• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Science Cafe. Nie zadzieraj z wiewiórem, czyli rzeżączkowe bułeczki w natarciu

Pomimo nieustannego postępu medycyny i wielu działań budujących naszą świadomość, choroby weneryczne wciąż stanowią realne zagrożenie dla naszego zdrowia. O najciekawszych przypadkach i  zaskakujących sposobach zarażenia opowie podczas najbliższego spotkania w ramach SCIENCE CAFE Paulina Łopatniuk, autorka popularnego bloga Patolodzy na klatce. Zapraszamy już 26 lutego.

mar 30

czwartek, godz. 17:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
kwi 20

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pewnie zastanawiacie się, co tajemniczy wiewiór robi w tytule? To nic innego, jak dawna, powszechna w starych podręcznikach medycznych nazwa rzeżączki. Na tle innych chorób przenoszonych drogą płciową nie wydaje się ona szczególnie interesująca nie budzi równie barwnych skojarzeń jak kiła, nie emocjonuje w takim stopniu, jak wszawica łonowa i nie może się równać efektami zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (w końcu HPV wygrywa w przedbiegach swym potencjałem onkogennym). Nie sposób jednak zapomnieć o chorobie tak częstej, a jednocześnie tak często lekceważonej.

Paulina Łopatniuk  gdańszczanka, lekarka, specjalistka patomorfologii. Autorka popularnonaukowego bloga Patolodzy na klatce, za który otrzymała główną nagrodę w kategorii Media w XIV edycji konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez Polską Agencję Prasową (serwis Nauka w Polsce) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autorka książek Patolodzy. Panie doktorze, czy to rak? oraz Na własnej skórze.

Patolodzy na klatce  to jeden z głośniejszych blogów popularnonaukowych w Polsce. Jego autorka, patomorfolożka Paulina Łopatniuk, ceniona popularyzatorka nauki, szeroko komunikuje wiedzę medyczną w rzetelny i dość niekonwencjonalny, często postrzegany jako mocny sposób. Lekarka często podkreśla, iż patomorfologia jest dziedziną niezwykle wizualną, fascynującą swoimi licznymi barwami i mocno absorbującą. Dlatego też, wpisy na blogu ilustrowane są zdjęciami omawianych fenomenów, które niejednokrotnie budziły żywe dyskusje wśród komentujących profil.

wiek 18+
termin 26 lutego 2023, godz. 16:00
bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?

 

Najczęściej czytane