stat
Impreza już się odbyła

Psychologiczne webinary dla rodziców

  • Kalendarz
    w każdą środę (od 04.11 do 02.12.2020), godz. 18:00
  • Lokalizacja
    Gdańsk, Dworska 28/36
  • Bilety
    150

Zapraszamy na cykl webinarów poświęconych rozwijaniu, poszerzaniu i ulepszaniu umiejętności rodzicielskich.

sty 21

czwartek, godz. 18:30

Online
bilety 40 zł
lut 8

poniedziałek, godz. 18:00 - 19:30

Online
bilety 35 zł
Seria Szlifuj rodzicielską moc składa się z 5 spotkań, każde będzie trwało 1,5 godziny. Pochylimy się nad takimi zagadnieniami jak:

4.11 (środa) 18:00
DOCENIANIE SIEBIE I DZIECKA
W czasie pierwszego spotkania poznamy swoje mocne strony jako rodzice/opiekunowie/nauczyciele itp., przyjrzymy się swoim sukcesom oraz wyznaczymy cel rozwojowy w obszarze relacji z dziećmi. Przećwiczymy na sobie pewien sposób wyrażania doceniania, tak by łatwiej wprowadzić go do życia domowego.

11.11 (środa) 18:00
KONSTRUKTYWNE WYRAŻANIE OCZEKIWAŃ
Na drugim webinarze poznamy dwa różne sposoby wyrażania oczekiwań, przyjrzymy się temu, który pomaga nawiązać kontakt z dzieckiem, konkretnie wyrazić prośbę motywując dziecko do zmiany, dodając mu siły i ustalając wspólny plan działania.

18.11 (środa) 18:00
ROZMOWY O ROZWIĄZANIACH
W trakcie kolejnego wykładu przeciwstawimy sobie dwa modele postrzegania problemu: częściej spotykany, którego celem jest rozwiązanie problemu z koncentracją na tym, co powoduje niechciane zachowanie, oraz nowsze podejście poszukujące rozwiązań, kierujące uwagę w stronę korzyści i potrzeb, przyjrzymy się jak w praktyce wpływają na nasze życie i relacje z dziećmi.

25.11 (środa) 18:00
METODA KIDS SKILLS
Czwarte spotkanie poświęcimy na zapoznanie się z Metodą KidsSkills- praktycznym sposobem pomagania dzieciom w uczeniu się umiejętności przezwyciężania problemów z pomocą rodziny, przyjaciół i innych bliskich im osób.
KidsSkills zachęca do budowania poczucia własnej wartości u dzieci, nie szuka winnych i odpowiedzialnych za problemy, szuka rozwiązań.

2.12 (środa) 18:00
WSPIERANIE DZIECKA W ROZWIJANIU ODPOWIEDZIALNOŚCI
Ostatni webinar poświęcimy na zapoznanie się z Krokami odpowiedzialności, czyli sposobem wspierania dziecka w rozwijaniu ważnej umiejętności, jaką jest odpowiedzialność za swoje działania.

Materiały opracowane są w oparciu o założenia Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz Programu Dam Radę zawierającego m.in. Metodę KidsSkills autorstwa dr Bena Furmana. Seria jest przeznaczona dla rodziców i opiekunów, a także dla osób zawodowo mających kontakt z dziećmi i chcących zwiększyć swoje kompetencje.

Oprócz części wykładowej przewidujemy część warsztatową, a także czas by odpowiedzieć na pytania Uczestników. Spotkania będą odbywały się w zamkniętej grupie na Facebooku w formie relacji na żywo. Chcemy, aby grupa była wartością dodaną, gdzie uczestnicy będą mogli wymieniać się swoim doświadczeniem i pomysłami.

ZAPISY
1. Aby się zapisać, należy wypełnić formularz na naszej stronie: https://strefarozwiazan.pl/szlifuj-rodzicielska-moc/
2. Opłacić uczestnictwo
3. W mailu zwrotnym prześlemy link do grupy na FB (prośbę o dołączanie do grupy zatwierdzimy po zaksięgowaniu płatności lub otrzymaniu potwierdzenia przelewu)

Prowadzące:
Pracownia Psychologiczna Empiria Magdalena Waśko
Monika Sterczewska Pomoc psychologiczna i Terapia ku Lepszemu

Jesteśmy absolwentkami psychologii w procesie certyfikacji w nurcie TSR. Naszymi Klientami są zarówno dorośli, jak i młodzież oraz dzieci. Praktykujemy metodę Kids' Skills, korzystamy z założeń Porozumienia w Duchu Empatii, obie prowadzimy gabinety, a razem tworzymy Strefę Rozwiązań, w ramach której zapraszamy na webinary, warsztaty i grupy rozwojowe

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Funkcją skóry u człowieka nie jest: