• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Sprzedam/kupię pracę

Magdalena Tomkowska
5 lutego 2004 (artykuł sprzed 18 lat) 
Opinie (2)
Prace pisemne nie należą do przyjemności. Szukanie materiałów, segregowanie, układanie planu, męki pisania. Zna to każdy, choćby z liceum. Już wtedy szukało się sposobów na wykręcenie się od przykrego obowiązku. Korzystało się ze sciąg lub pomocy innych. Istniał handel barterowy - na przykład prace z języka polskiego wzamian za prace z biologii, niemieckiego lub matematyki. Już w liceum można było zarabiać pisaniem prac z polaka. Wyręczać znajomych uczących sie zaocznie lub wieczorowo.

Również na studiach prace są chętnie kupowane. Piszą je znajomi z wyższych roczników, a czasem osoby nieznane, znajomi znajomych. Wyręczją studenta za niewielką sumę w porównaniu z kosztami poprawki. Bo u niektórych wykładowców praca nieoddana na czas to poprawka.

W świecie postępu technicznego pomoc w pisaniu prac można znaleźć nie tylko poprzez znajomych, ogłoszenia w pracy, ale też w internecie. Na specjalnych stronach można złożyć zamówienie. Praca jest pisana specjalnie dla zamawiajacego przez tzw. promotora. Autorzy strony zapewniają o znakomitym przygotowaniu merytorycznym promotorów. Ponadto wielokrotnie zaznacza się, że zamawiający ma ciągły wpływ na to, co znajduje się w pracy. Zapewnia sie też o zupełnej dysktrecji. Treść i postępy w pisaniu znają tylko osoby bezpośrednio zainteresowane, i tylko one mają do pracy dostęp. Po dokonaniu opłaty za całość lub część pracy zostaje ona przesłąna mailem.

Zamówić można nie tylko prace zaliczeniową, ale też inżynierską, licencjacką, a nawet magisterską. Nie każdemu odpowiada takie rozwiązanie, ale możliwości są.

Ale w internecie pojawiaja sie nie tylko takie oferty. W grupach dyskusyjnych poświęconych edukacji często można znaleźć ogłoszenia typu: Szukam materiałów do pracy..., Szukam czegoś o..., Szukam książek na temat..., Szukam zdjęć.... Odpowiedzi są chętnie udzielane. Wzajemna pomoc w takim zakresie jest ogólnie przyjęta. Nikt sie nie bulwersuje.

Znacznie ciekawiej brzmią odpowiedzi na ogłoszenia typu: Sprzedam pracę magisterską na temat...Cena do negocjacji.. Taki proceder jest oczywiście niezgodny z prawem. Za plagiat można wylecieć ze studiów. Czy to się opłaca? "Zapracowani" studenci liczą, że nikt ich nie przyłapie. I rzeczywiscie ogromnej wiekszosci się udaje.

Prace najczęściej pisze sie przed sesją. Teraz studenci mają już to za sobą, z wyjątkiem tych, którzy dostali twz. zwrot do poprawki. Tym wypada współczuć, bo często zaliczenie pracy jeste warunkiem dopuszczenia do egzaminu. A nawet jeśli tak nie jest, to śleczenie nad tym, co się już raz napisało, nie należy do przyjemnosci. warto więc przyłozyć sie do pracy tak, by sprawdzajacy nie miał do niej zastrzeżeń.
Głos WybrzeżaMagdalena Tomkowska

Opinie (2)

 • Oczy wyszly na wierzch

  Sama przezywam ten koszmar pisania magisterki, ciazko strasznie,
  ostatnio spotkalam nauczycielke angielskiego ktora uczyla mnie w L.O, chwilke pogadalysmy. po chwili zaproponowala mi ze za 3500PLn moze mi napisac magisterke, zaden problem. Odmowilam, jestem w szoku, ze nauczyciel daje taki przyklad. Mnie to chyba bardziej oburzylo anizeli ja. Nie skorzystalam z oferty, wole sie sama meczyc, przynjmniej wiem ze to moja zaslugai jest to uczciwe.
  Przestrzegam wszystkich leniwych to takich dzialan, bo naprawde nie jest to rozwiazanie i nigdy nie masz pewnosci czy jeszcze ktos nie ma takiej pracy niekoniecznie w tym wojewodztiwe i co wtedy?
  pozdrowienia dla przyszlych magistrow tez meczacych sie z pisaniem jak ja, ale jszcze troche:)

  • 0 0

 • kOSZMAR

  NIe zachecam, to koszmarna glupota.
  Pisz i licz czlowieku na swoj rozum!
  oburzajace jest to ze nauczyciele z bylego mojego LO pisze za kase prace magisterki czy licencjaty.!!!!!!!
  Koszmar i to sa nauczyciele.
  Sama pisze i ciezko pisac, tak sie nie chce, ale WIERZCIE NIE WARTO WYSLUGIWAC SIE W TAK WAZNEJ SPRAWIE INNYMI!!!!!!!!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Wystawa o kosmosie "Kosmopark"

wystawa, warsztaty

Małe ABC - seans w planetarium

projekcje filmowe, pokaz

Szekspir: Rozgrzewka!

improwizacje, teatr dla dzieci, warsztaty, spotkanie

Ogłoszenia polecane

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Klimat na pomorzu określa się jako: