• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół. Będą dodatkowe miejsca

Wioleta Stolarska
12 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Listy przyjętych uczniów są wywieszane w każdej szkole. Listy przyjętych uczniów są wywieszane w każdej szkole.

Jedni mogą już odetchnąć z ulgą i rozpocząć wakacje, innych czeka jeszcze rekrutacja uzupełniająca. Trójmiejskie szkoły średnie opublikowały listy przyjętych uczniów. Wiele osób, które nie dostały się do wybranych placówek wciąż czeka na informacje o wolnych miejscach. Te, od dziś, na bieżąco będzie podawało pomorskie kuratorium oświaty. Jak na razie w Gdańsku przygotowano ok. 500 miejsc w liceach, a Gdynia ma ich jeszcze ponad 90.



Kończy się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich. O godz. 12 ogłoszone zostały listy ostatecznie przyjętych uczniów. Osoby, które nie dostały się do żadnej placówki informacji o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych mogą szukać na stronie pomorskiego kuratorium oświaty. Będzie aktualizowana na bieżąco przez dyrektorów szkół.

- Podobnie jak w latach poprzednich, część uczniów, nawet jeżeli dostała się do szkół samorządowych, ale nie potwierdzi woli nauki w tych szkołach, spowoduje, że pojawią się dodatkowo dostępne miejsca w rekrutacji uzupełniającej - informuje pomorskie kuratorium.
Czytaj też: Progi punktowe w trójmiejskich liceach. Kiedy rekrutacja uzupełniająca?

Będą nowe miejsca w liceach



Dziś w szkołach średnich rusza nabór uzupełniający, który potrwa do 14 sierpnia 2019 r. Jeśli któryś z kandydatów zdecyduje się jednak odwołać od decyzji komisji rekrutacyjnej, ma na to czas między 12 lipca a 8 sierpnia 2019 r.

- W elektronicznym systemie naborowym pojawi się blisko 2 600 wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych. W tym pojawią się nowe, dodatkowo stworzone 502 miejsca w liceach ogólnokształcących. Dodatkowo w wybranych liceach zostanie zwiększona liczba uczniów w klasie. Wszystko po to, by jak najwięcej młodzieży znalazło miejsce w wybranym przez siebie typie szkolnym - informuje gdański magistrat.
W Gdańsku nowe miejsca mają pojawić się m.in. w VI LO (Śródmieście), VII LO (Chełm), XIV LO (Zaspa), XXIII LO (Brzeźno). W Gdynia natomiast ja na razie wolne są 93 miejsca w liceach - to m.in. IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, VI LO, Ogólnokształcące Liceum Jezuitów z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Gdyni a także VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące.

Tu sprawdzisz wolne miejsca w rekrutacji po szkole podstawowej.

Tu sprawdzisz wolne miejsca w rekrutacji po gimnazjum.

W naborze uzupełniającym kandydaci powinni złożyć do szkół podanie oraz kopię albo oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu. Wyniki rekrutacji uzupełniającej (listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) zostaną ogłoszone 16 sierpnia br. Kandydaci powinni niezwłocznie po tym terminie potwierdzić, że chcą podjąć naukę w danej szkole. Szkolne komisje rekrutacyjne ogłoszą listy przyjętych 29 sierpnia br.

Wolne miejsca również w liceum uniwersyteckim



W tym roku szkolnym swoją działalność rozpocznie też Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Utworzone zostaną tam dwie klasy pierwsze dla absolwentów gimnazjów oraz dwie klasy pierwsze dla absolwentów szkół podstawowych. Rekrutacja rozpocznie się 12 lipca.

Wnioski dotyczące rekrutacji pojawiły się na stronie szkoły już 1 lipca. Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane codziennie w tygodniu roboczym w godz. 9-15 w Biurze Rekrutacji Uniwersytetu Gdańskiego (Rektorat UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8 zobacz na mapie Gdańska, piętro II, pok. 230) lub pocztą na adres: Biuro Rekrutacji Uniwersytet Gdański, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8, 80-309.

Miejsca

Opinie (233) ponad 20 zablokowanych

  • System + papiery

    Proszę by szkoły po oddaniu dzieciom dokumentów wypisywaly również z systemu elektronicznego!!!!

