• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Rozmowy o weganizmie

Porozmawiajmy o weganizmie, motywacjach, barierach i satysfakcjach. O co w tym chodzi? Jak wygląda przejście na wegańską stronę? Jest łatwe? Trudne? Co nam daje? Zaproszeni goście/gościnie porozmawiają na temat weganizmu, podzielą się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. Każda z tych osób zajmuje się w życiu czymś innym i dociera do setek tysięcy osób, ale to co ich łączy to weganizm.

w każdą niedzielę (do 30.06), godz. 11:00

Pogórze,
bilety 80 zł
lip 15-19

poniedziałek - piątek, godz. 10:00

Gdynia,
bilety 650 zł

W wydarzeniu wezmą udział:
Justyna Żak
, w sieci znana jako Juszes, jest twórczynią internetową. Wykorzystuje swoje profile do promocji diety roślinnej i podnoszenia świadomości ekologicznej, dzieli się wegańskimi przepisami oraz treściami o charakterze lifestyleowym i humorystycznym. Jest weganką od 8 lat, do czego zainspirowała ją miłość do zwierząt, którą wyraża także wspierając prozwierzęce akcje i organizacje.

Tomek Mędrek
- bloger, influencer specjalizujący się w roślinnych przepisach z pogranicza kuchni polskiej i comfort food. Wspólnie z żoną publikuje je na blogu veganhigh oraz profilu na Instagramie: tomek.medrek. Udowadnia, że wegańskie gotowanie może być kreatywne, smakowite i nie musi wiązać się z wieloma wyrzeczeniami.

Łukasz Musiał - aktywista społeczny, od wielu lat działa na rzecz praw ludzi i zwierząt. Weganin od 17 lat. Koordynator kampanii Stopklatka (Fundacji Viva!) o chowie przemysłowym zwierząt. Współzałożyciel Inicjatywy Na Rzecz Zwierząt BASTA!. Organizator wielu wydarzeń, protestów i akcji o tematyce prozwierzęcej i wegańskiej. Zaangażowany w aktywizm śledczy i nagłaśnianie przemocy wobec zwierząt w hodowlach futrzarskich i rzeźniach. Występował w wielu reportażach telewizyjnych o śledztwach i dotyczących traktowania zwierząt. Współtwórca dwóch filmów dokumentalnych "To tylko zwierzęta" i "W jak wybór".

Spotkanie poprowadzi Karolina Czechowska - aktywistka prozwierzęca, weganka, koordynatorka roślinnej kampanii Zostań Wege Fundacji Viva. Edukuje, inspiruje do zmiany i wegańsko gotuje w social mediach kampanii. Organizatorka wielu akcji ulicznych o wegańskiej tematyce, współpracuje z kampanią śledczą Stopklatka.

Po spotkaniu w sali odbędzie się wegański poczęstunek, który przygotuje dla nas Avocado Vegan Bistro.

Wydarzenie odbywa się w ramach 18. Ogólnopolskiego Tygodnia Wege organizowanego przez Fundację Viva!

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?

 

Najczęściej czytane