stat
Wydarzenie już się odbyło

Praca z lękiem - wykład z Markiem Uglorzem

Ziemia nigdy nie była specjalnie spokojna a ludzkie życie bezpieczne. Minione pokolenia zapewne żyły w większym zagrożeniu i pod wpływem wielu uzasadnionych powodów do lęku, a pomimo tego współczesne pokolenie wydaje się być szczególnie zalęknione.

paź 13-16

środa - sobota

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 18

poniedziałek, godz. 11:00

bilety 15 zł
Kup bilet
W przeciwieństwie do przodków, chociaż nie doświadczamy wielu realnych zagrożeń, coraz powszechniej przenosimy je w przestrzeń naszej wyobraźni i boimy się nie tego, co realnie jest, ale tego, czym straszą nas nasze myśli. Jednocześnie tracimy umiejętność odpowiedniego serwisowania naszej psychiki i dlatego doświadczmy permanentnego stresu. W obliczu zmian na geopolitycznej i społecznej mapie świata, a także w efekcie zmian klimatycznych, coraz większa część z nas żyje w ciągłym napięciu oraz lęku, którego przyczyn nie jesteśmy w stanie w ogóle wskazać. Mimo wszystko lęk nas nie opuszcza i pozbawia radości życia.

Lęk jest skrajnie negatywną emocją. Nie przepracowany skutkuje stresem psychicznym i komórkowym, dlatego jest przyczyną wielu chorób i problemów społecznych. Jednak przede wszystkim jest zaproszeniem do duchowych poszukiwań i umocnienia zaufania. Ufność jest bowiem energią skrajnie przeciwną energii lęku. Obie są jakby brzegami spokojnie płynącego nurtu życia. Pomiędzy nimi warto szukać energetycznej i zdrowotnej równowagi.

PROWADZĄCY
Ksiadz-profesor-Marek-Jerzy-Uglorz

Profesor ChAT w Warszawie, biblista, zajmujący się ekologią i duchowością. Od lat rozwija teologiczną terapię, w której wiara w siebie i zdolność wymyślania siebie i swojego życia na nowo stanowi podstawę duchowego rozwoju. Prowadzi warsztaty, szkolenia i rekolekcje dla różnych grup społecznych i zawodowych. Ostatnio jeździ po kraju z warsztatami dla kobiet, inspirowanymi książką C. P. Estes, pt: Biegnąca z wilkami, w trakcie których łączy wiedzę duchową z fizyką kwantową, dotyka psychobiologii, łączy zdarzenia w rodzie z tym co dzieje się w naszym życiu i emocjach Zaangażowany w projekt kulturowo-religijny Laboratorium Śląskiej Duchowości.

Autor bloga: Śląsk mój gród życia. Prywatnie mąż i ojciec.

Zapisy mailowo: centrum@jogapilates.pl,

sms:

Recepcja 507 154 782
Beata Oganowska 884 886 621 lub osobiście w recepcji studia.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do kości płaskich u człowieka zaliczamy:

 

Najczęściej czytane