Wiadomości

stat

Postrzelaj w Akademii Marynarki Wojennej

W Akademii Marynarki Wojennej poznaje się nie tylko teorię.
W Akademii Marynarki Wojennej poznaje się nie tylko teorię. fot. Krzysztof Miłosz/AMW

Po raz pierwszy zaprezentowany publicznie symulator strzelecki "Śnieżnik", trenażer artyleryjski czy basen do manewrowania okrętami - to wszystko będzie można obejrzeć w piątek podczas Dnia Otwartej Uczelni. Zaprasza Akademia Marynarki Wojennej.Symulator "Śnieżnik". Jedna z wielu możliwych wizualizacji.
Symulator "Śnieżnik". Jedna z wielu możliwych wizualizacji. fot. Krzysztof Miłosz/AMW
Symulator mostka nawigacyjnego.
Symulator mostka nawigacyjnego. fot. Krzysztof Miłosz/AMW
Symulator Radar-ARPA-ECDIS-WECDIS.
Symulator Radar-ARPA-ECDIS-WECDIS. fot. Krzysztof Miłosz/AMW
Dzień Otwartej Uczelni potrwa w godz. 9-14. Lepiej nie przyjeżdżać zbyt późno, bo atrakcji nie zabraknie.

Przede wszystkim po raz pierwszy publicznie zaprezentowany zostanie jeden z najnowszych symulatorów strzeleckich w Polsce - "Śnieżnik". Można na nim strzelać z wielu rodzajów broni, nawet granatników.

- Wrażenie jest ogromne. Ostatnio gościliśmy pewnego admirała z zachodniej Europy, który przyznał, że czuł się w nim jak "Marines". To tylko dowodzi, że symulator robi furorę nie tylko wśród cywili - podkreśla kmdr ppor. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej.

W siedzibie uczelni będzie można też zobaczyć symulatory mostka nawigacyjnego, mapy elektronicznej, radarowy, trenażer artyleryjski, planetarium czy basen do manewrowania okrętami. Ten ostatni tylko pozornie wydaje się prosty w obsłudze. Przekona się o tym każdy, kto stanie za sterami okrętu i spróbuje wyjść jednostką z portu lub do niego wejść.

- Początkowo niektórym może wydawać się to łatwe. Ale poczekajmy do włączenia wiatraków, które symulują rzeczywistą morską pogodę - uśmiecha się Wojciech Mundt.

Będzie można też "popływać" w oparciu o mapę cyfrową i radary w symulatorze Radar-ARPA-ECDIS-WECDIS.

Gdy już postrzelamy, popływamy i zweryfikujemy swoje wyobrażenia o własnych umiejętnościach nawigacyjno-strzeleckich, przyjdzie czas na chwilę refleksji. Nie ma na to lepszego miejsca niż planetarium, w którym można podziwiać zimowe niebo nad Gdynią i nie tylko.

Pomarzyć dobra rzecz, ale podczas służby na morzu nie ma na to zbyt wiele czasu. Dlatego podczas pokazu funkcjonowania "serca" okrętu w symulatorze siłowni okrętowych będzie można sprawdzić swoje umiejętności w przypadku awarii siłowni okrętowych.

Opinie (58) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta oprócz ryb żyją w Bałtyku?