Wiadomości

stat

Studenci będą doradzać Polskiej Agencji Kosmicznej. Ruszył nabór

Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła nabór do Rady Studentów.
Polska Agencja Kosmiczna ogłosiła nabór do Rady Studentów. for. 123RF/racorn

Będą doradzać, ale też tworzyć własne projekty - już niedługo głos studentów będzie wyraźniej słyszalny w sektorze kosmicznym. Polska Agencja Kosmiczna planuje powołać Radę Studentów jako organ doradczy przy swoim prezesie. Jej członkami mogą zostać młodzi ludzie będący pasjonatami technologii kosmicznych, którzy działają w kołach naukowych, prowadzą badania lub mają na koncie publikacje związane z tą tematyką.Działałe(a)ś lub działasz w jakiejś organizacji studenckiej?

tak, nawet w kilku 16%
tak, bardzo mi się podobało 24%
tak, ale nie podobało mi się 9%
nie, to strata czasu 43%
nie, ale chciał(a)bym 8%
zakończona Łącznie głosów: 58
Polska Agencja Kosmiczna otwiera się na młodych. Ogłoszony niedawno nabór ma zaowocować powołaniem do życia ciała doradczego, które integrować będzie studentów o podobnych zainteresowaniach i rozwijać u nich postawy pro-przedsiębiorcze oraz ich talenty. Rada będzie promować zaangażowanie młodych w projekty związane z inżynierią kosmiczną. Realizacja tych celów będzie możliwa dzięki udziałowi Rady w procesach decyzyjnych Polskiej Agencji Kosmicznej. Organ będzie także inicjować przedsięwzięcia skierowane do studentów, związane z edukacją na temat wykorzystania sektora kosmicznego w życiu codziennym.

- Chciałbym, żeby studenci mieli wpływ na to, jakie inicjatywy im oferujemy, żeby mieli przestrzeń, w której spotkają się przedstawiciele różnych kierunków, uczelni i regionów i która może stanowić zaczątek do współpracy. To jest Rada Studentów, ale i dla studentów. Powstała po to, abyśmy mogli wysłuchać ich rekomendacji, aby mogli doradzać i żebyśmy mogli wspólnie tworzyć projekty - poinformował Michał Szaniawski, prezes POLSA.
Rada liczyć będzie 30 osób, a co roku następować ma wymiana 1/5 jej składu. Głównym wymogiem stawianym kandydatom jest spełnienie co najmniej jednego z poniższych kryteriów:

  • uczestnictwo w realizacji projektów z sektora kosmicznego, w szczególności realizowanych w ramach umów z Europejską Agencją Kosmiczną i organizacjami stowarzyszonymi,

  • posiadanie udokumentowanych osiągnięć w szeroko rozumianej dziedzinie nauk i technologii kosmicznych (publikacje naukowe, referaty na konferencjach, wdrożenia i inne) lub prowadzenie badań w tym zakresie,

  • działanie w kole naukowym lub innej formie organizacyjnej realizującej i promującej działalność w sektorze kosmicznym i dziedzinach pokrewnych.


- Widzimy dużą potrzebę dyskusji zarówno z POLSA, jak i pomiędzy grupami studenckimi. Chcemy, aby nasze usługi, to, co robimy dla studentów, faktycznie odpowiadało ich potrzebom, a tego bez rozmów i wymiany wiedzy, doświadczeń nie da się osiągnąć. Mamy też nadzieję, że Rada przyczyni się do rozwoju umiejętności i postaw studentów i że razem stworzymy projekty, z których każda ze stron będzie dumna - dodała Kinga Gruszecka, pełniąca obowiązki dyrektora Departamentu Edukacji.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 lutego 2020 roku, a wszystkie szczegóły, statut Rady oraz deklarację członkowską znaleźć można na stronie Polskiej Agencji Kosmicznej.

Opinie (31)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gdańsk to stolica województwa: