Wiadomości

stat

Są jeszcze wolne miejsca dla gdańskich przedszkolaków

Wielu rodziców, których dzieci nie zakwalifikowały się w drugiej turze do wybranego przedszkola nie wie, co dalej. W razie wątpliwości gdański magistrat radzi skontaktować się z Wydziałem Rozwoju Społecznego.
Wielu rodziców, których dzieci nie zakwalifikowały się w drugiej turze do wybranego przedszkola nie wie, co dalej. W razie wątpliwości gdański magistrat radzi skontaktować się z Wydziałem Rozwoju Społecznego. fot. 123rf.com

Na gdańskich przedszkolaków wciąż czeka około 555 wolnych miejsc w placówkach. Łączna liczba miejsc w gdańskich przedszkolach i zerówkach szkolnych w tym roku wyniosła 11 342. Po zakończeniu drugiej tury rekrutacji zakwalifikowało się 621 kandydatów, na miejsce w przedszkolu czeka jeszcze około 337 osób. Z kolei 20 sierpnia rozpocznie się rekrutacja dla dzieci spoza Gminy Miasta Gdańska.Jeśli twoje dziecko w rekrutacji uzupełniającej nie dostało się do publicznego przedszkola zapisałeś(-aś) je do prywatnego czy liczysz na dodatkowe wolne miejsca w publicznych placówkach?

zapisałem(-am) do prywatnego już po pierwszej turze rekrutacji

35%

zapisałem(-am) do prywatnego po drugiej turze rekrutacji

10%

czekam, aż miasto upubliczni dodatkowe miejsca w innych placówkach

22%

korzystam z wolnego miejsca, które wskazano mi w urzędzie

10%

nie zdecytowałem(-am) się na udział w rekrutacji do publicznego przedszkola

23%
Łączna liczba miejsc w gdańskich przedszkolach i zerówkach szkolnych w tym roku wyniosła 11 342. To więcej niż w ubiegłych latach, kiedy w 2017 było ich 10 608, a w 2016 roku 10 342.

- Po zakończeniu drugiego etapu rekrutacji do przedszkoli, analizując listę dzieci nieprzyjętych do placówek publicznych, można stwierdzić, że istnieje potrzeba utworzenia dodatkowych miejsc przedszkolnych - informuje gdański magistrat.
Łączna liczba kandydatów, którzy wzięli udział w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wyniosła 957. W wyniku rekrutacji uzupełniającej zostało zakwalifikowanych do przedszkoli 389 kandydatów, a do oddziałów przedszkolnych w SP 231 - łącznie 621 kandydatów (w tym 200 dzieci 6-letnich).

Liczba dzieci, które nie zakwalifikowały się do żadnej placówki na dzień 22 maja wyniosła 337.

Na przedszkolaków wciąż czeka około 555 wolnych miejsc: w przedszkolach publicznych 57, w przedszkolach upublicznionych 119, w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych 379.

Wielu rodziców, których dzieci nie zakwalifikowały się w drugiej turze do wybranego przedszkola nie wie jednak, co dalej. W razie wątpliwości gdański magistrat radzi skontaktować się z Wydziałem Rozwoju Społecznego.

- Jeżeli w wyniku postępowania rekrutacyjnego dzieci 3-letnie i 4-letnie nie zostaną przyjęte do wybranego przedszkola, Prezydent Miasta Gdańska wskaże rodzicom miejsce w innym przedszkolu - czytamy w regulaminie określającym zasady rekrutacji.
Czytaj więcej o ZASADACH REKRUTACJI

Kolejna rekrutacja pod koniec sierpniaRekrutacja dla dzieci spoza Gminy Miasta Gdańska rozpocznie się 20 sierpnia 2018 r.

- Kandydaci zamieszkali poza obszarem danej gminy mogą być przyjęci do publicznego przedszkola, oddziału przedszkolnego w publicznej szkole podstawowej lub publicznej innej formy wychowania publicznego na terenie tej gminy, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego dana gmina nadal dysponuje wolnymi miejscami - czytamy w regulaminie.

Opinie (77) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?