• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Program współpracy z nauczycielami - pierwsze spotkanie

Muzeum Emigracji w Gdyni rozpoczyna cykl spotkań i szkoleń dla nauczycieli. Ma on na celu zaprezentowanie najnowszych trendów edukacyjnych, stworzenie grupy zaangażowanych nauczycieli i nauczycielek oraz przestrzeni wymiany doświadczeń. W trakcie szkoleń uczestnicy będą m.in. mogli podnieść swoje kompetencje w zakresie radzenia sobie z wyzwaniami, które są związane z procesami migracyjnymi.

maj 17-19

piątek - niedziela, godz. 17:00

Sitno 107/A
bilety 1300 zł
przedsprzedaż 1200 zł

Podczas pierwszego spotkania, które odbędzie się 23 lutego, uczestnicy zostaną oprowadzeni po wystawie stałej Muzeum Emigracji. Oprócz tego będą mogli się zapoznać z ofertą edukacyjną dla szkół, a także poznać założenia projektu.

Nauczyciele i nauczycielki na szkoleniach i warsztatach m.in. poszerzą swoją wiedzę w tematyce antydyskryminacyjnej, nauczą się radzić sobie z przejawami dyskryminacji oraz dowiedzą się, jak wygląda nauka polskiego jako języka obcego.

Podczas pierwszego spotkania każdy uczestnik/uczestniczka otrzyma pakiet materiałów edukacyjnych. Wśród nich znajdzie się wydana przez Muzeum Emigracji w Gdyni książka pt. "Muzeum: Udostępnij!", w której prezentujemy przykłady angażowania młodzieży w działania instytucji kultury.

Zapisy trwają do 19.02: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl.
Miejsce: Sala multimedialna

Szkolenia poprowadzą trenerki: Katarzyna Dułak i Joanna Samp-Szulc.

Katarzyna Dułak - psycholożka, psychoterapeutka i trenerka specjalizująca się w zagadnieniach antydyskryminacyjnych: edukacji empatycznej, przeciwdziałaniu przemocy i dyskryminacji. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, pracowni wrażliwości genderowej w Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Queer Studies oraz Specjalistycznej Szkoły Facylitacji Społecznej na Rzecz Równości i Różnorodności - poziom zaawansowany; Członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej i Centrum Wspierania Partycypacji Społecznej. Od 2007 roku tworzy i realizuje programy edukacji antydyskryminacyjnej dla młodzieży i osób dorosłych (ponad 2000 godzin szkoleniowych). Współzałożycielka Grupy Edukacyjnej BezTabu prowadzącej zajęcia z edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej od 2007 roku. Współorganizatorka Inicjatywy Edukacji Empatycznej w Gdańsku (2015). Ma duże doświadczenie w szkoleniach osób dorosłych i młodzieży. Zdobywała je m.in. w organizacjach pozarządowych i instytucjach oświatowych w Polsce, projektach badawczych i edukacyjnych w Hiszpanii, Słowacji, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Szwecji. Autorka własnych i adaptatorka zagranicznych metod pracy edukacyjnej-reedukacyjnej (m.in. "Edukacja Bez Tabu", 2009).

Joanna Samp-Szulc - polonistka i kulturoznawczyni, od 11 lat lektorka języka polskiego jako obcego, wykładowczyni studiów podyplomowych Nauczanie języka polskiego jako obcego na WSB w Gdańsku, egzaminatorka Państwowego Egzaminu Certyfikatowego z Języka Polskiego Jako Obcego, właścicielka szkoły Polessa - Centrum Języka Polskiego. Uczyła dzieci, studentów, dorosłych w szkołach językowych Trójmiasta oraz w Związku Polaków Ukrainy w Odessie i na Krymie.

Informacja o biletach

Zapisy do 19.02 pod adresem: l.radacka-majek@muzeumemigracji.pl

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gdańsk to stolica województwa:

 

Najczęściej czytane