• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Science Cafe. Wirus dezinformacji

Czas zebrać całą wiedzę o wirusie i przesiać ją przez potężne sito naukowych faktów, aby pozostawić wyłącznie sprawdzone i rzetelne wiadomości. To właśnie uczynimy w Centrum Nauki Experyment w Gdyni podczas SCIENCE CAFE, na którym dezinformacją na temat wirusów zajmie się doktor Łukasz Rąbalski.

Wirusy w ostatnich miesiącach stały się prawdopodobnie najczęstszym tematem rozmów na całym świecie. To sprawiło, że w mediach tradycyjnych i społecznościowych, niczym grzyby po deszczu, pojawiały się kolejne teksty, posty i infografiki na ich temat. A to oczywiście wiązało się z całą masą fake newsów, niedopowiedzeń i niesprawdzonych informacji, które błyskawicznie roznosiły się po sieci w sposób, a jakże, wirusowy.

W czasie wykładu poznacie również całą prawdę o wirusach, dowiecie się, czym się od siebie różnią, a także dlaczego niektóre z nich są sprytniejsze i szybciej mutują od innych. Rąbalski opowie także, jak skutecznie bronić się przed wirusami i jak wielką rolę w tej walce odgrywają szczepionki.

Łukasz Rąbalski adiunkt w Zakładzie Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku swojej kariery naukowej zainteresowany wirusami, diagnostyką molekularną i przeciwdziałaniu chorobom wirusowym. Jako pierwszy uzyskał i opublikował sekwencję genetyczną koronawirusa SARS-CoV-2, izolowanego bezpośrednio od polskiego pacjenta.

Kawę i ciasto zapewnia Parkowa Bistro. Zapraszamy osoby od 18. roku życia.

Informacja o biletach

BILETY!

Bilet ulgowy obowiązuje z kartą Gdynia Senior Plus.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kiedy noc i dzień mają podobną długość?

 

Najczęściej czytane