stat

Spotkanie o otwartych danych

O tym, czym są otwarte dane, jak z nich korzystać i dlaczego warto to robić będzie można dowiedzieć się podczas spotkania, które w poniedziałek, 26 sierpnia, odbędzie się w gdyńskim UrbanLabie.

lip 29

czwartek, godz. 18:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
wrz 5

niedziela, godz. 18:00

bilety 50 zł

Otwarte dane to forma udostępnienia danych publicznych w sposób przejrzysty, przydatny i zgodny ze standardami oraz przepisami prawa. Od ponad dwóch lat publiczne dane miasta Gdynia dostępne są pod adresem www.otwartedane.gdynia.pl. Serwis jest stale rozbudowywany; dziś jego użytkownicy mają do dyspozycji aż 182 zbiory.

- Otworzyliśmy dane na potrzeby mieszkańców, abyśmy mogli rozmawiać o naszym mieście w sposób jeszcze bardziej pogłębiony - wyjaśnia Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, który otworzy poniedziałkowe spotkanie. - W poniedziałek, 26 sierpnia, zapraszam do gdyńskiego UrbanLabu na spotkanie poświęcone gdyńskim otwartym danym. Będzie okazją do dyskusji, jak można wykorzystywać dane już udostępnione i zastanowienia się, jakie kolejne dane udostępnić.

Zestawienia dotyczą m.in. gospodarki, transportu, środowiska, finansów, kultury czy zdrowia. Znajdziemy tu na przykład liczbę mieszkańców poszczególnych dzielnic Gdyni, liczbę samochodów zarejestrowanych w mieście, liczbę łóżek szpitalnych czy liczbę działających firm.

Z informacji korzystają mieszkańcy, ale także firmy z branży IT, tworzące aplikacje mobilne wykorzystujące zostawienia liczbowe.

Przygotowany przez firmę Master Telecom gdyński portal www.otwartedane.gdynia.pl jako pierwszy w Polsce wykorzystał innowacyjne połączenie przeznaczonego do gromadzenia i udostępniania danych oprogramowania CKAN oraz autorskiego oprogramowania Monalisa. Służy do aktywnego zbierania danych z różnych źródeł, ich standaryzowania i składowania na serwerze, a także automatycznej wizualizacji wybranych danych w formie tematycznych prezentacji.

W poniedziałkowej (26 sierpnia, godz. 18) rozmowie udział wezmą: Małgorzata Czaja - kierownik Samodzielnego Referatu ds. Jakości życia i Integracji systemów zarządzania Urzędu Miasta Gdyni, Jacek Tomaszewski z MASTER TELECOM // CITY DATA oraz członkowie Zespołu Tematycznego UL.

Zapraszamy do UrbanLabu (PPNT Gdynia, budynek IVA, al. Zwycięstwa 96/98). Wstęp wolny.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest:

 

Najczęściej czytane