    • 3 3

  • Nowe klasy w liceach-gorsze warunki dla tych, którzy się dostali z 1 wyboru. (6)

    Utworzenie dodatkowych miejsc w liceach to jakieś nieporozumienie! Przecież są miejsca w technikach i branżówkach. Dlaczego Ci, którzy się nie podostawali, będą mieli teraz tworzone nowe miejsca??? Jakie to niesprawiedliwe w stosunku do tych, którzy dostali się w rekrutacji podstawowej.
    Mój syn dostał się do liceum pierwszego wyboru. Dziś dowiedzieliśmy się, że w jego szkole utworzone będą 2 dodatkowe klasy pierwsze (dla podstawówki i gimnazjum). Dlaczego dzieciaki, które zasłużenie się dostały, mają mieć gorsze warunki, bo na siłę trzeba upchnąć wszystkich do liceów!!! Chodzi mi o tłok, lekcje na zmiany, obciążonych nauczycieli itd. Dlaczego!!!!

    • 25 26

    • nie bądź takim egoistą

      • 10 9

    • coś w tym jest ...

      • 8 3

    • Moze byc kilka powodow

      Dyrekcja ma okazje do wiekszego zarobku, extra premia?
      Belfry podciagnac etaty?
      Jak jest fizycznie miejsce to czemu nie skorzystac?
      Za wreszcie - podlizac sie komu trza bo przeciez 'ratuja' tych biednych mlodziakow?
      Czy sa inne mozliwosci? Pewnie tak ale belfer z nastoletnim stazem ich nie zna.

      • 6 4

    • Sam se wysyłaj dziecko do branżówki a od innych się odczep

      • 1 9

    • PISowska gadka (1)

      Moja córka ze średnią 4,65 nie dostała się do żadnego liceum. Ma iść do branżówki? Myśle że wizyta rodzinna u psychologa się przyda. Bo syn też ma pewnie wysokie mniemanie o sobie a to żle się kończy najczęściej, więc lepiej się leczyć zawczasu

      • 2 7

      • a egzamin jak wypadł?

        za średnią jeszcze ni się nie należy

        • 8 0

  • Dlaczego teraz nagle przybyło miejsc w szkołach? (1)

    Wcześniej nie umieli tego policzyć i stworzyć tyle miejsc ile trzeba? O co tu chodzi:)

    • 22 5

    • Już my wiemy o co chodzi!

      • 4 1

  • Opinia wyróżniona

    Jestem ojcem dwójki ósmoklasistów (28)

    I czytając większość wypowiedzi niedouczonych baranów na tym portalu dochodzę do wniosku, że z niektórymi jedyną formą konwersacji jest mordobicie! Obrażacie dzieci, które ciężko, naprawdę ciężko pracowały przez ostatnie co najmniej dwa lata! Ogromnym problemem jest, że do szkół nie dostała się masa bardzo dobrych i celujących uczniów!!! Takich, z przedziału 160 - 180 pkt. Ale, ale - czy baran (włącznie z ministrem) wie, co oznacza 170 pkt? To jest baranie jeden z drugim 90 pkt z egzaminu i 80 ze świadectwa!!!! Czyli średnia 6.0 z przedmiotów klasyfikowanych 4x18 (polski, matma i 2 przedmioty wskazane przez dyrektora), świadectwo z czerwonym paskiem 7 pkt. i to jest raptem 79 pkt. i to jest słaby uczeń, który nie zasługuje, żeby się uczyć w lo!!!!!!???????? Dodatkowo konieczne są konkursy, wolontariaty itp. Średnia 6.0 nie wystarczyła, żeby się dostać do większości liceów w Gdańsku!!!!!!!!!!!!!!!! A tu jakiś d**il jeden z drugim zamówiony i opłacony przez jakąś partię śmie pisać - trzeba się było uczyć. Bodajby spłonął twój dorobek życia - tak jak zniszczono marzenia tym dzieciom - i obyś usłyszał trzeba się było ubezpieczać, więcej pracować czy cokolwiek, co tam d**ile piszecie. To nie jest hejt! To jest odpowiedź względem gnoi drwiących z cudzego nieszczęścia. Dlaczego uczeń ciężko pracujący przez lata nie ma prawa liczyć na dobrą szkołę? Dlaczego ma wybierać mierną? Bo co? powtarzam - mówimy o średniej 6.0!

    • 78 42

    • To są progi najpopularniejszych (również tych topowych) liceów w Gdańsku. (10)

      ILO - progi od 164 do 169
      IILO - od 141 do 178
      IILO - od 165 do 188 (klasa IB)
      VLO - od 165 do 185
      IXLO - od 157 do 165
      XVLO - od 142 do 173
      XLO - od 140 do 154
      Pozostałe licea mają progi dużo dużo niższe. Proszę nie przesadzać.
      Pytanie: dlaczego uważasz, że to wina ministra, że inne dzieci zdobyły więcej punktów od Twoich dzieci?

      • 23 10

      • Drogie "hej" (5)

        Przeczytałeś, co napisałem? Znam doskonale te progi. Od ok 160 pkt klasy matematyczne, humanistyczne ok. 10 mniej. OD!!! rozumiesz to słowo! OD! Zamień teraz te punkty na oceny! Średnia z egzaminu ósmoklasisty w pomorskim wynosi ...62 procent. To znaczy, że średnim wynikiem praktycznie nie miał szans (musiał mieć wszystkie pkt z konkursów) żeby dostać się do liceum. Licea w tym roku stały się skrajnie elitarne! Naprawdę uważasz, że to jest etap do osiewania? Jakie pozostałe licea mają dużo niższe? jakie pozostałe licea w gdańsku mają dużo niższe progi! Czyżbyś również pracował/a w propagandzie? Te "pozostałe licea" to jedynie vi lo!
        Nie zrozumiałeś/aś nic z tego co napisałem! Chore zasady rekrutacji połączone ze sztucznym pompowaniem ocen przez nauczycieli. Chore konkursy, wolontariaty i inne bzdury - włącznie z punktami z wielodzietność! Jakie to ma znaczenie dla ucznia!
        I na koniec...A gdzie napisałem, że o moich dzieciach? Gdzie odnosiłem się do MOICH dzieci - one akurat dostały się w pierwszym etapie (oboje do szkół z trzeciego wyboru - oboje są mocno umiarkowanie zadowoleni z takiego wyboru). Napisałem to ssynach, którzy deprecjonują ciężką pracę dzieci - a mówimy tu o dzieciakach z tzw topu (np syn miał 85pkt z egzaminu). A co z pozostałymi? Zniszczono im 2 lata życia wyciskając jak cytrynę i strasząc brakiem miejsca w szkołach, a na koniec tym, którzy ciężko przepracowali ten okres, odebrano marzenia, bo szkoły musiały w jednym roku zrekrutować 2x więcej klas! I to wszystko z powodu jednej p....y, która uciekła do Brukseli.
        PS. Mój 14 letni syn powiedział mi ostatnio - "no tak, jedna (ministra Hallowa z po) zabrała mi rok życia jako 6-latkowi, a teraz druga zniszczyła 2 lata (ministra Zalewska z pis)" . I pomimo bardzo silnych tradycji patriotycznych w naszej rodzinie w dorosłość wchodzi z bardzo ugruntowanymi poglądami ( na bazie własnych doświadczeń) odnośnie rządzących Polską.

        • 22 18

        • (3)

          1. Widzę, że mam dzieci w tym samym wieku. Nie spadłem z księżyca.
          2. Z Pana niektórymi opiniami się zgadzam. Też uważam, że system rekrutacji ma wiele słabych punktów. Nie zdawałem sobie z tego sprawy dopóki nie przeszedłem z dzieckiem przez to samo. Pompowanie ocen, te wszystkie dodatkowe "punkciki". Uważam, że powinien liczyć się tylko egzamin. Wiem, dzieci tego nie lubią, ale nie widzę innego wyjścia.
          3. Mając 160 punktów można było się załapać do kilku z topowych liceów, a 170 do każdego. Wiem, że jak się szuka tylko mat-fiz to jakaś "niemiecka" klasa w dwójce nie jest wyjściem, ale są jeszcze IX czy XV. To są dobre szkoły (szczególnie IX).
          4. Pozostały jeszcze viii, vii, xiv, xixlo, xxivlo, xxlo ( o VI nie mówiąc). Zależy od dzielnicy (dojazd). Wszystkie poniżej wymienionych progów, niektóre całkiem dobre.
          5. Tegoroczny nabór do LO nie jest, wbrew temu co się pisze, jakiś wyjątkowy. Liczba miejsc dla kandydatów nie jest zaniżona. Nie jest zaniżona! Naprawdę! Wystarczy porównać dane z ubiegłych lat.
          6. Rozumiem zdenerwowanie. Zdarza się. Ale naprawdę nie widzę powodu żeby miał Pan do kogokolwiek pretensje.
          7. Życzę powodzenia w "dogrywce".

          • 22 2

          • XV to może kiedyś będzie dobrą szkołą. (2)

            Ma sznasę po tegorocznym naborze.

            • 7 1

            • Chyba ani większe, ani mniejsze niż rok temu.

              Stopnie, paski itp zostały w tym roku napompowane. Ciekawy jestem jaka była średnia ocen/punktów. Myślę, że większa niż w ubiegłych latach. Stąd niektórzy się zdziwili.

              • 3 0

            • taaa

              znam ucznia co na dwójach ciągnie i nie chcą go wyrzucić z XV...nic nie robi leniuch jeden i nawet kibla nie strzelił
              Znaczy trzymają w liceach teraz d**ili bo się widocznie opłaca.
              Kiedyś był kop w zadek i do zawodówy. Bez sentymentów.

              • 0 0

        • Kolego histeryzujesz

          Ale co do punktów za wychodzone oceny i za nie wiadomo jakie pseudo konkursy, wolontariaty, noszenia sztandaru, paski na świdectwie itp itd to w pełni się zgadzam. Tylko i wyłącznie egzamin powinien być brany pod uwagę.

          • 20 3

      • II LO (3)

        ten próg 141 dotyczy klasy dwujęzyczne (niemieckiej) gdzie trzeba było zdawać dodatkowy egzamin

        • 9 0

        • Swoją drogą po co ta klasa? (2)

          Młodzież wyraźnie się do niej nie garnie.

          • 5 0

          • niemiecka musi byc. wymagana jest w WMG (1)

            • 4 1

            • polityka historyczna ...

              Westerplatte niech zarasta, czcimy esesmana, wpajamy młodzieży niemiecki

              • 3 5

    • (7)

      Ale agresji w Twojej wypowiedzi! Czy dla dzieci z punktacją 160-180 nauka w liceum poza pierwszą top trójką, to naprawdę taka tragedia życiowa? Może w tych ""gorszych" liceach spotkają lepszych ludzi i więcej się nauczą? Nie ma nic gorszego niż "chora ambicja".

      • 23 6

      • Wiesz co? (6)

        Głupi jesteś. Głupi, bo nie rozumiesz co czytasz, albo nie chcesz rozumieć ( a to jeszcze gorzej). Jakie top trójka? wszystkie licea w Gdańsku (z wyjątkiem VI LO) miały takie wysokie limity punktowe. Praktycznie dla ucznia poniżej 5.0 - bez pełnego wachlarza konkursów - bez szans.

        • 9 10

        • (2)

          To ciekawe, umiesz tylko obrażać. A XLO, a IXLO, a XIVLO- też 160 punktów? Jakoś mój syn się dostał, a miał 160 pktów. CUD! Wyluzuj się chłopie, bo to niezdrowe:) Pozdrawiam serdecznie.

          • 15 3

          • 160 pkt (1)

            Tak a ile osób miało 160 pkt 5 może 10, może 15 i co wtedy się liczy,dziecko szczęścia bo był pierwszy na liście.

            • 2 4

            • naprawdę ciężko zrozumieć o co ci chodzi

              • 5 0

        • (2)

          A ktoś zabronił startować w konkursach ? To też wymaga czasu i przygotowań.

          • 14 2

          • Niby racja, ale tu już nie wszystko zależy od ucznia. (1)

            Bez solidnego wsparcia ze strony nauczyciela (i rodziców) nie ma większych szans. Oczywiście zdarzają się geniusze, ale to pojedyncze przypadki. Niestety wielu nauczycieli (właściwie większość) totalnie olewa te konkursy. Dziecko same się do nich nie przygotuje bo one bywają naprawdę trudne.
            Oczywiście te dzieci, które przeszły tę drogę i osiągnęły sukces naprawdę mogą być z siebie dumne.

            • 9 1

            • Tak jak wszędzie...

              Liczy się współpraca. Ci "geniusze" jak ich nazwałeś, w większości przypadków wiedzieli już w 4 klasie do jakich chcą ( w tamtym okresie ) iść gimnazjów. W 6 klasie się dowiedzieli, że muszą pracować na słynne punkty kolejne dwa lata, i pracowali. W sumie 4 lata nauki, konkursów itd. Sporo było w tym roku wlaśnie takich zdolnych i pracowitych uczniów. Kryteria naboru były znane powszechnie, wystarczyło czytać ze zrozumieniem i wiedzieć w czym brać udział oraz pilnować szkoły i nauczycieli. Tutaj niestety jest faktem, że to oni właśnie zaniedbali przygotowanie do rekrutacji.

              • 1 0

    • Na drugi raz baranie wybierz się na wybory....

      • 5 4

    • To kto sie dostal?

      Lepsi czy gorsi? Skor mieli więcej punktów to jakos je zdobyli. Za moich czasow tez ciezko bylo sie distac do liceum

      • 6 1

    • Desperat.

      • 4 2

    • Niech go krew nagla zaleje

      Pioruny łogniste, siorczyste!!!

      "Bodajby spłonął twój dorobek życia - tak jak zniszczono marzenia tym dzieciom - i obyś usłyszał trzeba się było ubezpieczać, więcej pracować czy cokolwiek, co tam d**ile piszecie. "

      • 2 0

    • o co ta awantura?

      Bez problemu dostają się do szkoły teraz, z listy rezerwowych, bo z takimi wynikami przecież byli pierwsi pod kreską.

      • 2 1

    • ... (1)

      Od ponad 20 lat jedyną szkołą średnią, godną uczenia się w niej, stało się LO. Dlatego w zespołach szkół zawodowych otwierano klasy licealne, ponieważ subwencja na licealistę była dużo większa niż na ucznia technikum lub szkoły zasadniczej. M.in. tak dyrektorzy szkół radzili sobie z drastycznymi brakami finansowymi.
      W społeczeństwie już wcześniej LO upatrywano jako szkołę dla najlepszych, "wybrańców". Technika cieszyły się mniejszą popularnością. Do szkół zasadniczych najczęściej wybierali się najsłabsi uczniowie. Ale ten ostatni okres, ponad dwudziestoletni, spowodował tak duże zmiany w mentalności ludzkiej, że mierna nawet matura i ukończenie studiów byle jakich, byle były - to synonim prestiżu i lepszego życia.
      A mentalności nie da się odwrócić w jednej chwili.
      Sytuacja na rynku pracy wiemy, jaka jest. Wypuściliśmy za granicę mnóstwo pracowników, których wykształciliśmy w szkołach zawodowych. Obecnie znalezienie fachowca, który ma czas, jest solidny i niedrogi (!) nierzadko graniczy z cudem.
      Rodzice pchają swoje dzieci do LO, które produkuje niewykwalifikowanych maturzystów, a następnie licencjatów lub magistrów, w przyszłości nierzadko bez satysfakcji z wykonywanej pracy.
      Poziom nauczania w technikum wyznaczają uczniowie. Im więcej osób z wysoką punktacją, tym lepiej dla nich. Politechniki nie musiałyby marnować 1 lub 2 pierwszych semestrów na prowadzenie zajęć na poziomie szkoły średniej, aby następnie nauczyć czegoś więcej. A pamiętajmy, że ostatnio w znakomitej większości trafiają tam absolwenci LO
      Ponieważ nasze szkolnictwo jest drożne, więc fachowiec po szkole branżowej, jeśli będzie chciał, może ukończyć technikum i studia. Jeśli nie - będzie zarabiał wystarczająco dobrze, a lubiąc swój zawód, przeżyje życie satysfakcjonująco.
      A za 3, 5,10 lat to właśnie branżowcy, technicy i inżynierowie będą pracowali, gdzie będą chcieli, ile będą chcieli i za ile będą chcieli.
      Mądry rodzic dobrze pokieruje swoje dziecko.

      • 2 0

      • Święta prawda!

        Doskonale ujęte. Brawo.

