• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Przyziemnie - seria podcastów o katastrofie klimatycznej (1 opinia)

Przyziemnie to seria podcastów o katastrofie klimatycznej - zapraszają Bogna Stefańska I Kuba Depczyński. 5-odcinkowy podcast, publikowany jest co 2 tygodnie. Premiera OSTATNIEGO 5 odcinka: 4 kwietnia 2021, godz. 19:00. Słuchajcie nas na antenie Radia Kapitał oraz na platformach streamingowych.

kwi 22

poniedziałek, godz. 18:00 - 19:00

Wstęp wolny
maj 24-25

piątek - sobota, godz. 18:30

bilety 170 zł
ulgowy 150 zł
W serii podcastów Przyziemnie próbujemy zrozumieć katastrofę klimatyczną. Wysłuchujemy wielu głosów, opowieści i teorii, żeby odkryć, z czym tak naprawdę się mierzymy i jak możemy działać. Nie musimy udowadniać, że zagrożenie jest prawdziwe. Wiemy, że katastrofa ma wiele wymiarów i dzieje się tu i teraz, a jej konsekwencje odczuwa wiele osób na całej planecie, również tutaj w Polsce.

W ramach Przyziemnie kompostujemy dotychczasowy dorobek myśli humanistycznej, by stworzyć żyzne podglebie, na którym rozkwitną nowe idee. Być może dzięki nim znajdziemy odpowiedź na pytanie jak żyć w świecie, który nieodwracalnie się zmienia.

ODCINEK #5
Bez naszej złości nie ma przyszłości

W ostatnim odcinku podcastu Przyziemnie rozmawiamy o politycznym wymiarze katastrofy klimatycznej. Nadziei na zmianę świata szukamy w historycznych przykładach, gniewie i zaangażowaniu obywatelskim. Zastanawiamy się nad różnymi formami aktywizmu klimatycznego oraz przydatnością narzędzi artystycznych.

Tomasz S. Markiewka filozof i publicysta. Wykłada na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pisuje dla OKO.press, Krytyki Politycznej i Nowego Obywatela. Autor książek "Zmienić świat raz jeszcze" (2021), "Gniew" (2020) i "Język neoliberalizmu" (2017).

Zuzanna Derlacz członkini ogrodniczo-artystycznego kolektywu Spółdzielnia Krzak, współredaktorka magazynu Krzak Papier, kuratorka wystaw. Współtworzy projekt ZAKOLE poświęcony Zakolu Wawerskiemu, podmokłemu terenowi w Warszawie.

Olga Roszkowska artystka i badaczka. W swojej praktyce podejmuje tematykę związaną z przestrzeniami ekstrakcji oraz kolonizacji przyrody, obserwując opór, adaptacje i regeneracje międzygatunkowych wspólnot. Łączy narzędzia audiowizualne i prace z tekstem z metodami ucieleśnionymi oraz generowaniem przestrzeni do uwspólniania wiedzy i doświadczeń. Członkini Spółdzielni Krzak oraz projektu ZAKOLE, jedna z redaktorek magazynu Krzak Papier.

Spółdzielnia Krzak to kolektywny ogród non-profit i przestrzeń kulturalna prowadzona w Warszawie. Koncentruje się na strategiach przekładania troski o środowisko na sztukę i kulturę, a także na codzienne praktyki. Zajmując fizyczną przestrzeń ogrodu i domu na Osiedlu Jazdów, czyli w zielonej enklawie w centrum miasta, poprzez działania wokół ogrodu oferuje miejsce do uczestnictwa, wspólnego spędzania czasu i wymiany. Organizuje wystawy, warsztaty, dyskusje, koncerty, zbiórki pieniędzy i protesty, współpracując z innymi inicjatywami, artystami i aktywistami, angażując się w ruch klimatyczny. Wreszcie Krzak to społeczność wspierana wspólnym wysiłkiem, przepływem pomysłów i wieloma słonecznymi dniami spędzonymi na kopaniu, pieleniu, kompostowaniu i zbieraniu pomidorów.

Podcast nagrywają Bogna Stefańska i Kuba Depczyński.
Ilustrację dźwiękową i muzykę przygotowała Justyna Banaszczyk.
Mastering wykonał Radek Sirko.

Goście i gościnie: Ewa Bińczyk, Joanna Brzezińska, Diana Lelonek, Tomasz Markiewka, Andrzej Marzec, Zuzia Derlacz i Olga Roszkowska, Filip Wesołowski, Izabela Zygmunt.

Projekt został zrealizowany w ramach rezydencji kuratorskiej w Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA w Gdańsku.

Opinie (1)

  • Wycinajmy dalej Trójmiejski Park Krajobrazowy

    Obudzimy się wkrótce na piasz czystych wzgórzach,

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jony mogą mieć ładunek:

 

Najczęściej czytane