stat
Impreza już się odbyła

Przepis na długowieczność

Przepis na długowieczność z Experymentem w ramach Science Squared. Odwiedź nas w Infoboxie i dowiedz się jak poprawić jakość swojego życia.

lut 8

poniedziałek, godz. 18:00 - 19:30

Online
bilety 35 zł

Jakie działania podjąć, aby żyć nie tylko dłużej, ale również zdrowiej? Dlaczego kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, ale częściej chorują? Co wspólnego ze starzeniem się ma nasz układ odpornościowy i zanieczyszczenie powietrza?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie podczas naukowego wydarzenia w samym centrum Gdyni.

Centrum Nauki EXPERYMENT wraz z 8 europejskimi instytucjami partnerskimi ponownie aktywnie włącza się w działania w ramach europejskiego projektu Science Squared! Po zeszłorocznych wydarzeniach, którymi promowaliśmy najnowsze badania dotyczące żywności i żywienia, przyszedł czas na nowy temat - DŁUGOŚĆ I JAKOŚĆ NASZEGO ŻYCIA.

6 i 7 maja od godz. od 10.00 do 16.00 edukatorzy EXPERYMENTu pojawią się na skwerze przy Gdynia InfoBox z podróżującym po całej Europie mobilnym stanowiskiem informacyjnym. Dzięki niemu będziecie mieli okazję poznać relacje z najnowszych i najważniejszych badań poszerzających wiedzę o tym, co ma wpływ na długość naszego życia. Skupimy się na wiodących badaniach naukowych, które pomagają rozwikłać tajemnice procesów starzenia i pokażemy, jakie twórcze i nowatorskie pomysły wdraża się w całej Europie dzięki Europejskiej Radzie ds. Badań Naukowych (ERC).

Nie zabraknie również interaktywnych działań - doświadczeń naukowych, gier i animacji, które pobudzą waszą ciekawość. "Potrenujemy" razem nasze mózgi za pomocą łamigłówek i ćwiczeń pomagających utrzymać pamięć w doskonałej kondycji.

Europejska Rada ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC) wspiera twórcze i nowatorskie pomysły badawcze we wszystkich dziedzinach wiedzy. Misją ERC jest zapewnienie najwyższej jakości badań w Europie poprzez konkurencyjne finansowanie pionierskich badań oraz wsparcie pracy naukowców. Popularyzacja i poszerzenie wiedzy na europejską skalę o tychże badaniach, podkreślając jednocześnie naukowe osiągniecia oraz sukcesy ich twórców to nadrzędny cel 3,5 letniego projektu Science Squared, do którego przyłączyło się Centrum Nauki EXPERYMENT.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel kamienny jest skałą pochodzenia...?