• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

"Sopocka" zmieniła status. Teraz to Sopocka Akademia Nauk Stosowanych

2 marca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Sopocka Szkoła Wyższa zmieniła range i stała się Sopocką Akademią Nauk Stosowanych. Sopocka Szkoła Wyższa zmieniła range i stała się Sopocką Akademią Nauk Stosowanych.

Od 1 marca Sopocka Szkoła Wyższa zmienia rangę i staje się Sopocką Akademią Nauk Stosowanych. - Dowodzi to, że kształcimy na wysokim poziomie, a efekty naszej wieloletniej pracy zostały docenione przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Najbardziej cieszy nas, że zmiana statusu to również nobilitacja dla studentów i przyszłych absolwentów - mówi prof. dr hab. Teresa Martyniuk, rektor uczelni.Zmiana, która podnosi rangę uczelniDawniej była Wyższą Szkołą Finansów i Rachunkowości, potem zmieniła nazwę na Sopocką Szkołę Wyższą, a teraz stanie się Sopocką Akademią Nauk Stosowanych.

- Jako uczelnia z ponad 20-letnim doświadczeniem każdego dnia staramy się tworzyć przestrzeń przyjazną do zdobywania wiedzy, ale również wspomagającą rozwój osobisty. Mamy opinię jednej z najlepszych uczelni w regionie, co potwierdzają wysokie pozycje w rankingach i licznych konkursach - zarówno w kraju, jak i za granicą. Zmianę statusu przyjmujemy z dumą. To uhonorowanie naszych wieloletnich działań, ale także zobowiązanie i wyzwanie na przyszłość - mówi prof. dr hab. Teresa Martyniuk.
Władze uczelni na pytanie o dalsze plany zgodnie odpowiadają, że rozwój wiążą z otwartością, nowoczesnością, empatią, solidarnością i ekologią, bo te wartości są wpisane w DNA uczelni społecznie zaangażowanej.

Za tymi hasłami ma stać zwinne dostosowywanie się do potrzeb rynku, solidna etyka zawodowa, dbałość o środowisko naturalne oraz troska o zdrowie psychiczne studentów i różnorodność społeczności - do "Sopockiej" przyjeżdżają studenci z różnych miejsc świata, m.in. ściany Wschodniej Tunezji i Etiopii.

Przewaga absolwentów na rynku pracySopocka Akademia Nauk Stosowanych łączy biznes, architekturę, design i nowoczesne technologie. Stawia na kształcenie przez praktykę. Reaguje na potrzeby rynku i szybko dostosowuje ofertę edukacyjną.

Uczelnia kładzie nacisk na praktyczne aspekty edukacji - dzięki studiom dualnym studenci mają staże i praktyki w prestiżowych firmach. Kończąc je często dostają propozycję pierwszej pracy. Wykładowcy są dostępni dla studentów, są dla nich mentorami.

- Jestem dumna, że nasi absolwenci pracują w atrakcyjnych i odpowiedzialnych zawodach, na które jest stałe zapotrzebowanie na rynku pracy. Są często wysoko wynagradzani i doceniani - mówi Prorektor ds. Rozwoju i Kształcenia, dr Anna Szymczak, prof. SANS.
Połączenie nauki i praktyki skraca okres przygotowania do zawodu, dzięki czemu absolwenci uczelni zyskują przewagę na rynku pracy. Otrzymując dyplom studenci mają już dwuletnie doświadczenie zawodowe i wysokie kompetencje językowe.

 • Korzenie Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych sięgają przede wszystkim finansów i rachunkowości, biznesu i ekonomii.
 • Po ukończeniu kierunków na Wydziale Ekonomii i Finansów można też starać się o certyfikat ACCA - jedną z najbardziej prestiżowych kwalifikacji finansowych na świecie, rozpoznawalną na wszystkich kontynentach.
 • Dzięki studiom dualnym studenci mają staże i praktyki w prestiżowych firmach.
 • Sopocka Akademia Nauk Stosowanych ma dwa wydziały, łącznie kształci na ponad 10 kierunkach, w niemal 20 specjalizacjach.
 • Do tego dochodzą tzw. "podyplomówki", których oferta studiów jest modyfikowana co roku, w oparciu o światowe trendy i zapotrzebowanie rynku pracy.

Studia z przyszłościąSopocka Akademia Nauk Stosowanych ma trzy wydziały, kształci na ośmiu kierunkach i wielu specjalizacjach. Prowadzi studia podyplomowe, których oferta jest modyfikowana co roku, w oparciu o zapotrzebowanie społeczne i gospodarcze.

Korzenie Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych sięgają przede wszystkim finansów i rachunkowości, biznesu i ekonomii. Po ukończeniu kierunków na Wydziale Ekonomii i Finansów można też starać się o certyfikat ACCA - jedną z najbardziej prestiżowych kwalifikacji finansowych na świecie, rozpoznawalną na wszystkich kontynentach. Jej zdobycie otwiera ścieżkę dla tych, którzy planują karierę międzynarodową. Unikatowy kierunek studiów "Business and Languages" został nagrodzony przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego certyfikatem "Studia z przyszłością".

Wydział Architektury, Inżynierii i Sztuki słynie ze swojej oferty szerokiego spektrum kierunków architektonicznych i projektowych: Architektura, Architektura Wnętrz, Architektura Krajobrazu, Wzornictwo oraz Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

- W ciągu ponad 10-letniej pracy wydziału udało nam się stworzyć miejsce, w którym absolwenci architektury mają możliwość uzyskania pełnych uprawnień do wykonywania zawodu architekta na terenie całej Unii Europejskiej. Sukces kierunków zawdzięczamy jego interdyscyplinarnemu charakterowi. Najbardziej cieszy, że Sopocka Akademia Nauk Stosowanych dołączyła do grona trzech uczelni niepublicznych w Polsce, których dyplom magistra inżyniera architekta gwarantuje pełną uznawalność w krajach Unii Europejskiej - mówi dr inż. arch. Grzegorz Pęczek, dziekan Wydziału Architektury, Inżynierii i Sztuki.
O wysokiej jakości kształcenia na kierunku Architektura świadczy również ranking zdawalności na uprawnienia budowlane Izby Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.

1. miejsce wśród uczelni niepublicznychSopocka Akademia Nauk Stosowanych (dawniej SSW) trafiła do TOP 10 w rankingu Izby Architektów RP, gdzie zajmuje 1. miejsce wśród uczelni niepublicznych oraz 6. miejsce w Polsce. Studenci i absolwenci wspomnianych kierunków zajmują wysokie miejsca w prestiżowych konkursach, takich jak Inspireli Awards, co jest najlepszym dowodem wysokiego poziomu kształcenia. Oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej potwierdzają, że "Sopocka" spełnia najwyższe standardy jakościowe.

Uczelnia prowadzi "kursy przygotowawcze" dla osób, które ukończyły 16 lat i planują swoją ścieżkę rozwoju na studiach z architektury i/lub wzornictwa.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

Opinie (3) 1 zablokowana

 • Nauk stosowanych i wyzwolonych. Jak w sredniowieczu.

  • 3 18

 • fajnie, że dziś młodzi studiują i pracują

  Chodziłam, gdy jeszcze była to SSW... jestem zadowoloną absolwentką. Szkoda, że wtedy nie było studiów dualnych. Kończąc szkołę miałabym te 2 lata doświadczenia, których się oczekuje od młodych ludzi w ogłoszeniach o pracę. Tak czy siak - kierunki finansowe to przyszłość!

  • 18 3

 • A te nauki to gdzie są stosowane ? Wcześniej znaczy się nie były ?

  • 6 18

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

Kongres Smart Metropolia 2023

konferencja

XII. Europejskie Forum Nowych Idei

3500 - 4500 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy:

 

Najczęściej czytane