• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Ślubowanie

O.K.
6 października 2003 (artykuł sprzed 18 lat) 
Opinie
"Ślubujemy, że będziemy czcić wartości: Bóg, Honor, Ojczyzna. Że będziemy szanować drugiego człowieka, patrzeć na niego z miłością i pomagać mu...". W miniony piątek ponad 400 uczniów I klas gimnazjalnych Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku Chełmie zostało pasowanych na gimnazjalistów.

Już przed południem w dniu pasowania w szkole trwały próby. Po południu w sali gimnastycznej szkoły zebrało się ponad 400 uczniów z 16 gimnazjalnych klas pierwszych. Pasowanie na gimnazjalistów w tej szkole odbywało się już po raz czwarty, ale każdy uczeń przeżywa je przecież tylko raz. Ceremonii towarzyszył poczet sztandarowy, werble. Uczniowie odśpiewali hymn szkoły oraz "Odę do radości".
- Będziemy szanować drugiego człowieka, patrzeć na niego z miłością i pomagać mu. Będziemy strzec sztandaru szkoły i sławić jej imię. Będziemy dobrymi uczniami. Tak nam dopomóż Bóg! - ślubowali pierwszoklasiści.

Gimnazjum nr 3 w Gdańsku Chełmie zostało powołane 4 lata temu na bazie Szkoły Podstawowej nr 3. Chociaż z roku na rok dzieci w wieku gimnazjalnym w tej dzielnicy Gdańska jest coraz mniej, placówka ta nie narzeka na brak uczniów. Aż 40 procent pierwszoklasistów "trójki" pochodzi z innych dzielnic miasta.

- Niewątpliwie wpływ na decyzje o wyborze naszej szkoły ma nasza bogata oferta edukacyjna, interesujące autorskie programy nauczania przygotowywane przez nauczycieli naszej szkoły, promowany przez nas humanistyczny system wartości zgodny wyznawanym przez patrona naszej placówki Jana Pawła II - powiedział "Głosowi" Marcin Hintz, dyrektor Gimnazjum nr 3.
Głos WybrzeżaO.K.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Wydarzenia

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Szekspir: Rozgrzewka!

improwizacje, teatr dla dzieci, warsztaty, spotkanie

Pomorskie Forum Solidarności Klimatyczne

projekcje filmowe, debata, forum

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co jest naturalnym wrogiem mszycy?