Wiadomości

Postrzelaj w Akademii Marynarki Wojennej

Najnowszy artukuł na ten temat

Dzień otwarty AMW: poczuj się jak kapitan

W Akademii Marynarki Wojennej poznaje się nie tylko teorię.
W Akademii Marynarki Wojennej poznaje się nie tylko teorię. fot. Krzysztof Miłosz/AMW

Po raz pierwszy zaprezentowany publicznie symulator strzelecki "Śnieżnik", trenażer artyleryjski czy basen do manewrowania okrętami - to wszystko będzie można obejrzeć w piątek podczas Dnia Otwartej Uczelni. Zaprasza Akademia Marynarki Wojennej.Symulator "Śnieżnik". Jedna z wielu możliwych wizualizacji.
Symulator "Śnieżnik". Jedna z wielu możliwych wizualizacji. fot. Krzysztof Miłosz/AMW
Symulator mostka nawigacyjnego.
Symulator mostka nawigacyjnego. fot. Krzysztof Miłosz/AMW
Symulator Radar-ARPA-ECDIS-WECDIS.
Symulator Radar-ARPA-ECDIS-WECDIS. fot. Krzysztof Miłosz/AMW
Dzień Otwartej Uczelni potrwa w godz. 9-14. Lepiej nie przyjeżdżać zbyt późno, bo atrakcji nie zabraknie.

Przede wszystkim po raz pierwszy publicznie zaprezentowany zostanie jeden z najnowszych symulatorów strzeleckich w Polsce - "Śnieżnik". Można na nim strzelać z wielu rodzajów broni, nawet granatników.

- Wrażenie jest ogromne. Ostatnio gościliśmy pewnego admirała z zachodniej Europy, który przyznał, że czuł się w nim jak "Marines". To tylko dowodzi, że symulator robi furorę nie tylko wśród cywili - podkreśla kmdr ppor. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej.

W siedzibie uczelni będzie można też zobaczyć symulatory mostka nawigacyjnego, mapy elektronicznej, radarowy, trenażer artyleryjski, planetarium czy basen do manewrowania okrętami. Ten ostatni tylko pozornie wydaje się prosty w obsłudze. Przekona się o tym każdy, kto stanie za sterami okrętu i spróbuje wyjść jednostką z portu lub do niego wejść.

- Początkowo niektórym może wydawać się to łatwe. Ale poczekajmy do włączenia wiatraków, które symulują rzeczywistą morską pogodę - uśmiecha się Wojciech Mundt.

Będzie można też "popływać" w oparciu o mapę cyfrową i radary w symulatorze Radar-ARPA-ECDIS-WECDIS.

Gdy już postrzelamy, popływamy i zweryfikujemy swoje wyobrażenia o własnych umiejętnościach nawigacyjno-strzeleckich, przyjdzie czas na chwilę refleksji. Nie ma na to lepszego miejsca niż planetarium, w którym można podziwiać zimowe niebo nad Gdynią i nie tylko.

Pomarzyć dobra rzecz, ale podczas służby na morzu nie ma na to zbyt wiele czasu. Dlatego podczas pokazu funkcjonowania "serca" okrętu w symulatorze siłowni okrętowych będzie można sprawdzić swoje umiejętności w przypadku awarii siłowni okrętowych.

Opinie (58) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Lis spokrewniony jest z: