• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Seminarium: Zrozumieć Azję

Zrozumieć Azję. Seminarium dla przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją na rynki Japonii, Indonezji i Wietnamu już wkrótce.


Indonezja, Japonia, Wietnam ... Co łączy te trzy kraje? Czy można odnieść sukces na azjatyckich rynkach? Jak pogłębić istniejące kontakty ? Czym szczególnym charakteryzują się rynki Japonii, Indonezji i Wietnamu? Dlaczego inwestorzy z Japonii wybrali Polskę i Pomorskie? Porozmawiamy o tym podczas seminarium gospodarczego "Zrozumieć Azję", na które serdecznie zapraszamy przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych tematyką azjatycką.

Potencjał na rynkach azjatyckich
Bieżąca sytuacja geopolityczna oraz wpływ pandemii COVID-19 na koniunkturę gospodarczą stanowią duże wyzwanie i skłaniają do refleksji nad zintensyfikowaniem i poszukiwaniem nowych możliwości we współpracy gospodarczej, naukowej, kulturalnej, czy turystycznej.

Samorząd Województwa Pomorskiego wraz z partnerskimi miastami Gdańskiem, Gdynią i Sopotem szukają tego potencjału na rynkach azjatyckich, zwłaszcza w regionie południowo-wschodnim. Być może warto posłuchać rady Ambasadora Japonii w Polsce Akio Miyajimy, który podczas XXXI Forum Ekonomicznego w Karpaczu we wrześniu 2022 roku powiedział: "To czas wybierania przyjaciół na świecie. Wybierzcie mądrze, czyimi przyjaciółmi w Azji chcecie być".

Co w programie?
Seminarium gospodarcze "Zrozumieć Azję. Indonezja, Japonia, Wietnam - szanse i wyzwania dla przedsiębiorców" otworzy wykład wprowadzający Tomasza Łukaszuka, Ambasadora RP w Indonezji w latach 2005-2010, pt. "Centralne miejsce krajów ASEAN w regionie Azji i Pacyfiku - wymiar geopolityczny i gospodarczy - stan po pandemii COVID-19". W dalszej części przedstawiona zostanie charakterystyka poszczególnych rynków - Indonezji, Japonii i Wietnamu. Na zakończenie przewidziana jest dyskusja panelowa z przedstawicielami pomorskich firm obecnych na azjatyckich rynkach oraz firm japońskich obecnych na Pomorzu.

Kiedy i gdzie?
8 grudnia 2022 r. o godz. 9.00 w sali Polskie Niebo Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ulicy Augustyńskiego 1 w Gdańsku.

Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem https://forms.gle/7WSj2swYMeAzZzTEA do dnia 7 grudnia 2022r.
PROGRAM:

8.30 - 09.00 rejestracja i kawa powitalna
09.00 otwarcie seminarium
Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego,
09.15-10.00 wykład wprowadzający
"Centralne miejsce krajów ASEAN w regionie Azji i Pacyfiku - wymiar geopolityczny i gospodarczy - stan po pandemii COVID-19"
JE Tomasz Łukaszuk, były Ambasador RP w Indonezji i Indiach
10.00-12.15 Charakterystyka poszczególnych rynków azjatyckich:
10.00-10.45 Indonezja (wystąpienie online)
Jacek Kołomyjec, Biuro PAIH w Dżakarcie
Cezary Filipek, Biuro PAIH w Dżakarcie
10.45-11.30 Japonia
Eliza Klonowska-Siwak, Menedżer projektu EXPO 2025 w Osace,
Departament Strategii i Promocji Gospodarczej PAIH
11.30- 12.15 Wietnam
prof. dr hab. Małgorzata Ewa Pietrasiak, Kierowniczka Katedry Studiów Azjatyckich WSMiP Uniwersytetu Łódzkiego,
12.15 - 12.35 przerwa kawowa
12.35 debata z udziałem firm - rynki azjatyckie - doświadczenia firm 13.35 lunch networkingowy
15.00 zakończenie seminarium

Informacja o biletach

Udział w seminarium jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod adresem https://forms.gle/7WSj2swYMeAzZzTEA do dnia 7 grudnia 2022r.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Aniołki to osiedle znajdujące się w:

 

Najczęściej czytane