        • 0 0

    • ja też uważam że progi punktowe to chory pomysł, powinien liczyć się przede wszystkim egzamin i świadectwo. Ale myśl że największy problem to te dwa roczniki......współczuje i trzymam kciuki żeby dzieciaki się gdzieś ulokowały

      • 1 1

    • uwielbiam Pana :) ...to było bardzo dobre... 6+

      • 0 0

  • Kiedy trojmiasto.pl poda za ile % zaliczano mature? 30%?

    Takiego d**ilizmu i jego wszechobecnej akceptacji nigdy nie bylo ! Po ci komu udawanie ze sie jest uczniem liceum???
    Bo udawanie ze -zdalo sie mature- juz zaklepane

    • 15 1

  • A moje dziecko ma już wakacje :) (3)

    Przypuszczaliśmy, że w tym roku będzie większa konkurencja, a zatem i progi wyższe. Świadectwo było całkiem niezłe ale realnie oceniliśmy możliwości. Ułożyliśmy listę preferencji starannie i w taki sposób, że na każdym kolejnym miejscu wybraliśmy szkołę i klasę, która jest do zaakceptowania na wypadek gdyby nie udało się zakwalifikować do tej na wyższym miejscu. Limit wykorzystaliśmy maksymalnie, nie pomijaliśmy techników. Dodatkowo aplikowaliśmy do 3 szkół spoza systemu. Skutek? Dziecko dostało się do dwóch liceów, które nie uczestniczyły w elektronicznej rekrutacji i do technikum, które było w systemie. Dziecko wybrało technikum, a w liceach zwolniło miejsca.

    • 39 0

    • (2)

      U nas było podobnie. Żeby wszyscy tak działali, żyłoby się łatwiej. Pozdrawiam i miłych wakacji:)

      • 13 1

      • (1)

        Moje dziecko tez ma wakacje - laureat konkursu kuratoryjnego :)

        • 8 1

        • każdy orze jak może

          miłych wakacji wszystkim!

          • 4 0

  • (2)

    Ludzie wypowiadacie się na temat dziecka 160 pkt a czy może ktoś pomyślał że do jednej szkoły startowało np 15 dzieci 160 pkt i co wtedy się liczy, szczęście. Mało tego lista w szkole nie pokazuje że klasa 1A dzieci od 1- 5 160 pkt, tylko 1. 160pkt, 2 . 159 pkt, 3. 158 pkt, itp czy jest możliwe że każde dziecko ma inna ilość punktów, przy tak dużej konkurencji. Byłem w 4 szkołach na listach np dzieci 160 pkt, 159, 156,40, to jest totolotek

    • 2 6

    • Zlikwidować te punktacje! (1)

      Powinny się liczyć wyłącznie egzaminy.

      • 9 0

      • Popieram- egzamin powinien być głównym kryterium.

        Punkty za swiadectwo powinny decydować tylko przy jednakowym wyniku egzaminu.

        • 0 0

  • (1)

    Cieszę się z dodatkowego naboru, mimo to że miała 150pkt i się nie dostała do LO z pierwszego wyboru, to dzisiaj dostała super informacje. Dostała się do LO o profilu wymarzonym tylko do nietopowego LO. Jest szczęśliwa bo przecież nie samą nauką w szkole średniej człowiek żyje. Nie szkoła się liczy a wyniki w tej szkole pamiętajcie o tym . Na studiach nikt się nie pyta jaką szkołę skończyłeś tylko jaki wynik masz.

    • 22 2

    • Brawo!

      Gratulacje! Mądre słowa!

      • 7 0

  • Dobrze że są te miejsca

    Szansa dla uczniów, którzy chcą się uczyć. Skoro chcą się uczyć to powinni mieć do tego możliwości.

    • 7 1

  • Bez wyróżnienia to ci gorsi a nie z wyróżnieniem to ci lepsi

    Kto do tego doprowadził? Kto to postawił na głowie? Jak liczba uczniów z wyróżnieniem zaczęła przekraczać 3 na klasę to od razu powinna się zapalić czerwona lampka, że coś tu nie tak. To tak jakby wybierać 8-9 piłkarzy meczu zamiast 1. Przestaje to mieć sens, promuje średniactwo, krzywdzi najlepszych i tych trochę słabszych.

    • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Kultura wzmacnia. kultura krzepi! Bałtyckie Perły Kultury

warsztaty, spotkanie, konsultacje

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?

 

Najczęściej czytane