Wiadomości

Ruszyła budowa kompleksu szkolnego dla Chwarzna i Wiczlina

Najnowszy artukuł na ten temat

Microsoft wesprze budowane liceum w Gdyni

We wrześniu przyszłego roku Chwarzno i Wiczlino zyskają nowe przedszkole, szkołę oraz infrastrukturę z boiskami i halą - oficjalnie rozpoczęto ich budowę. Zapowiedziano też powstanie basenu w tym miejscu. Przez inwestycję straci jednak Śródmieście, bo z ul. 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni przeniesie się w nowe miejsce także Liceum Ogólnokształcące nr 17. Budowa kompleksu szkolnego w pobliżu ulic Filipkowskiego i Wiczlińskiej zobacz na mapie Gdyni będzie kosztowała blisko 70 mln zł.Co sądzisz o budowie nowego kompleksu szkolnego w Gdyni?

cieszę się, każda inwestycja w edukację w mieście raduje 80%
mam mieszane uczucia, czekam na podobne inwestycje w innych dzielnicach 10%
nie sądzę, żeby była pilnie potrzebna, lepiej wydać pieniądze na inne cele 10%
zakończona Łącznie głosów: 280
Projekt i wizualizacje pojawiły się w styczniu, a we wtorek oficjalnie rozpoczęto budowę, wmurowując akt erekcyjny. Po zakończeniu procedury przetargowej podpisano umowę z firmą Budrem-Rybak z Luzina. Robotnicy muszą uporać się z pracami do końca czerwca przyszłego roku. W sierpniu powinny być już gotowe wszystkie pozwolenia na użytkowanie.

Przedszkole, podstawówka i liceum w jednymPrzypomnijmy, że na pustej do tej pory działce powstaje szkoła dla blisko 700 uczniów wraz z salą sportową i przedszkole z ośmioma oddziałami dla 200 dzieci.

Przyszła szkoła to czterokondygnacyjny budynek przewidziany na 26 oddziałów. Wewnątrz, oprócz sal lekcyjnych, znajdą się między innymi biblioteka, świetlice, pracownie komputerowe czy jadalnia. Obok wybudowana zostanie też stołówka.

W okolice ulic Filipkowskiego i Wiczlińskiej zostanie przeniesione w 2019 roku XVII Liceum Ogólnokształcące, znajdujące się obecnie przy ul. 10 Lutego. Uznawana za jedną z lepszych szkół w Gdyni placówka wcześniej była gimnazjum. Ostatni gimnazjaliści opuszczą mury szkoły znajdującej się w zabytkowym budynku w okolicach Banku Polskiego w 2019 roku. Na razie nie wiadomo, jak zagospodarowany zostanie budynek.

Budynek nowej szkoły będzie połączony łącznikiem z budynkiem sportowym, gdzie znajdzie się sala sportowa z placem gry o wymiarach 20 na 40 metrów. Boisko wielofunkcyjne powstanie także na zewnątrz. Podczas wtorkowej uroczystości władze miasta zapowiedziały też budowę basenu w miejscu, gdzie powstaje kompleks szkolny.

Przedszkole zaprojektowano w osobnym, dwukondygnacyjnym budynku, gdzie zaplanowano osiem oddziałów na 200 dzieci.

Potrzebne będą też inwestycje w infrastrukturę drogową. Przebudowa obejmie fragment ulicy Wiczlińskiej i Filipkowskiego.

Rodzice z Chwarzna i Wiczlina: świetny projekt, uwzględnia nasze potrzeby- Projekt jest świetny, tym bardziej że uwzględnia wszystkie nasze potrzeby, które były postulowane jeszcze na początku całego procesu decyzyjnego. Na Chwarznie i Wiczlinie powstaje bardzo dużo mieszkań, co roku kilkaset nowych jest oddawanych do użytku. Wprowadzają się tutaj młodzi ludzie z małymi dziećmi, które muszą pójść do przedszkola lub do szkoły, dlatego bardzo ucieszyła nas ta wiadomość - mówiła w marcu Agata Nikodem, przewodnicząca Rady Rodziców w Szkole Podstawowej nr 37 w Chwarznie-Wiczlinie.
Uczniowie mają rozpocząć naukę w nowym kompleksie od 1 września roku szkolnego 2019/2020.

Opinie (65) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Atmosfera to: