Wiadomości

Przypominamy progi punktowe z trójmiejskich liceów

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że w tym roku nie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2020/2021.
Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że w tym roku nie odbędzie się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2020/2021. fot. trojmiasto.pl

Trwa rekrutacja do szkół średnich na rok 2020/2021. 31 lipca absolwenci ósmych klas poznają wyniki egzaminów, od których w dużym stopniu zależy, czy dostaną się do wybranej szkoły. Przypominamy, jakie w ubiegłym roku obowiązywały progi punktowe w trójmiejskich liceach.Czy w tym roku powinna odbyć się rekrutacja uzupełniająca?

zdecydowanie tak 54%
byłoby dobrze, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną to zrozumiałe, że nie uda się jej zorganizować 21%
nie jest potrzebna 25%
zakończona Łącznie głosów: 357
W Trójmieście to licea zwykle cieszą się największą popularnością wśród kandydatów. O tym, czy absolwent ósmej klasy dostanie się do wymarzonej szkoły i klasy, decyduje liczba zdobytych punktów. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w rekrutacji to 200 punktów - uczeń może otrzymać 100 punktów z egzaminu ósmoklasisty i 100 punktów za świadectwo, oceny oraz dodatkowe konkursy.

Co roku progi punktowe nieznacznie się zmieniają, dlatego przy wyborze szkoły warto sprawdzić dane z ubiegłorocznej rekrutacji. Sprawdziliśmy, jak wyglądały progi punktowe w poszczególnych licach ogólnokształcących w Trójmieście, obowiązujące podczas rekrutacji 2019/2020. Wówczas osobne progi ustalono dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Ile trzeba było mieć punktów, żeby dostać się do danej klasy?

Zobacz: Jak obliczyć punkty w rekrutacji do szkoły średniej?Najpopularniejsze "trójki"Podczas rekrutacji 2019/2020 najwięcej punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do gdyńskiej "trójki". Tam dla absolwentów podstawówki najniższy próg wynosił 169,2, a najwyższy - 212,6, z kolei dla absolwentów gimnazjum najniższy wyniósł 173,6, a najwyższy 220. W przypadku kandydatów do III LO w Gdyni do ogólnej punktacji doliczane były również punkty za szkolne egzaminy kwalifikujące do poszczególnych klas.

Czytaj też: Rekrutacja 2020. Ostatnie dni na złożenie wniosku i świadectwa

W Gdańsku najwyższy próg w ubiegłym roku osiągnięto w III LO - tam osoba z najniższą punktacją przyjęta do klasy przygotowującej do matury międzynarodowej osiągnęła wynik 188,15 punktów (w 2018 roku były to 173 pkt.) - to próg w przypadku absolwentów ósmych klas, gimnazjaliści z kolei również do tej samej klasy ustalili próg 187,4 punktów.

Szkoły średnie w Trójmieście


W popularnym I LO w Gdańsku progi punktowe wyniosły: od 165,75 do 170,35 w przypadku klas po szkole podstawowej oraz od 162,8 do 168,8 dla klas, w których naukę kontynuować będą absolwenci gimnazjów. W 2018 roku progi punktowe w poszczególnych klasach wynosiły tu od 158,40 do 168,60.

PROGI PUNKTOWE DO TRÓJMIEJSKICH LICEÓW W REKRUTACJI 2019/2020

Opinie (59)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury klasyfikujemy ze względu na: