• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Science cafe. Magazynowanie wodoru

Wodór paliwem przyszłości. Słyszeliśmy to wielokrotnie. Jednak ta przyszłość wciąż nadchodzi bardzo opieszale. Owszem, w naszym otoczeniu pojawiły się już pojazdy napędzane wodorem, ale nadal paliwo to nie jest ani pierwszym, ani drugim wyborem. Co zatem spowalnia tempo rozpowszechniania się napędów wodorowych? Jednym z problemów jest magazynowanie tego gazu źle przechowywany wodór stanowić może realne zagrożenie.

Podczas październikowego wykładu z cyklu SCIENCE CAFE poznamy ciężki los tego lekkiego pierwiastka wraz z dr. hab. Jackiem Gębickim. Widzimy się 22 października o godzinie 16:00.

W trakcie wykładu zaprezentowane zostaną informacje na temat fizycznych i chemicznych aspektów dotyczących magazynowania wodoru. Ponadto przedstawione będą obecnie stosowane metody oraz te, które są jeszcze w fazie badań rozwojowych. Na koniec sprawdzimy, która forma magazynowania może zdominować w przyszłości przechowywanie wodoru jako nośnika energii i przyczynić się tym samym do transformacji energetycznej.

Kliknij i sprawdź dostępność biletów!

prowadzenie Jacek Gębicki doktor w zakresie technologii chemicznej na Politechnice Gdańskiej, dr hab. nauk technicznych. Pełni funkcję Kierownika Katedry Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej, a także dyrektora Centrum Technologii Wodorowych. Jego zainteresowania badawcze obejmują: chemiczne czujniki gazów do monitorowania powietrza, układy sensoryczne, nosy elektroniczne i bioelektryczne, czujniki chemiczne, monitorowanie zanieczyszczenia powietrza, systemy kontroli zanieczyszczenia powietrza, zielone metody dezodoryzacji, oczyszczanie biogazu, biofiltracja, rozpuszczalniki głębokoeutektyczne (DES), synteza i charakterystyka katalizatorów oraz technologie wytwarzania i chemicznego magazynowania wodoru.

wiek 18+
termin 22 października 2023, godz. 16:00
bilety 20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

szczegóły i bilety: https://experyment.gdynia.pl/wydarzenia/science-cafe-lekki-gaz-ciezkie-zadania/

Wydarzenie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna odpowiedzialność nauki Ministra Edukacji i Nauki Nieformalne spotkania z naukowcami i innowatorami cykl 24 wydarzeń SCIENCE CAFE (2022-2024).

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  20 zł
 • Bilet ulgowy
  10 zł
20 zł | 10 zł z Kartą Gdynia Senior plus

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do kości płaskich u człowieka zaliczamy:

 

Najczęściej czytane