• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Sopockie Targi Seniora (2 opinie)

paź 10-12

wtorek - czwartek

Gdańsk,
bilety 90 zł
przedsprzedaż 45 - 70 zł
paź 13-14

piątek - sobota, godz. 10:00

Gdynia,
Wstęp wolny
W sobotę, 25 września w Sopocie odbędą się pierwsze na Pomorzu Targi Seniora. Zapraszamy seniorów oraz ich rodziny do Hali 100 lecia Sopotu przy ul. Goyki 7 w godz. 10.00 - 18.00. Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby starsze, rodziców, dziadków czy sąsiadów. Warto więc skorzystać z zaproszenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie aby dowiedzieć się jak zapewnić sobie oraz swoim najbliższym dobrą starość.

Podczas Sopockich Targów Seniora zaprezentowany zostanie m.in. szeroki wachlarz usług, produktów i ofert skierowanych do osób starszych, w zakresie aktywności i opieki, które mogą poprawić jakość ich życia. Oprócz profesjonalnych stoisk z ofertą wystawienniczą, planujemy debatę "Sami dla siebie" o warunkach dobrej starości oraz na temat samopomocy, pomocy sąsiedzkiej i solidarności wewnątrzpokoleniowej.

W trakcie trwania Targów zostanie przeprowadzony wśród odwiedzających plebiscyt na najlepszą ofertę (produkt, usługę) dla seniorów. Zwycięzcy otrzymają dyplomy ze specjalnie zaprojektowanym logo a wśród głosujących rozlosowane zostaną upominki.

W programie również: pokazy sprzętów rehabilitacyjnych i urządzeń pomocnych w codziennym życiu, pokazy gimnastyki, nordic walking, jogi dla seniorów, porady dietetyka, pielęgnacyjne, prawne, finansowe, konsultacje fizjoterapeutyczne, lekarskie i pielęgniarskie, kursy, szkolenia, wypoczynek, zajęcia dla seniorów.

Projekt Sopockie Targi Seniora ma przełamywać stereotypy na temat ludzi starszych i zwracać uwagę społeczną na kwestię starzenia się społeczeństwa. Grupa osób po 55 roku życia będzie coraz liczniejsza w Polsce. Zgodnie z prognozami GUS do roku 2050 odsetek takich ludzi w ogóle ludności Polski zwiększy się do 47% (obecnie wynosi już 28%). To dowodzi, że zapotrzebowanie na usługi skierowane do osób starszych będzie rosło. Seniorzy stają się coraz bardziej znaczącą grupą odbiorców. Dysponują stałym dochodem (emerytura) a ich siłę nabywczą często podnoszą rodziny.

Wstęp wolny. Zapraszamy obecnych i przyszłych seniorów.

Projekt Sopockie Targi Seniora realizowany jest dzięki finansowaniu Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Opinie (2) 2 zablokowane

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

  • Opinia została zablokowana przez moderatora

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie jest największe bogactwo naturalne Pomorza?

 

Najczęściej czytane