Wiadomości

stat

Ruszył sezon na studniówki


Studniówkowe szaleństwo właśnie się rozpoczęło. Co weekend w wielu trójmiejskich hotelach organizowana jest kolejna impreza z cyklu "Studniówka 2017". Sprawdziliśmy, jak bawią się licealiści, co sądzą o studniówkach oraz czy wierzą w studniówkowe przesądy.Jak wspominasz swoją studniówkę?

było super 50%
było słabo 30%
niewiele z niej pamiętam... 15%
studniówka jeszcze przede mną 5%
zakończona Łącznie głosów: 643
Studniówka, czyli - teoretycznie - ostatnia wspólna zabawa przed maturą, organizowana jest na około 100 dni przed tym egzaminem. Czasy, kiedy tego typu imprezy organizowane były w szkole, już dawno odeszły do lamusa. Każdego roku, na przełomie stycznia i lutego, trójmiejskie hotele przeżywają prawdziwe oblężenie. Nic dziwnego, bo szkół średnich w Trójmieście jest ponad 100.

Kiedyś skromne, dziś przypominają rodzinne imprezy okolicznościowe i organizowane są z nie mniejszą pompą. Wykwintne potrawy na stołach, eleganckie kreacje na sobie, alkohol - niezmiennie od lat - przemycany nieoficjalnie na salę.

To wieczór, podczas którego każda dziewczyna chce wyglądać i czuć się jak dorosła kobieta, a każdy chłopak - jak dorosły mężczyzna. Przynajmniej jeśli chodzi o prowadzenie w tańcu. W tym wypadku - w polonezie.
Studniówkowe tradycje i przesądy

Polonez - tradycyjny polski taniec, widywany jedynie podczas występów Mazowsza i właśnie podczas studniówek. Maturzyści zazwyczaj przygotowują się do niego przez ok. 2 miesiące, zwykle pod okiem nauczyciela wf-u (mało kto wie, ale każdy wuefista miał na studiach zajęcia z tańca).

Podwiązka - obok czerwonej bielizny to najbardziej znany studniówkowy przesąd. Zgodnie z tradycją czerwona podwiązka (podobnie jak bielizna w tym samym kolorze) powinna przynieść powodzenie na maturze. Trzeba jednak pamiętać, by ją włożyć tego dnia.

Rajstopy bez oczka - podczas studniówki na rajstopach nie może pojawić się oczko, które jest symbolem braku w wiedzy na maturze. Dlatego maturzystki powinny zainwestować w rajstopy dobrej jakości.

Nowy garnitur - istnieje przekonanie, że tylko nowy, a nie donaszany po bracie garnitur przyniesie szczęście zarówno na studniówce, jak i na maturze.

Pożyczone od mądrego - jeśli nie do końca ufamy swoim umiejętnościom i pilności, to przed studniówką i przed maturą powinniśmy pożyczyć coś od kogoś mądrego.

Łapanie dyrekcji za kolano - trzeba to zrobić podczas studniówki, by szczęście sprzyjało na maturze.

Opinie (77) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy: