• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli i szkół podstawowych

ws
20 maja 2024, godz. 11:00 
Opinie (23)
Jak zapisać dziecko do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej? Jak zapisać dziecko do przedszkola i I klasy szkoły podstawowej?

W poniedziałek, 20 maja, ruszyła rekrutacja uzupełniająca do przedszkoli oraz zerówek w szkołach podstawowych w Gdańsku. Wnioski należy wypełnić do piątku, 24 maja 2024 r., do godz. 16.00, za pośrednictwem strony naboru kandydata. W tych samych terminach odbywa się rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych w szkołach podstawowych - ta jednak odbywa się poza elektronicznym systemem rekrutacji.
Twoje dziecko chodzi do/będzie korzystało z:

W oddziałach przedszkolnych i zerówkach w gdańsku wciąż znajduje się niemal 1200 wolnych miejsc, które czekają na dzieci w rekrutacji uzupełniającej. Warto przypomnieć, że zerówki działające przy szkołach zapewniają takie warunki, jak te w przedszkolu, czyli całodzienne wyżywienie, 10-godzinną bezpłatną opiekę, a także opiekę podczas ferii zimowych i letnich w ramach organizowanego dyżuru.

Prywatna szkoła podstawowa dla dziecka. Jak wybrać i ile kosztuje? Prywatna szkoła podstawowa dla dziecka. Jak wybrać i ile kosztuje?

Jak zapisać dziecko do przedszkoli i "zerówki"?Wypełnione przez stronę naboru kandydata wnioski rekrutacyjne należy złożyć w placówce - szkole lub przedszkolu pierwszego wyboru. Można to zrobić na kilka sposobów:
 • poprzez podpisanie wniosku rekrutacyjnego w systemie profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym i wysłać wraz z załącznikami poprzez stronę kandydata;
 • poprzez przesłane przez ePUAP, jeśli placówka posiada elektroniczną skrzynkę podawczą;
 • osobiście w przedszkolu lub szkole pierwszego wyboru;
 • poprzez wrzucenie wniosku rekrutacyjnego wraz z załącznikami (spakowanego do podpisanej koperty) do wrzutni znajdującej się w miejscu wyznaczonym przez placówkę.

Szczegółowe informacje, formularz rekrutacyjny oraz film instruktażowy, pokazujący jak prawidłowo wypełnić dokumenty, znajdują się na stronie naboru kandydata.


Rekrutacja do klas pierwszych w szkole podstawowejW pierwszym etapie rekrutacji do klas pierwszych gdańskich szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025 zostało przyjętych niemal 4,5 tys. uczniów. Rekrutacja uzupełniająca do szkół podstawowych odbywa się poza systemem elektronicznym Gdańskiej Platformy Edukacyjnej. Można rekrutować się na trzy sposoby:
 • poprzez przesłane przez ePUAP, jeśli placówka posiada elektroniczną skrzynkę podawczą.
 • osobiście w wybranej szkole,
 • poprzez wrzucenie zgłoszenia lub wniosku rekrutacyjnego wraz z załącznikami (spakowanego do podpisanej koperty) do wrzutni znajdującej się w miejscu wyznaczonym przez placówkę.

Szczegółowe informacje oraz formularze znajdują się na stronie naboru kandydata.


Terminy w rekrutacji uzupełniającej w Gdańsku • 20 maja o godz. 9.00 do 24 maja o godz. 16.00 - rejestracja kandydatów do systemu - zerówki i przedszkola / Rekrutacja dla kandydatów do klas SP odbywa się poza systemem GPE.
 • 5 czerwca o godz. 15.00 - publikacja list zakwalifikowanych
 • od 6 czerwca do 12 czerwca do godz. 16.00 - potwierdzanie woli przyjęcia
 • 14 czerwca o godz. 15.00 - publikacja list przyjętych


Terminy rekrutacji do przedszkola i "zerówki" 2024/2025 - Sopot, GdyniaW Sopocie z końcem kwietnia ogłoszone zostały listy maluchów przyjętych do sopockich przedszkoli. Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które brały udział w naborze, znalazły miejsca w placówkach przedszkolnych. W roku szkolnym 2024/25 edukację przedszkolną rozpocznie 612 dzieci. W sopockich przedszkolach utworzonych zostanie 28 oddziałów.

- Mamy bardzo wiele działań wspierających rodziny - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. - Zapewnienie wszystkim sopockim maluchom dostępu do edukacji przedszkolnej jest jednym z nich. Od wielu już lat, spełniając oczekiwania rodziców, każde chętne dziecko przyjmujemy do przedszkola. Myślimy także o naszych najmłodszych mieszkańcach, dlatego powstała filia żłobka Puchatek. Możliwość pozostawienia dziecka pod profesjonalną opieką daje wielu mamom szansę powrotu do pracy - dodaje.
W Gdyni podczas rekrutacji uzupełniającej lista wolnych miejsc zostanie opublikowana 24 maja o godz. 12.00, natomiast wnioski o przyjęcie będzie można składać od 27 maja od godz. 12:00.

ws

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu VI

15 zł
warsztaty, spotkanie, konferencja, targi

Let's Grow Gdańsk: Konfrontacje!

spotkanie, konferencja

Święto Uczelni 2024 - Politechnika Gdańska

uroczystość oficjalna

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?

 

Najczęściej czytane