Wiadomości

stat

Przedszkole "Misia Wojtka" zostaje. Spółdzielnia nie zlikwiduje placówki

Przedszkole "Misia Wojtka" na gdańskiej Morenie nie zostanie zlikwidowane. Nie oznacza to jednak, że placówki nie czekają zmiany. Jak alarmują rodzice, część kadry może zostać wymieniona.
Przedszkole "Misia Wojtka" na gdańskiej Morenie nie zostanie zlikwidowane. Nie oznacza to jednak, że placówki nie czekają zmiany. Jak alarmują rodzice, część kadry może zostać wymieniona. Fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Przedszkole "Misia Wojtka" w Gdańsku nie zostanie zlikwidowane. Takie oświadczenie wydał zarządca placówki - spółdzielnia mieszkaniowa "Morena". To odpowiedź na obawy rodziców, którzy od miesiąca alarmowali o planach wygaszenia niepublicznego przedszkola dofinansowywanego przez miasto. Teraz rodzice obawiają się kadrowych czystek i tego, że z placówki odejdą kompetentni nauczyciele. Spółdzielnia kolejny raz uspokaja i zaprzecza.Czy uważasz, że oświadczenie spółdzielni "Morena" powinno uspokoić rodziców?

tak, przecież zadeklarowali, że nie dojdzie do likwidacji przedszkola

14%

tak, chociaż warto się przyglądać rozwojowi wypadków

25%

nie, takie oświadczenie nie stanowi żadnej gwarancji

61%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 115
- W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi funkcjonowania Niepublicznego Przedszkola Artystyczno-Językowego "Misia Wojtka" w Gdańsku przy ul. Nałkowskiej 3 Zarząd LWSM "Morena" oświadcza, że nie istnieją żadne przesłanki, które zagrażałyby działaniu Przedszkola - poinformował zastępca prezesa zarządu LWSM "Morena", Henryk Talaśka oraz Marzena Roszkowska, członek zarządu.
Wcześniejsze obawy rodziców były związane m.in. z rzekomymi planami spółdzielni, która miała przekazać budynek przy ul. Nałkowskiej do celów komercyjnych. W oświadczeniu władze spółdzielni odniosły się również do tego zarzutu podnoszonego przez rodziców przedszkolaków.

- Nieprawdziwe są rozpowszechniane informacje, że Przedszkole "Misia Wojtka" ma zostać przekazane prywatnemu podmiotowi lub jakiemukolwiek Stowarzyszeniu - podkreślają członkowie zarządu spółdzielni.
Sprawie przyglądał się też gdański magistrat. Przedszkole, choć niepubliczne, otrzymuje od miasta dofinansowanie. Zdaniem Piotra Kowalczuka, zastępcy prezydenta, "Miś Wojtek ma się bardzo dobrze, a jego rozwój jest zapewniony".

Rodzice obawiają się kadrowej karuzeli

Rodzice z deklaracji LWSM "Morena" są zadowoleni, ale podkreślają, że obietnice zarządu spółdzielni wcale nie kończą konfliktu wokół przedszkola. Osobnym i - zdaniem rodziców - ciągle nierozwiązanym problemem pozostaje kwestia kadrowa.

Spółdzielnia powołała z dniem 1 czerwca nową dyrektor. W fotelu szefowej placówki na Morenie zasiada obecnie Ewa Żmurek, która zastąpiła na tym stanowisku Marzenę Czulak, której spółdzielnia zarzucała m.in. niegospodarność. Część rodziców domaga się przywrócenia byłej dyrekcji i gwarancji pozostawienia obecnej kadry.

- Nie mury tworzą wyjątkowość tego przedszkola, ale właśnie kadra. Świetnie wyposażone przedszkole możemy znaleźć w różnych częściach Gdańska, ale znacznie trudniej jest trafić do miejsca, w którym panuje serdeczna atmosfera, a tak właśnie jest w "Misiu Wojtku". Wiemy, że spółdzielnia planuje wymienić obecną kadrę przedszkola i się na to nie godzimy. Nie wiemy też, jakie są zamiary nowej pani dyrektor i jakie ma kompetencje, żeby prowadzić przedszkole - podkreśla mama jednego z przedszkolaków.
- W sprawie przedszkola następują zmiany. Np. pani dyrektor dzisiaj nie ma. Podobnie jak jednej z nauczycielek, a w związku z brakami kadrowymi, nie ma możliwości wystawienia za nią zastępstwa. W efekcie mimo, że zapisywaliśmy dzieci do grup 15-osobowych, w tej chwili grupy liczą po 17 osób - dodaje kolejny rodzic dziecka z przedszkola na Morenie.
Mimo takich obaw, władze spółdzielni zapewniają, że kadra pracująca w "Misiu Wojtku" może czuć się bezpiecznie, a nowa dyrektor posiada doświadczenie pozwalające na prowadzenie przedszkola.

- Nowa dyrektorka już wcześniej tworzyła i zarządzała prywatnym przedszkolem, posiada też odpowiednie wykształcenie. Spotkała się z rodzicami. Mamy nadzieję, że atmosfera się uspokoi i dalej będziemy mogli zarządzać w spokoju placówką i zadbać o dobro dzieci, bo one są tu najważniejsze - mówi Marzena Roszkowska, członek zarządu LWSM "Morena".
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (39)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Żołądź to owoc: