• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rozdali uczniom 40 laptopów z odzysku do nauki zdalnej

ewel
18 lutego 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 
Akademia Marynarki Wojennej rozdała uczniom już 40 laptopów z odzysku. Akademia Marynarki Wojennej rozdała uczniom już 40 laptopów z odzysku.

Laboratorium Podstaw Techniki Akademii Marynarki Wojennej przekazało już 40. komputer dla dzieci do nauki zdalnej. Laptop po liftingu powędrował do Szkoły Podstawowej nr 6 w Gdyni. Akcję wesprzeć może każdy, bo zbiórka używanego sprzętu trwa nadal.Co robisz ze sprzętem komputerowym, którego już nie używasz?

Używane komputery pozyskiwane są od darczyńców, a następnie w Akademii Marynarki Wojennej dostają "drugą młodość" i trafiają do potrzebujących dzieci. To akcja, którą uczelnia prowadzi od początku pandemii. Dzięki niej już w sumie 40 uczniów zostało obdarowanych sprzętem do nauki zdalnej.

- Dla organizatorów to wielka radość, że mogli wspomóc już 40 rodzin. To zasługa głównie pracowników LPT, ale również całej społeczności AMW, która włączyła się w akcję, przekazując sprzęt i pieniądze na zakup potrzebnych części. Jednak całość nie byłaby możliwa bez hojnych darczyńców spoza uczelni, za co gorąco dziękujemy - informuje AMW.

Zbiórka sprzętu trwa nadalUczelnia cały czas otrzymuje sygnały z okolicznych szkół z prośbą o wsparcie.

- Dlatego zachęcamy do przekazywania starszego sprzętu. Używane komputery niekoniecznie muszą leżeć w zakamarkach szaf, piwnic, strychów, a za to mogą pomóc potrzebującym. Zachęcamy także szkoły, aby wśród rodziców ogłosiły takie akcje. Oczywiście te komputery potem trafią do tych placówek - informuje kmdr por. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
Minimalne wymagania to procesor o taktowaniu 2.0 GHz i 2 rdzeniach oraz 4 GB pamięci RAM lub możliwość jej rozszerzenia. Ważne jest też, aby komputer nie był wyprodukowany wcześniej niż w 2012 roku.

Sklepy i serwisy komputerowe w TrójmieścieKomputery z drugiej ręki wspierają naukę młodych gdynian razem z nowym sprzętem, który od początku pandemii został kupiony ze środków miasta Gdyni, rządowych dotacji i dzięki inicjatywom prywatnych firm.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 18 stycznia uczą się już w trybie stacjonarnym. Nauka zdalna ciągle obowiązuje uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych od 18 stycznia uczą się już w trybie stacjonarnym. Nauka zdalna ciągle obowiązuje uczniów starszych klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
Kiedy kilka miesięcy temu uczniowie ze szkolnych ławek przenieśli się przed ekrany komputerów w domowym zaciszu, laptopy stały się jedną z najpilniejszych potrzeb dla wielu z nich. Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że w organizowanie sprzętu do zdalnej edukacji zaangażowały się nie tylko samorządy i rząd, ale powstało też wiele oddolnych inicjatyw, dzięki którym uczniowie mogli otrzymać te niezbędne do nauki narzędzia.

Setki laptopów i tabletów dla uczniów z GdyniKilkadziesiąt odświeżonych laptopów to ważna cegiełka w całym procesie wyposażania uczniów gdyńskich szkół w niezbędny sprzęt. Do końca grudnia miasto Gdynia dzięki własnym środkom i  rządowym dotacjom kupiło łącznie 307 nowych laptopów i 54 tablety. Na potrzeby nauki zdalnej wypożyczono też około 1500 przenośnych komputerów, które na co dzień znajdowały się w wyposażeniu gdyńskich szkół.

Zobacz też: Ranking szkół podstawowych w Trójmieście

Do zakupu sprzętu dla uczniów przyłączyły się także gdyńskie firmy - Galeria Klif, Centrum Riviera, Port Gdynia czy Refinitiv. Łącznie to dodatkowych 145 komputerów i 190 tabletów, a także drukarki, słuchawki czy programy antywirusowe. Jeszcze w ubiegłym tygodniu do Gdyni dotarło też 20 laptopów ufundowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli.

- Wyposażenie uczniów w niezbędny do nauki zdalnej sprzęt było ogromnym wyzwaniem logistycznym, któremu udało się podołać dzięki szybkiemu działaniu, ale i przy sporych wydatkach poniesionych przez miasto. To inwestycja w jakość gdyńskiej edukacji, która zawsze była marką samą w sobie, a obecnie dobrze radzi sobie także w tych niecodziennych warunkach, w jakich funkcjonujemy już od wielu miesięcy. Ogromne podziękowania należą się także prywatnym firmom, które hojnie wsparły naszych uczniów kupnem kolejnych kilkuset sztuk sprzętu - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (59)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kongres Smart Metropolia 2023

konferencja

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

XII. Europejskie Forum Nowych Idei

3500 - 4500 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Ptaki drapieżne to:

 

Najczęściej czytane