stat
Wydarzenie już się odbyło

Science Cafe Online. Zielone Miasta

Science Cafe online powraca! 25 kwietnia o godzinie 16 na Facebooku Centrum Nauki Experyment odbędzie się transmisja ze spotkania z Katarzyną Zielonko-Jung. Dowiecie się, jak powinny wyglądać zielone miasta. Osoby śledzące transmisję będą mogły wziąć udział w moderowanej dyskusji po prelekcji!.

Tkanka miejska staje się środowiskiem życia dla stale rosnącej liczby ludności. Wyraźny trend wyludniania się terenów wiejskich sprawia, że miasta rozrastają się w zawrotnym tempie. Obecnie są odpowiedzialne za emisję ok. 70% gazów cieplarnianych. Stawia to przed planistami szereg naprawdę palących wyzwań. Szybko rozwijające się tereny zurbanizowane wymagają zredefiniowania systemu transportu publicznego, wprowadzenia nowatorskich rozwiązań w zakresie gospodarki wodnej oraz świeżego spojrzenia na rolę terenów zielonych w miastach.

Jak sprawić, by dynamiczny rozwój był jednocześnie zrównoważony ekologicznie? Czy architektura może być ,,zielona"? Jakie rozwiązania należy wprowadzić w wielkich metropoliach, aby zminimalizować emisję CO2? Na te oraz wiele więcej pytań porozmawiamy podczas SCIENCE CAFE online z ekspertką - Katarzyną Zielonko-Jung.

Dr hab. inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung - architektka, wykładowczyni akademicka, naukowiec, profesorka Politechniki Gdańskiej. Pracuje na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej w Katedrze Projektowania Środowiskowego, wcześniej pracowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest współtwórczynią programu i wykładowczynią na studiach podyplomowych Architektura i Budownictwo Proekologiczne. Jest także czynną zawodowo architektką współpracującą z różnymi zespołami projektowymi oraz członkinią Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej miasta Gdyni. Autorka licznych publikacji polskich i zagranicznych związanych z problematyką architektury proekologicznej w tym w szczególności jej związków ze zjawiskami mikroklimatycznymi w środowisku miejskim.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Informacje

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Drzewa użytkowe to?