Wiadomości

Rzecznik praw dziecka apeluje o "promocję" szkolnych świadectw

Najnowszy artukuł na ten temat

Wydarzenia artystyczne i rozrywkowe: od 17 lipca więcej osób na widowni

Rzecznik zwrócił uwagę, że zdalna nauka i trudności związane z pandemią koronawirusa, w tym przymusowe zamknięcie w domach, w znacznym stopniu utrudniło dzieciom naukę.
Rzecznik zwrócił uwagę, że zdalna nauka i trudności związane z pandemią koronawirusa, w tym przymusowe zamknięcie w domach, w znacznym stopniu utrudniło dzieciom naukę. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

Rzecznik praw dziecka zaapelował do nauczycieli, żeby w trudnym czasie epidemii wsparli uczniów "przymykając oko na ich słabsze wyniki w nauce i podnosząc oceny na świadectwach szkolnych o jeden stopień".Mikołaj Pawlak zaapelował, by na koniec roku wszystkim uczniom podnieść oceny.

- Chciałbym, żeby każdy uczeń miał normalne wakacje, a potem bez przeszkód wrócił do szkoły. I żeby nie musiał aż tak mocno martwić się o oceny, które trudno było zdalnie poprawiać. Apeluję do nauczycieli i rad pedagogicznych, żeby każdy uczeń miał na świadectwie notę z danego przedmiotu o jeden stopień wyższą, niż to wynika ze sprawdzianów, testów czy jednostkowych ocen - napisał w swoim liście otwartym z życzeniami do dzieci rzecznik praw dziecka.

Kolonie i obozy w 2020 r. po nowemu. Jakie wakacje dla dzieci i młodzieży?Rzecznik zwrócił uwagę, że zdalna nauka i trudności związane z pandemią koronawirusa, w tym przymusowe zamknięcie w domach, w znacznym stopniu utrudniło dzieciom naukę, a w wielu przypadkach wręcz uniemożliwiło poprawę ocen.

- Niech to będzie rekompensatą za trudy niezawinione przez dzieci, wsparciem przed powrotem do normalnej nauki, rodzajem promocji przy wystawianiu świadectw szkolnych. A dla uczniów, którym grozi powtarzanie tej samej klasy na następny rok, swoistą amnestią lub zachętą na przyszłość - napisał Mikołaj Pawlak.
Czytaj też: W Trójmieście mieszka więcej chłopców niż dziewczynek. Dziś Dzień Dziecka

Co z powrotem do szkoły?Szkoły funkcjonują w ograniczonym zakresie do końca roku szkolnego - poinformował w poniedziałek minister edukacji narodowej. Od 25 maja możliwe są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas I-III oraz konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i ósmoklasistów, którzy przygotowują się do egzaminów.

Od 1 czerwca podobne konsultacje zostały uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, np. w celu poprawienia ocen.

Opinie (188) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?