment na wniosek o pełne 500 plusŚwiadczenie z programu "Dobry Start" przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko
uczące się w szkole aż do ukończeni 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Wnioski można składać do 30 listopada 2022 r. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?- Każdy, kto złoży wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na jego temat na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia) - wyjaśnia Cieszyński.
Świadczenie z programu "Dobry Start" będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.
ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (98)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VIII Ogólnopolska Konferencja BeZee

konferencja

12. Weekend Architektury

warsztaty, spotkanie

Nocne Podglądanie Wszechświata

w plenerze, widowisko / show, spotkanie

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane