Przyszli studenci stawiają na ekonomię, filologie i kierunki biznesowe

Przyszli studenci do Gdańska przyjeżdżają z całego świata.
Przyszli studenci do Gdańska przyjeżdżają z całego świata. fot. Łukasz Unterschuetz/Trójmiasto.pl

Najwięcej, bo aż 33 osoby starały się o miejsce na ekonomię na Politechnice Gdańskiej. Filologia angielska i psychologia - o jedno miejsce na tych kierunkach Uniwersytetu Gdańskiego walczyło aż 10 osób. Przyszli studenci stawiają też na kierunki związane z bezpieczeństwem i służbami specjalnymi, coraz większym zainteresowaniem cieszą się też kierunki biznesowe - zarządzanie, finanse czy anglojęzyczne studia menadżerskie. Rekrutacja na niektórych trójmiejskich uczelniach wciąż trwa, ale już teraz widać, co najbardziej interesuje młodych ludzi.Czy uważasz, że właściwie wybrałe(a)ś kierunek studiów?

tak, na szczęście kierunek spełnił moje oczekiwania 43%
nie do końca, ale to wina m.in. moich mylnych wyobrażeń 23%
nie, drugi raz nie wybrał(a)bym kierunku, który studiowałe(a)m 34%
zakończona Łącznie głosów: 158
Są już wstępne informacje na temat tegorocznych rekrutacji na trójmiejskich uczelniach. Sprawdziliśmy, które kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem.

Psychologia, zarządzanie instytucjami artystycznymi - tak wybierają na UGOferta Uniwersytetu Gdańskiego w roku akademickim 2018/2019 wzbogaciła się o cztery nowe kierunki studiów: ochrona zasobów przyrodniczych oraz genetyka i biologia eksperymentalna (studia stacjonarne I stopnia) a także Intercultural and Business Relations in Europe oraz Cultural Communication (studia w języku angielskim). Nowy kierunek - genetyka i biologia eksperymentalna - znalazł się wśród najchętniej wybieranych przez kandydatów na studia.

- W czasie tegorocznej rekrutacji najpopularniejsze wśród kandydatów kierunki studiów to: filologia angielska, psychologia, zarządzanie instytucjami artystycznymi (specjalność menedżerska), na których o jedno miejsce ubiegało się ponad 10 kandydatów oraz skandynawistyka (ponad dziewięciu kandydatów), psychologia pracy i biznesu, a także kryminologia (ponad ośmiu kandydatów). Dużą popularnością cieszyły się także psychoseksuologia, bezpieczeństwo narodowe, sinologia, genetyka i biologia eksperymentalna (nowy kierunek), iberystyka, amerykanistyka, finanse i rachunkowość, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, neurobiopsychologia oraz wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej - mówi dr Beata Derkacz, rzecznik prasowy UG.
Na podsumowanie rekrutacji na uczelni trzeba jednak będzie poczekać, bo wciąż trwa nabór na studia stacjonarne II stopnia oraz studia niestacjonarne. Obecnie (dane z 30 lipca 2018) można jeszcze aplikować na ponad 50 kierunków studiów stacjonarnych II stopnia oraz na ponad 50 kierunków studiów niestacjonarnych (I i II stopnia).

Łączna oferta Uniwersytetu Gdańskiego na rok akademicki 2018/2019 to 77 kierunków studiów i 223 specjalności. Uczelnia zaplanowała przyjęcie ponad 13 tysięcy osób: 9 274 osoby na studia stacjonarne oraz 4 378 osób na studia niestacjonarne.

Czytaj też: Co studiować, żeby zarobić? Najlepiej zapłacą absolwentom PG, filozof też z dobrą pensją

Są już wstępne informacje na temat tegorocznych rekrutacji na trójmiejskich uczelniach.
Są już wstępne informacje na temat tegorocznych rekrutacji na trójmiejskich uczelniach. fot. 123rf.com

Przyszli ekonomiści stawiają na politechnikęZ kolei na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej w roku akademickim 2018/2019 przyjętych zostało 4500 osób, w tym na studia stacjonarne I stopnia - 3565 osób.

- Najwięcej chętnych było na kierunki prowadzone na Wydziale Zarządzania i Ekonomii (WZiE): ekonomię (33 osoby na miejsce), zarządzanie w języku angielskim (28,8 os./miejsce) oraz analitykę gospodarczą (22,5 os./miejsce). 16 osób ubiegało się o jedno miejsce na kierunku gospodarka przestrzenna na Wydziale Architektury, a 15,3 os. - na miejsce na kierunku zarządzenie inżynierskie na WZiE - informuje biuro prasowe uczelni.
Niedługo przyjęci kandydaci otrzymają pisma z decyzją w sprawie przyjęcia oraz wszystkie najważniejsze informacje o studiach na PG. Ewentualna rekrutacja uzupełniająca odbędzie się we wrześniu.

Sprawdziliśmy, które kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem, a które przez przyszłych studentów były pomijane.
Sprawdziliśmy, które kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem, a które przez przyszłych studentów były pomijane. fot. 123rf.com

917 osób walczyło o miejsca na kierunku lekarsko-dentystycznymKierunek dietetyka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przyszłych studentów GUMed. Młodzi ludzie wysoko cenią sobie również elektroradiologię i położnictwo.

- Studia w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym od lat cieszą się niesłabnącym uznaniem wśród maturzystów. W przypadku studiów stacjonarnych I stopnia tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny, na który formularze rekrutacyjne złożyło 917 osób (19,5 os. na miejsce), lekarski 2405 osób (9,1 os. na miejsce) oraz dietetyka - 407 osób (6,8 os. na miejsce) - mówi Joanna Śliwińska, rzecznik prasowy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jak dodaje, nie brakowało również chętnych do podjęcia nauki na kierunku analityka medyczna - 333 osoby (6,7 os. na miejsce), elektroradiologia - 294 osób (4,9 os. na miejsce), położnictwo - 236 osób (4,5 os. na miejsce), psychologia zdrowia - 195 kandydatów (4,3 os. na miejsce) i farmacja - 571 osób (4,1 os. na miejsce).

Na GUMedzie tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny.
Na GUMedzie tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarsko-dentystyczny. fot. 123rf.com
Czytaj też: Chirurgiczne szycie czy symulator ciąży. GUMed pełen medycznych atrakcji

Z kolei podczas rekrutacji w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku najpopularniejsza była fizjoterapia, potem sport i wychowanie fizyczne. Mniej chętnych, jedna osoba na miejsce, kandydowało na kierunki terapia zajęciowa oraz turystyka i rekreacja.

Akademia Morska w Gdyni to nie tylko wybór dla osób chcących pracować na morzu, ale również dla tych, które chcą znaleźć zatrudnienie w sektorach gospodarki lądowej.

- Największym zainteresowaniem wśród tegorocznych maturzystów cieszyły się kierunki na: Wydziale Nawigacyjnym: nawigacja (3 osoby na miejsce), transport (5 osób na miejsce), oraz Wydziale Elektrycznym: informatyka (4 osoby na miejsce) - poinformowało biuro prasowe uczelni.
Na pozostałe kierunki uruchomiono rekrutację dodatkową, która potrwa do 14 września.

Najbardziej oblegane są filologieW Ateneum Szkole Wyższej rekrutacja wciąż trwa i praktycznie do końca września można jeszcze zapisywać się na studia. Dotychczas największą popularnością cieszy się pedagogika oraz kierunki filologiczne.

- Najbardziej oblegane są filologia angielska oraz filologia szwedzka. Można zapisać się jeszcze na zarządzanie, dziennikarstwo i komunikację społeczną, filologię włoską, filologię hiszpańską, czy germańską - informuje prof. Marcin Krawczyński z Ateneum Szkoły Wyższej.

Popularne służby specjalne i kierunki biznesoweTegoroczni kandydaci składający dokumenty rekrutacyjne do Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni chętnie zapisują się na służby specjalne i policyjne, administrację, finanse i rachunkowość oraz podatki i doradztwo podatkowe.

- Najbardziej obleganymi kierunkami są bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie i logistyka. Większym zainteresowaniem w porównaniu z ubiegłym rokiem cieszą się też studia anglojęzyczne: management oraz global logistics. Nasze prestiżowe kierunki takie jak prawo oraz międzywydziałowe studia menedżersko-prawne co roku są oblegane i tak jest również w tym roku. Popularność niektórych kierunków oznacza, że rektor prawdopodobnie zdecyduje o otwarciu dodatkowych miejsc na tych studiach - mówi Alicja Peplińska, Kierownik Działu Marketingu i PR WSAiB.
Wśród kierunków cieszących się największym zainteresowaniem w WSB Gdańsku i Gdyni są zarządzanie, bezpieczeństwo wewnętrzne, logistyka, finanse i rachunkowość oraz informatyka. Kandydaci wybierają również te związane z pedagogiką, filologią, psychologią oraz turystyka i rekreacją.

- Propozycja uczelni to studia łączące zastosowanie tych dziedzin w realnych warunkach biznesowych. Dodatkowo programy kształcenia, dostosowane do rynku pracy, są realizowane w ścisłej współpracy z pracodawcami i partnerami biznesowymi uczelni. Studentami WSB są w większości osoby łączące pracę z nauką, dlatego proces kształcenia zorganizowaliśmy tak, aby każdy student mógł znaleźć czas i na naukę, i na pracę - informuje Magdalena Karpińska z biura marketingu Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.
Przyszli studenci stawiają też na kierunki związane z bezpieczeństwem i służbami specjalnymi i coraz większym zainteresowaniem cieszą się kierunki biznesowe - zarządzanie, finanse czy anglojęzyczne studia menadżerskie.
Przyszli studenci stawiają też na kierunki związane z bezpieczeństwem i służbami specjalnymi i coraz większym zainteresowaniem cieszą się kierunki biznesowe - zarządzanie, finanse czy anglojęzyczne studia menadżerskie. fot. 123rf.com
Czytaj też: Politechnika Gdańska najpopularniejszą uczelnią w Polsce

W Sopockiej Szkole Wyższej w tegorocznym naborze kierunkami cieszącymi się największym zainteresowaniem są finanse i rachunkowość, zarządzanie i inżynieria produkcji, business & languages oraz - jak co roku - kierunki architektoniczne czyli: architektura, architektura wnętrz i architektura krajobrazu.

- Duże zainteresowanie finansami i rachunkowością (studia I i II stopnia) oraz finansami i rachunkowością według standardów ACCA (studia II stopnia i studia podyplomowe) to efekt intensywnego rozwoju związanych z nimi branż w Trójmieście. Sopocka Szkoła Wyższa jako jedna z nielicznych uczelni posiada akredytację ACCA. To jedne z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniane przez pracodawców na całym świecie. Popularność kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji to z kolei wynik zapotrzebowania rynku na inżynierów z przygotowaniem menedżerskim - informuje Joanna Pietrzak, manager ds. marketingu i współpracy międzynarodowej SSW.
Zainteresowaniem cieszą się również studia online, które uczelnia uruchomiła rok temu na kierunkach ekonomia oraz finanse i rachunkowość oraz studia dualne, będące tegoroczną nowością.

Do najpopularniejszych kierunków studiów inżynierskich w Gdańskiej Szkole Wyższej należą: zarządzanie i inżynieria produkcji, gospodarka przestrzenna i architektura krajobrazu.

- Studia inżynierskie cieszą się u nas bardzo dużym zainteresowaniem, coraz więcej osób chce uzyskać tytuł inżyniera a tym samym wyższe wykształcenie techniczne. Studenci mogą wybierać tu spośród bardzo ciekawych i unikatowych specjalności, takich jak logistyka i zarządzanie transportem, inżynieria budownictwa, mechatronika, urbanistyka czy inżynieria krajobrazu - informuje biuro prasowe uczelni.
Kolejne popularne kierunki w GSW to: kryminologia, administracja, turystyka i rekreacja, pedagogika, ekonomia, socjologia, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, stosunki międzynarodowe oraz zdrowie publiczne.

Opinie (75)

 • Wydzial gier i zabaw? (3)

  Najłatwiejszy kierunek na PG. Ale dziewczyny są ładniejsze na architekturze i ibm na eti.

  • 25 9

  • W oczach studenta Wydz. Mech. każda dziewczyna pojawiająca się na ich wydziale jest piękna. (1)

   • 29 0

   • Kto wybrzydza to ten.. no wiesz..

    • 1 0

  • Masz racje. Nawet ja kiedy bylem studentem to zawsze mowilem ze

   ta czy inna jest piekna jak studentka z III roku architektury. Wiwecej szczegolow nie bede dodawal bo moi dawni koledzy jeszcze domysla sie kto pisze ten post.

   • 0 0

 • Mój Ksawery po maturze idzie na filozofię.

  Jestem z niego taka dumna!

  • 15 7

 • Kilka rad od 30-latka dla studentow, przy porannej kawie (13)

  - Lepiej zrobic gap year, wyjechac nawet na zmywak na rok, niz isc na kierunek tylko dlatego, ze ida koledzy i kolezanki
  - Duzo czytajcie i myslcie. Na poczatek polecam cos Nassim'a Taleba.
  - Najwazniejsze na studiach sa kontakty, networking
  - Dzialajcie i probojcie jak najwiecej. Startupy, meetupy itd.

  • 21 30

  • Dziękujemy za wspaniałe rady wujku januszu!

   • 15 2

  • (8)

   Subiektywne to, jako 35 latek w wielu miejscach się nie zgadzam.

   Osobiście polecam wybrać kierunki związane z branżą IT i swoją pozycję zbudować w Polsce, bo na Zachodzie zawsze jesteś kimś obcym i lądujesz właśnie na takim zmywaku. No chyba że się odnajdujesz na takim stanowisku, żadna praca nie hańbi.

   • 14 7

   • (3)

    Subiektywnie, to najlepiej robić to, co się lubi.

    • 11 1

    • Co nie znaczy studiować co się lubi (2)

     I zostać potem bezrobotnym

     • 2 5

     • (1)

      Dlaczego bezrobotnym? Jak ktoś ma pasję, to sobie poradzi.

      • 7 4

      • O ile na tą pasję jest rynek

       • 5 3

   • I to jest typowy problem w Polsce (3)

    Idz na informatye czy tam automatyke bo po tym jest praca i idzie taki motłoch, meczy sie niemiłosiernie na tych studiach, kombinują, 2 terminy, trzecie, poprawki i w koncu konczy taki studia. Wie ze nic nie umie wiec zgdza sie pracowac za 2K brutto a pracodawca zadowolony ze ma taniego inzyniera. Pozniej taki pracodawca wyrabia sobie opinie ze na studiach nic nie uczą bo wziął kilku gamoni i tak przez 3 lata musiał ich wdrazac i kołko sie zamyka :)

    • 14 4

    • Na pg 2 terminu to standard (1)

     To nie zabawa. Z matmy na mgr zaliczylo w 1terminie 25 osób na 170. Czy to znaczy że tylko oni się przygotowali czy może materiał jest bardzo trudny?

     • 10 1

     • na 90% materiał się nie zmienił od lat, a jeśli nawet, to zawęził

      Po prostu przychodzą gorzej przygotowani studenci, którzy nigdy nie nauczyli się uczyć i od początku od starszych kolegów się dowiadują, że nie trzeba się przykładać, tylko trzeba cwaniaczyć i błagać o kolejne terminy, w końcu profesorowie cię przepuszczą, bo sami będą mieli kłopoty przez małą zdawalność.

      • 5 4

    • Żeby było łatwo i przyjemnie, można wybrać się do jakiejś prywatnej wyższej szkółki (podobno bez matury w niektórych też biorą), a na pracodawcy taki dyplom zwykle robi ogromne wrażenie i na dzień dobry daje 8-10 tyś. Prywatna wyższa szkoła czegoś tam jest zwykle bardzo elitarna i motłochu, który zniża się do trzecich poprawek, tam nie ma.

     • 0 5

  • Przemyślenia opisane przy pomocy polskich znaków diakrytycznych...

   I poprawne ortograficznie, mogłyby być bardziej przekonujące. Wytłumaczenie, że "komputer nie jest polski" oznacza, że operator nie ogarnia techniki.

   • 3 1

  • A w naszym ojczystym języku jak by to brzmiało.....?

   • 3 1

  • z tej wyliczanki tylko gap year ma sens, ale to chyba jeszcze nie na polską mentalność

   • 7 1

 • (2)

  Polsce potrzeba inżynierów i techników średniego szczebla kształconych w oparciu o najnowszą wiedzę i technologie.

  • 25 4

  • Pff te inżynierki (1)

   popracowałby taki na produkcji to by zobaczył, co to prawdziwa praca

   • 5 9

   • a zamieniłbyś się na jeden dzień, to byś nie wiedział co robić

    • 0 0

 • dla absolwentów filozofii jest tyle ofert pracy, że się szuflady w PUPie nie domykają, a pracodawcy czekają pod wydziałem, żeby taki świeży narybek złowić

  • 32 3

 • Tak długo jak w Polsce beda bezpłatne studia tak długo beda produkowac masowo bezmózgowców!!

  • 16 14

 • (5)

  na polibudę a nie byznesy studiować, dostaniesz inżyniera, pójdziesz do pracy to się byznesu nauczysz a nie jakieś humanizmy a potem w korpo excelle wypisywać, zobaczcie ile Lotos zatrudnia ludzi ale jakie tam trzeba mieć wykształcenie

  • 13 9

  • (1)

   bez biznesu i pieniędzy nie byłby pracy dla inżynierów

   • 5 4

   • Biznesu i pieniędzy nie było a inżynierowie z robotnikami postawili Nową Hutę, Petrochemię, Ursusa, Stocznie i wiele innych. Teraz do każdego inżyniera i robotnika musi być janusz_biznesu.

    • 5 4

  • W lotosie to trzeba miec rodzine. (1)

   • 16 1

   • nie trzeba

    • 2 7

  • w lotosie?

   jak chcesz być w zarządzie to musisz mieć wtyk nie wykształcenie , a papierek to sobie możesz wydrukować już na stanowisku jak Cię najdzie ochota :P

   • 0 0

 • (5)

  Kolejny rocznik idealistów. Idą na psychologię, bo to takie ciekawe. A potem płaczą, bo nie mogą pracy znaleźć.

  • 22 6

  • (1)

   Cymbał czy ignorant?
   Nie ma problemu z pracą dla psychologów (magistrów).

   • 5 4

   • sam jesteś cymbał

    co roku masz kilkudziesięciu nowych " psychologów " na uniwerku z dziennych i zaoków i z SWPS-u dodatkowych
    myślisz,że gdzie po tej psychologi będą wszyscy pracować?
    w psiarni czy w szkole?
    kilku pewnie tam jak zwolnią się akurat tego roku ciepłe posadki( ale Ci którzy je okupują raczej szybko z nich nie uciekną)
    kilku może nawetotworzy swoje gabinetyi-ok
    a ja się pytam co z resztą?
    reszta kochany misu - pysiu będzie zasuwać do pośredniaka

    • 0 0

  • (2)

   nie znam osoby po psychologii, która nie mogłaby znaleźć pracy.

   • 6 0

   • A ile płacą takiemu psychologowi

    Po szkole?

    • 3 3

   • a ja znam

    i to całe tabuny
    ilu ty myślisz potrzeba tych psychologów nowych co roku?

    • 0 0

 • Są trzy typy podejścia do studiowania: płytkie, strategiczne i głębokie (12)

  1. Płytkie poznać łatwo, bo to ci, którzy najbardziej boją się przed egzaminami, mają pretensje, że materiału jest za dużo, wychodzą z założenia, że uczelnia jest od tego, żeby ich nauczyć - "ucz mnie". To typowe ZZZZ.

  2. Strategiczne jest trudniejsze do rozpoznania bo może zdradzać symptomy zarówno płytkiego jak i głębokiego, ale cechą wyróżniającą jest chęć zdobycia nagrody - najczęściej w postaci dobrze płatnej pracy. Studiują, bo liczą na profity w przyszłości i o takich jest powyższy artykuł.

  3. Głębokie studiowanie wiąże się z chęcią do poznania siebie i poznania świata. To odkrywanie związków przyczynowo-skutkowych, znajdowanie niebanalnych rozwiązań, tworzenie, krytykowanie (nie krytykanctwo), czerpanie przyjemności nie tylko z rozrywki ale i kultury... Przekształcanie informacji w wiedzę, a wiedzy w mądrość.

  Dopóki uczelnie będą traktowały studentów jako klientów, dopóty dominować będzie podejście 2. Tak długo jak uczelnie będą zniżać loty , tak długo będzie się opłacało stosować pierwsze podejście do studiowania.

  • 21 3

  • Problem z #3 jest taki (6)

   Że masz dużą szansę postawienia poznania przed zarobkami. O ile szanuję jak najbardziej takie podejście, to doktor na uczelni kokosów nie zarobi....

   • 4 2

   • Wydaje Ci się czy znasz realia? (5)

    Od jakiej minimalnej kwoty miesięcznie (netto) mówisz o "kokosach"?

    Pytam serio.

    • 2 0

    • (2)

     I dlaczego to zawsze pieniądze są najważniejsze?

     • 6 0

     • Właśnie nie są najważniejsze

      Wtórnie przychodzą, jeśli robisz co lubisz

      • 2 2

     • Nie są najważniejsze, powyżej pewnej kwoty. Ale jak musisz dziecku powiedzieć, że nie pojedzie na szkolną wycieczkę, bo realizujesz się w życiu, to już nie jest fajnie...

      • 7 2

    • Według GUS 'zamożny' Polak zaczyna się od 5k na rękę. (1)

     Kokosy moim zdaniem zaczynają się od 'standardowej w IT' dychy.

     • 4 2

     • Hehe wg GUS? Skąd te informacje?

      • 0 0

  • Płytkie (4)

   Opanuj materiał ba automatyce mialem kiedys egzamin z fizyki , dwoch matematyk , elektrotechniki i teorii sterowania. Wszystko w 2 tygodnie. Same kobyły, raczej mało porzydatne potem mi w życiu. Po co to ? Dla wykazania się psorów? A mam 4x lat i świetną pracę w zawodzie. Nawet się w nim orientuję i wiem kiedy układ jest krzepki.

   • 2 1

   • Masz racje - typowy przykład płytkiego podejścia do studiowania (3)

    "raczej mało przydatne w życiu":
    - to przykład niezrozumienia wartości treningu (umysłowego, intelektualnego) jako części studiów;
    - traktowanie uczelni jako szkoły przygotowującej do zawodu - czyli czegoś, czym ze swej natury nie jest
    Nie piszę, że oderwanie uczelni od rzeczywistości i przeteoretyzowanie przekazywanych treści jest dobre - wręcz przeciwnie. Ale uczelnia to nie szkoła zawodowa/technikum. To też nie biznes w którym sprzedaje się usługi edukacyjne.

    Uczelnia (powinna) przygotowywać liderów społecznych- te max 20% społeczeństwa, którzy powinni kształtować przyszłość kraju. Specjalistyczne zawody powinny wymagać specjalistycznych kursów, a nie ukończenia kierunków studiów.

    Obecnie wszystko się pokiełbasiło i coraz bardziej grzęźniemy w tym rozchwianym modelu w którym studiują ludzie (precyzyjniej - kończą studia), którzy studiować nie powinni.

    • 5 1

    • (2)

     niestety studia też nie zawsze są dostosowane do realizmu życiowego, miałam przedmioty, które miały sens i przedmioty, które były chyba robione pod prowadzących. umiejętne studiowanie to nie wchłanianie całej wiedzy dostępnej na uczelni, to też odpowiednia selekcja materiału - skupienie się na tym, co nas najbardziej interesuje i obudowanie tego podstawami z "obszarów" pobocznych. jak to mówią, kto jest od wszystkiego ten jest od niczego.

     • 2 0

     • Jedna z przyczyn płytkiego studiowania - płytkie nauczanie (1)

      Sztuka nauczania, szczególnie dydaktyka szkolnictwa wyższego, jest wyraźnie niedoceniana.

      • 4 0

      • zgadzam się, mogłam porównać sobie dydaktykę w akademii muzycznej i na naszym uniwerku (kierunek mocno humanistyczny). UG przegrało pod każdym względem, takiego olewactwa zajęć się ze strony wykładowców nie spodziewałam.

       • 3 0

 • (1)

  to dopiero początek sierpnia, czyli do rozpoczęcia roku akademickiego zostało dwa miesiące, ale na mojej dzielnicy lawendowe wzgórza dosłownie wszędzie widzę oferty osób poszukujących mieszkania do wynajmu. czyżby studenci zaczęli szukać mieszkań? gdybym miała więcej kasy kupiłabym mieszkanie pod taki wynajem. latem letnicy, pozostała cześć roku studenci,

  • 5 5

  • Poszukuja juz teraz ale wynajmowac chca od pazdziernika. Malo kto decyduje sie na to aby komus rezerwowac mieszkanie. Studenci zdaja sobie sprawe ze ich stancje zajmowane do czerwca zajmuja prawie natychmiast ludzie pracujacy w Gdansku. Taka rotacja jest w Gdansku od lat.

   • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Szkolenie Online z Audiodeskrypcji
Szkolenie Online z Audiodeskrypcji
warsztaty
wrz 21-27
Gdańsk, CSW Łaźnia
O kulturze organowej w Gdańsku
O kulturze organowej w Gdańsku
konferencja
paź 1-2
piątek - sobota
Gdańsk, Centrum św. Jana
PCHET 2021 online
PCHET 2021 online
konferencja
paź 4-5
poniedziałek - wtorek, g. 15:00
Online

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie nietypowe rośliny można znaleźć w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane