• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Science Cafe. Jak działa sztuczna inteligencja. Elektroniczny mózg czy sprytny algorytm?

Tekst, który za chwilę przeczytacie, został w całości wygenerowany przez sztuczną inteligencję i został poddany wyłącznie kosmetyce pod względem interpunkcyjnym. AI została uprzednio nasycona przez pracowników CNE informacjami o wykładzie i prelegencie. Grafika wykorzystana na plakacie została wygenerowana po wprowadzeniu hasła electronic brain or clever algorithm.

Zapraszamy na wykład dr. hab. Piotra Szczuko, który odbędzie się 28 maja o godzinie 16:00 w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Podczas spotkania zostaną omówione zasady działania, budowy i uczenia algorytmów, problemy gromadzenia oraz przetwarzania danych, a także sposób działania algorytmów do klasyfikacji i generowania treści. Dowiemy się, czy sztuczna inteligencja to wciąż statystyczna analiza danych czy już zalążek komputerowej inteligencji.

 

Dostępność biletów sprawdzicie TUTAJ.

Jak działa sztuczna inteligencja?
W ostatnim czasie odnotowano znaczące osiągnięcia w dziedzinie algorytmów generatywnych, takich jak tworzenie wysokiej jakości obrazów na podstawie słownego opisu czy pisanie eseistycznych tekstów. W trakcie naszego spotkania zostaną omówione zasady działania, budowa i uczenie algorytmów, a także problemy związane z gromadzeniem i przetwarzaniem danych. Wyjaśnimy również, jak działają algorytmy służące do klasyfikacji i generowania treści oraz czy są to jedynie narzędzia statystycznej analizy danych, czy też zwiastuny nadchodzącej ery sztucznej inteligencji.

Ostatnio dokonano znaczących postępów w dziedzinie algorytmów generatywnych, które umożliwiają tworzenie wysokiej jakości obrazów na podstawie słownego opisu oraz pisania eseistycznych tekstów. Podczas naszego spotkania zostaną przedstawione zasady działania, budowa i uczenie tych modeli, a także omówione problemy związane z gromadzeniem i przetwarzaniem danych. Dowiecie się także, jak działają narzędzia służące do klasyfikacji i generowania treści oraz czy są to jedynie statystyczne metody analizy danych, czy też sygnał nadchodzącej ery sztucznej inteligencji.

Elektroniczny mózg czy sprytny algorytm
Sztuczna inteligencja to obszar, który w ostatnich latach bardzo się rozwija i zyskuje na popularności. Choć wciąż nie jest ona na poziomie ludzkiego myślenia, to już dziś potrafi wiele. Podczas wykładu omówione zostaną różne podejścia do sztucznej inteligencji i ich zastosowania w praktyce. Serdecznie zapraszamy na nasze spotkanie, podczas którego poznacie najnowsze trendy w dziedzinie modeli uczenia maszynowego. Będzie to dla Was wyjątkowa okazja, aby przekonać się, jak technologia zmienia świat i jakie nowe możliwości niesie ze sobą wykorzystanie danych w biznesie i nauce

Prelegent
Dr hab. Piotr Szczuko, profesor Politechniki Gdańskiej, zaangażowany w kształcenie studentów w dziedzinie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki oraz w realizację wielu projektów badawczych i rozwojowych. Rozwija algorytmy i metody analizy danych medycznych, biometrycznych, multimedialnych i jest współautorem ponad 100 publikacji w tej tematyce. Swoim doświadczeniem dzieli się w podcastach, spotkaniach i wykładach.

wiek 18+
termin 28 maja 2023, godz. 16:00
bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Więcej na https://experyment.gdynia.pl

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

liczba miejsc ograniczona

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Paliwa kopalne to: