• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Remont szkoły na Morenie z nowym wykonawcą. Miał trwać rok, będą trzy lata

Wioleta Stolarska
12 sierpnia 2022, godz. 15:00 
Opinie (29)
Szkoła Podstawowa nr 2 jest jednym z największych kompleksów oświatowych w Gdańsku. Szkoła Podstawowa nr 2 jest jednym z największych kompleksów oświatowych w Gdańsku.

Po kilku miesiącach od wstrzymania prac przy remoncie i przebudowie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Marusarzówny miasto podpisało umowę z nowym wykonawcą. Wybrany w przetargu wykonawca dokończy roboty w sali gimnastycznej i basenie po poprzedniej firmie, która nie wywiązała się z umowy.Sportowo i rekreacyjnie - baseny w Trójmieście


Czy korzystasz z przyszkolnych basenów i sal sportowych?

Rozpoczęta wiosną 2021 r. termomodernizacja szkoły przy ul. Marusarzówny powinna zakończyć się tego lata. Do tego czasu budynek miał być ocieplony i zyskać odnowiony basen oraz salę gimnastyczną. Niestety pojawiły się trudności w realizacji robót.

- Mimo wielokrotnych monitów, wzywania wykonawcy do przyspieszenia i zintensyfikowania działań postępy prac znacznie odbiegały od zakładanego harmonogramu. Z końcem lutego br. zdecydowano o odstąpieniu od umowy - wyjaśniała Ewa Parafjanowicz-Potuczko z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Szkoła Podstawowa nr 2 jest jednym z największych kompleksów oświatowych w Gdańsku. Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 9 tys. m kw.

Duże zmiany czekają uczniów w szkołach od 1 września Duże zmiany czekają uczniów w szkołach od 1 września

  • Sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, basen w połowie 2023 roku.
  • Sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, basen w połowie 2023 r.
  • Sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, basen w połowie 2023 r.

Sala gimnastyczna w styczniu 2023, na basen poczekamy dłużejZgodnie z nową umową zawartą z innym wykonawcą, firmą PBE ELBUD z Gdańska, sala gimnastyczna ma być gotowa do końca tego roku, aby od stycznia można było już z niej korzystać.

Czas konieczny na dokończenie modernizacji basenu pływackiego z uwagi na szeroki zakres robót jest nieco dłuższy i przypada na połowę roku 2023, tak aby uczniowie na rok szkolny 2023/24 mieli już odnowiony obiekt i mogli na nim trenować.

Za rok w południowych dzielnicach Gdańska mają powstać szkoły dla 1,4 tys. uczniów. Jest pole Za rok w południowych dzielnicach Gdańska mają powstać szkoły dla 1,4 tys. uczniów. Jest pole

Koszt prac związanych z modernizacją sali gimnastycznej i basenu wyniesie ok. 21 mln zł.

- Obecnie w szkole prowadzone są jednocześnie prace związane z wymianą posadzek, wymianą stolarki drzwiowej i opraw oświetleniowych wraz z robotami malarskimi ścian i sufitów. Roboty te będą ukończone na nadchodzący rok szkolny. We wrześniu planowane jest podpisanie umowy na wykonanie termomodernizacji tego obiektu oraz dostosowanie do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. W ramach tych robót poza pracami izolacyjnymi, dociepleniowymi itp. przebudowane zostaną również główne schody prowadzące na teren szkolny. Termomodernizacja obiektu powinna zakończyć się na przełomie 2023/24 r. - dodaje DRMG.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (29)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VIII Ogólnopolska Konferencja BeZee

konferencja

Infoshare 2022

konferencja

Konferencja Trychologia holistyczna

konferencja

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które zwierzęta oddychają tlenem rozpuszczonym w wodzie?

 

Najczęściej czytane