• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rozdali uczniom 40 laptopów z odzysku do nauki zdalnej

Akademia Marynarki Wojennej rozdała uczniom już 40 laptopów z odzysku.
Akademia Marynarki Wojennej rozdała uczniom już 40 laptopów z odzysku. mat. prasowe AMW w Gdyni

Laboratorium Podstaw Techniki Akademii Marynarki Wojennej przekazało już 40. komputer dla dzieci do nauki zdalnej. Laptop po liftingu powędrował do Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni. Akcję wesprzeć może każdy, bo zbiórka używanego sprzętu trwa nadal.Co robisz ze sprzętem komputerowym, którego już nie używasz?

Zobacz wyniki (205)
Używane komputery pozyskiwane są od darczyńców, a następnie w Akademii Marynarki Wojennej dostają "drugą młodość" i trafiają do potrzebujących dzieci. To akcja, którą uczelnia prowadzi od początku pandemii. Dzięki niej już w sumie 40 uczniów zostało obdarowanych sprzętem do nauki zdalnej.

- Dla organizatorów to wielka radość, że mogli wspomóc już 40 rodzin. To zasługa głównie pracowników LPT, ale również całej społeczności AMW, która włączyła się w akcję, przekazując sprzęt i pieniądze na zakup potrzebnych części. Jednak całość nie byłaby możliwa bez hojnych darczyńców spoza uczelni, za co gorąco dziękujemy - informuje AMW.

Zbiórka sprzętu trwa nadalUczelnia cały czas otrzymuje sygnały z okolicznych szkół z prośbą o wsparcie.

- Dlatego zachęcamy do przekazywania starszego sprzętu. Używane komputery niekoniecznie muszą leżeć w zakamarkach szaf, piwnic, strychów, a za to mogą pomóc potrzebującym. Zachęcamy także szkoły, aby wśród rodziców ogłosiły takie akcje. Oczywiście te komputery potem trafią do tych placówek - informuje kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Minimalne wymagania to procesor o taktowaniu 2.0 GHz i 2 rdzeniach oraz 4 GB pamięci RAM lub możliwość jej rozszerzenia. Ważne jest też, aby komputer nie był wyprodukowany wcześniej niż w 2012 roku.

Sklepy i serwisy komputerowe w TrójmieścieKomputery z drugiej ręki wspierają naukę młodych gdynian razem z nowym sprzętem, który od początku pandemii został kupiony ze środków miasta Gdyni, rządowych dotacji i dzięki inicjatywom prywatnych firm.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 18 stycznia uczą się już w trybie stacjonarnym. Nauka zdalna ciągle obowiązuje uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 18 stycznia uczą się już w trybie stacjonarnym. Nauka zdalna ciągle obowiązuje uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. 123rf.com/lightfieldstudios
Kiedy kilka miesięcy temu uczniowie ze szkolnych ławek przenieśli się przed ekrany komputerów w domowym zaciszu, laptopy stały się jedną z najpilniejszych potrzeb dla wielu z nich. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że w organizowanie sprzętu do zdalnej edukacji zaangażowały się nie tylko samorządy i rząd, ale powstało też wiele oddolnych inicjatyw, dzięki którym uczniowie mogli otrzymać te niezbędne do nauki narzędzia.

Setki laptopów i tabletów dla uczniów z GdyniKilkadziesiąt odświeżonych laptopów to ważna cegiełka w całym procesie wyposażania uczniów gdyńskich szkół w niezbędny sprzęt. Do końca grudnia miasto Gdynia dzięki własnym środkom i  rządowym dotacjom kupiło łącznie 307 nowych laptopów i 54 tablety. Na potrzeby nauki zdalnej wypożyczono też około 1500 przenośnych komputerów, które na co dzień znajdowały się w wyposażeniu gdyńskich szkół.

Zobacz też: Ranking szkół podstawowych w Trójmieście

Do zakupu sprzętu dla uczniów przyłączyły się także gdyńskie firmy - Galeria Klif, Centrum Riviera, Port Gdynia czy Refinitiv. Łącznie to dodatkowych 145 komputerów i 190 tabletów, a także drukarki, słuchawki czy programy antywirusowe. Jeszcze w ubiegłym tygodniu do Gdyni dotarło też 20 laptopów ufundowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli.

- Wyposażenie uczniów w niezbędny do nauki zdalnej sprzęt było ogromnym wyzwaniem logistycznym, któremu udało się podołać dzięki szybkiemu działaniu, ale i przy sporych wydatkach poniesionych przez miasto. To inwestycja w jakość gdyńskiej edukacji, która zawsze była marką samą w sobie, a obecnie dobrze radzi sobie także w tych niecodziennych warunkach, w jakich funkcjonujemy już od wielu miesięcy. Ogromne podziękowania należą się także prywatnym firmom, które hojnie wsparły naszych uczniów kupnem kolejnych kilkuset sztuk sprzętu - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Konferencja dla rodziców
wykład, warsztaty, konferencja
cze 4
sobota, g. 09:00
Gdańsk, Hevelianum
Wstęp wolny
Międzynarodowa Konferencja Naukowa
konferencja
maj 27-28
piątek - sobota, g. 10:00 - 18:00
Gdańsk, Teatr Szekspirowski
Wstęp wolny
Światowy Dzień Pszczół
spotkanie
maj 20
piątek, g. 18:00 - 20:00
Gdańsk, Ratusz Staromiejski
Wstęp wolny

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ptaki żywią się rybami?