Wiadomości

stat

Rowerem do szkoły po zakończeniu pandemii

Najnowszy artukuł na ten temat

Dawid Podsiadło: co z biletami na koncert?

W zeszłorocznej edycji udział wzięło 839 placówek z 47 miast, w tym ponad 178 tys. uczestników, którzy odbyli 4 mln 265 tys. 532 przejazdy.
W zeszłorocznej edycji udział wzięło 839 placówek z 47 miast, w tym ponad 178 tys. uczestników, którzy odbyli 4 mln 265 tys. 532 przejazdy. mat. prasowe

Tegoroczna edycja akcji Rowerowy Maj została odwołana. Ze względu na zawieszone zajęcia w szkołach z powodu pandemii koronawirusa dzieci od kilku tygodni spędzają czas w domu. - Kiedy tylko dzieci i młodzież rozpoczną naukę w szkołach, wrócimy do promocji rowerowej aktywności - zapowiadają samorządy.Czy twoje dziecko ćwiczy w domu?

tak, zawsze było aktywne, więc teraz ćwiczy w domu 50%
tak, ale tylko dlatego, że mają zajęcia z wychowania fizycznego online 9%
nie, bo nie ma takiej potrzeby 41%
zakończona Łącznie głosów: 226
W akcji co roku brało udział kilkadziesiąt miast z całej Polski. Kampania promowała zdrowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży oraz nauczycieli. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych za przyjazd do szkoły rowerem bądź innym środkiem transportu napędzanym siłą mięśni - na rolkach, wrotkach czy hulajnodze - otrzymywali drobne upominki.

W zeszłorocznej edycji udział wzięło 839 placówek z 47 miast, w tym ponad 178 tys. uczestników, którzy odbyli 4 mln 265 tys. 532 przejazdy.

Czytaj też: Rowerowy Maj za półmetkiem. Rekordowy Gdańsk

Koronawirus w Trójmieście - wszystkie informacje


- W związku z panującą trudną sytuacją, wywołaną przez rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2, brakiem pewności co do dalszego rozwoju pandemii w najbliższych tygodniach oraz przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich z przykrością informujemy o podjęciu decyzji o odwołaniu tegorocznej edycji kampanii Rowerowy Maj. Żywimy nadzieję, że ta decyzja spotka się z pełnym państwa zrozumieniem. Jednocześnie dziękujemy wszystkim państwu, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznej kampanii. Liczymy na to, że przynajmniej część tego wysiłku da się wykorzystać dla wzmocnienia jakości i atrakcyjności Rowerowego Maja w przyszłym roku - poinformował gdański magistrat - główny organizator kampanii Rowerowy Maj.
Czytaj też: Kolejka do komputera, przeciążony internet. Jak wygląda zdalne nauczanie?

Po zakończeniu pandemii organizatorzy przekonują, że wrócą do kontynuowania promocji roweru jako aktywnego i ekologicznego środka transportu do szkoły i przedszkola.

Pomysłodawcą i miastem realizującym pierwszą edycję w 2014 roku jest Gdańsk.

Opinie (41) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Wskaż rośliny uprawiane na olej: