Wiadomości

stat

Kończy się budowa basenu AMW. Skorzystają też mieszkańcy

Kończą się prace przy budowie dwóch basenów przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. To druga część rozpoczętej w 2014 roku inwestycji na terenie uczelni. Jesienią ma także ruszyć budowa boiska wielofunkcyjnego przy akademikach. W planach jest również stworzenie stadionu lekkoatletycznego.Podejmujesz regularnie aktywność fizyczną?

tak, przez cały rok 54%
owszem, ale tylko w cieplejszych miesiącach 20%
nie, w ogóle nie ćwiczę 26%
zakończona Łącznie głosów: 480
Przypomnijmy: W styczniu 2016 roku na powierzchni ponad 4 tys. m kw. został oddany do użytku kompleks sportowy o kubaturze przekraczającej 28 tys. m sześc.

Co powstało?

  • nowa arena główna z boiskiem o wymiarach 22 na 44 m,
  • składana trybuna na 200 osób, wielofunkcyjna sala o wymiarach 18 na 31 m,
  • siłownia i szatnie,
  • sala do walki w bliskim kontakcie i zespół saun,
  • sala wykładowa, pomieszczenia kadry i trenerów.

Jesienią 2017 roku rozpoczęła się budowa drugiej części kompleksu. W ramach inwestycji powstaje kryta pływalnia z 8-torowym basenem pływackim oraz basenem szkoleniowym z ruchomym dnem.

- Powstają dwa baseny: jeden 8-torowy, o wymiarach 25 na 21 m i szerokości toru 2,5 m oraz głębokości 1,80-2,20 m z widownią na 170 miejsc. Drugi, z podnoszonym dnem przeznaczony dla kursów nurkowych ITR oraz nauki pływania dla dzieci o wymiarach 15x8 m i głębokości od 5 m do 50 cm. Obiekty będą wyposażone również w gabinety masażu, sauny i kawiarnię - informują przedstawiciele uczelni.

Przebudowie uległ także hol - zmieniła się lokalizacja pokoi instruktorów (z zapleczem sanitarnym) oraz pomieszczenia odnowy biologicznej, które docelowo zostały zaprojektowane na poziomie piętra.

Koszt budowy to 26,5 mln zł. Pieniądze w większości pochodzą z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej, część z nich dokłada uczelnia.

- Chcielibyśmy, żeby obiekt został otwarty w lipcu i mogli już korzystać z niego uczestnicy Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych, które rozpoczną się 27 lipca - informuje kmdr Dariusz Sapiejka, dyrektor Akademickiego Centrum Sportowego AMW.
Przedstawiciele uczelni zapewniają jednocześnie, że pływalnia w częściowym zakresie zostanie udostępniona mieszkańcom, gdy nie będą z niej korzystać studenci i pracownicy uczelni. Zakres nie jest jeszcze znany, ale niewykluczone, że będą to godziny wieczorne i weekendy.


Jednocześnie informują o kolejnych planach budowy obiektów sportowych na uczelni.

- Jesienią powinna ruszyć budowa boiska wielofunkcyjnego przy akademikach. Przymierzamy się też do budowy stadionu lekkoatletycznego, z którego docelowo mogliby podobnie jak z pływalni korzystać także mieszkańcy Gdyni. Być może w przyszłym roku uda się ruszyć z pracami - dodaje Dariusz Sapiejka.

Opinie (55)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gdańsk to stolica województwa: