stat
Impreza już się odbyła

Science Cafe. Najlżejszy pierwiastek - o energii z wodoru

Poszukiwania efektywnych i ekologicznych źródeł energii trwają od wielu lat. Wciąż jednak zdecydowana większość naszych samochodów napędzana jest ropą naftową, a do wytwarzania prądu nadal najczęściej wykorzystujemy węgiel. W rozważaniach czym zastąpić te paliwa kopalne zwykle pojawia się wodór. Czy nadzieje pokładane w tym najlżejszym pierwiastku są słuszne? O tym podczas listopadowego Science Cafe opowie dr inż. Sebastian Lech Wachowski z Politechniki Gdańskiej. Centrum Nauki Experyment zaprasza na wykład 28 listopada o godzinie 16:00.

gru 6-7

poniedziałek - wtorek, godz. 8:00 - 14:00

Wstęp wolny

w każdy czwartek (do 27.01.2022), godz. 17:00 - 18:30

Gdańsk, ul. Traugutta 79
Wstęp wolny
Wodór jest pierwiastkiem, który powszechnie występuje na Ziemi i dość często jest opisywany jako idealne źródło ekologicznej energii. Czy tak faktycznie jest? Czy możliwe jest uzyskanie energii w procesie, której jedynym produktem ubocznym będzie czysta woda? Czy wodór może być również zagrożeniem? W ostatnią niedzielę listopada Sebastian Lech Wachowski opowie o roli, zaletach oraz bezpieczeństwie zastosowania wodoru w energetyce.

Dr inż. Sebastian Lech Wachowski  pracuje w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej. Twórca lub współtwórca 40 publikacji naukowych. Adiunkt zatrudniony w międzynarodowym projekcie badawczym Podstawy zjawisk związanych z uwodnieniem tlenków o mieszanym przewodnictwie.  W swojej pracy badawczej zajmuje się technologiami służącymi do magazynowania i przetwarzania energii czerpanej z wodoru, paliwa przyszłości.

wiek 18+
bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kolor kwiatów pachnącego groszku zależy od:

 

Najczęściej czytane