• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat

Spotkania z historią

Muzeum II Wojny Światowej w ramach wykładów otwartych "Spotkania z historią" zaprasza na wykład pt. "Deportacje Polaków do obwodu archangielskiego ZSRR. W poszukiwaniu śladów".

10 czerwca - 31 października 2022, godz. 18:00 - 20:00

bilety 599 zł

7 - 28 czerwca 2022, godz. 17:30 - 18:45

Gdańsk,
Wstęp wolny
Spotkanie będzie poświęcone losom Polaków, którzy podczas II wojny światowej zostali przymusowo zesłani na północne tereny ZSRR.

Podczas wykładu odbędzie projekcja filmu "Krzyż z tajgi" zrealizowanego w czasie wyprawy pracowników Muzeum II Wojny Światowej do Archangielska przez Dominika Jagodzińskiego.

Gośćmi spotkania będą:
Anna Dembowska
- zastępca dyrektora Instytutu Polskiego w Moskwie. W latach 2007-2012 konsul ds. współpracy z Polonią w Konsulacie Generalnym RP w Sankt Petersburgu. Absolwentka studiów kulturoznawczych w Instytucie Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autorka książki "Polacy na północy Rosji".
Albina Jegorowa - prezes Stowarzyszenia "Polonia" w Archangielsku; obecnie mieszka w Warszawie, od wielu lat zaangażowana w ratowanie polskich śladów w północnej Rosji
Jacek Matecki - członek Zarządu "Polonia" w Archangielsku, dziennikarz, znawca Rosji, dokumentuje polskie ślady w północnej Rosji

Wstęp wolny

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Które z wymienionych poniżej miast ma największą powierzchnię?

 

Najczęściej czytane