Wiadomości

stat

Praca dla każdego

Absolwenci Szkoły Policealnej Plejada to profesjonaliści, cieszący się na rynku pracy dużym uznaniem.
Absolwenci Szkoły Policealnej Plejada to profesjonaliści, cieszący się na rynku pracy dużym uznaniem. mat. promocyjne

Wolne etaty! Służba zdrowia nadal czeka na chętnych do pracy w zawodzie opiekun medyczny. Ministerstwo Zdrowia daje gwarancje na zatrudnienie ponad 50 tys. osób! To ogromna szansa dla bezrobotnych w każdym wieku lub tych, którzy chcą zmienić kwalifikacje.Szkoła Policealna Plejada.
Szkoła Policealna Plejada.
Opiekun medyczny w publicznych zakładach opieki zdrowotnej może liczyć na pensję w wysokości 1,2 tys. zł do ok. 1,8 tys. zł.
W wyniku pogarszającego się stanu zdrowia społeczeństwa zawód ten będzie jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia.

Zdobycie kwalifikacji opiekuna medycznego nie jest rzeczą trudną. Wystarczy ukończyć dwusemestralną naukę w systemie zaocznym, której zwieńczeniem jest dyplom, nadający uprawnienia. Absolwenci uzyskują kwalifikacje do świadczenia usług pielęgnacyjnych i mogą je wykonywać pod nadzorem lekarzy i pielęgniarek. Uwaga - wykształcenie średnie nie jest wymagane.

Jako pierwsze ofertę nauki na tym kierunku stworzyły Szkoły Policealne Plejada z Gdańska-Wrzeszcza. Ich słuchacze bez trudu znajdują zatrudnienie w trójmiejskich szpitalach, domach pomocy społecznej, zakładach opiekuńczo-leczniczych, a nawet w prywatnych mieszkaniach przy osobach obłożnie chorych.

- Pracę jako opiekun medyczny znalazłem już podczas trwania nauki. Szkoła skierowała mnie na praktyki do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i tam od razu zaproponowano mi podpisanie umowy na dogodnych warunkach - mówi Kamil, ubiegłoroczny absolwent Szkoły Policealnej PLEJADA.

Podczas nauki słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu m.in. psychologii, anatomii i teorii opieki nad przewlekle chorymi. Oprócz tego szkoła zapewnia zajęcia praktyczne, podczas których słuchacze poznają tajniki fachowej pielęgnacji pacjentów.

Drugim zawodem medycznym w Szkole Policealnej Plejada jest technik masażysta. Absolwenci tego kierunku z powodzeniem znajdują pracę w hotelach, salonach piękności, SPA i klubach sportowych, dobrze radzą sobie też prowadząc własną działalność. Średnia cena profesjonalnego masażu (uzależniona od jego rodzaju) waha się od 60 zł do nawet 200 zł.


Cena. Szkoła pobiera symboliczną opłatę na organizację zajęć, z której całkowicie zwolnione są osoby bezrobotne. Nauka kończy się otrzymaniem dyplomu, który uprawnia do podjęcia pracy w Polsce i Krajach Unii Europejskiej. Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym, co drugą sobotę.

Wymagania. Żeby rozpocząć naukę w Szkole Policealnej Plejada, nie wymagana jest matura. Szkoła honoruje także Świadectwa m.in. ukończenia gimnazjum i szkoły podstawowej (w tym przypadku cykl nauki jest dwuletni).

Termin. Trzeba się pospieszyć, bo chętnych jest wielu, a termin składania dokumentów upływa 15 lutego. O dostaniu się decyduje kolejność zgłoszeń. Aby się zapisać, wystarczy okazać świadectwo ukończenia szkoły i dowód osobisty.

Po szczegółowe informacje zapraszamy do naszego sekretariatu w Gdańsku-Wrzeszczu, przy ul.Legionów 7, tel.: 058 346 10 10
lub 341 02 82.

Więcej informacji można uzyskać też pod adresem e-mail: gdansk@eck.com.pl i na stronie www.plejada.edu.pl


Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (19)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Co to jest rolnictwo ekologiczne?