stat
Wydarzenie już się odbyło

Różowa Akademia - cykl warsztatów

Primavera w Trosce o Kobiety i Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska zapraszają na bezpłatny cykl warsztatów #Różowa Akademia.Wspieramy kobiety doświadczone rakiem piersi w radzeniu sobie z chorobą.#Różowa Akademia to dawka wiedzy, empatii, motywacji, aktywności i zrozumienia.

Spotykamy się raz w miesiącu na spotkaniach ze specjalistami:

Dietetyk medyczny
trenerka/fizjoterapeutka
psychoonkolog
kosmetolog
 
Będziemy spotykać się w Gdyni i rozmawiać na następujące tematy:

11 września 2019 - dieta:
Dieta w profilaktyce chorób nowotworowych

10 października 2019 - aktywność fizyczna
Warsztaty taneczne połączone z treningiem dna miednicy

13 listopada 2019 - psychologia
Jak pomóc sobie lub bliskiej osobie w radzeniu sobie z diagnozą choroby nowotworowej i jej doświadczaniu

11 grudnia - pielęgnacja
Niebezpieczne składy w kosmetykach. Zabiegi kosmetyczne przywracające zdrowy wygląd skórze po przebytym leczeniu onkologicznym.


Na każdy z warsztatów należy zapisać się oddzielnie:
Różowa Akademia


Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska działa od 2014 roku przy Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni. Stowarzyszenie Onkologia Gdyńska działa na rzecz pogłębiania o propagowania wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów wśród osób chorujących, zagrożonych zachorowaniem, jak i lekarzy. Stowarzyszenie ma na celu pomoc pacjentom zakresie dostępu do środków specjalistycznych, doradztwo, organizację szkoleń dla osób zainteresowanych tematyką. Ostatnim projektem Stowarzyszenia zakończonym sukcesem jest zbiórka funduszy na ogród na tarasie Szpitala Morskiego im. PCK dla pacjentów onkologicznych, którzy podczas leczenia mogą spędzić czas na powietrzu wśród zieleni.

Podczas warsztatów w ramach #Różowej Akademii spotkamy się z Panią Anną Kleina, autorką książki "Opowiem Ci o raku, praktyczny przewodnik dla dzieci i młodzieży".
Publikacja jest odpowiedzią na potrzebę wyjaśnienia dzieciom i młodzieży problemów związanych z leczeniem nowotworów. Jest przeznaczona dla dzieci od 10 lat. Przy jej powstaniu współpracowali lekarz specjalista radioterapii Marcin Kurowicki i psycholog psychoonkolog Karolina Filipowicz-Winczura. Książki będą dostępne na miejscu i rozdawane zainteresowanym osobom.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które miasto nie leży w województwie pomorskim?