Wiadomości

stat

Studenci i pracownicy sami zdecydowali, w co inwestować

Kolejne projekty pracowników i studentów zostaną zrealizowane w tym roku na Politechnice Gdańskiej w ramach budżetu obywatelskiego. To m.in. defibrylatory, mobilny warsztat studencki czy miejsca piknikowe. Na liście projektów do realizacji znajdują się w sumie cztery inicjatywy pracownicze oraz pięć studenckich.Czy budżety obywatelskie/pracownicze w firmach czy instytucjach są potrzebne?

tak, to ważne, żeby pracownicy mówili o tym, czego potrzebują w pracy

72%

raczej tak, ale w moim miejscu pracy takie coś nie funkcjonuje

15%

to bez sensu, takie środki lepiej przeznaczyć na premie

13%
Budżet obywatelski stanowi wydzieloną w danym roku część budżetu PG, o której przeznaczeniu decydują pracownicy i studenci uczelni. W roku 2018 to aż 500 tys. zł, z czego 350 tys. zł to budżet na realizację projektów pracowniczych, a 150 tys. zł to budżet na realizację projektów studenckich.

W wyniku głosowania w budżecie pracowniczym zmieściły się następujące projekty: "Defibrylatory na Politechnice Gdańskiej" (oddano na niego 17 proc. wszystkich głosów), "Wymiana ogrodzenia wokół budynku Wysokich Napięć przy ul. Własna Strzecha 18A (narożnik)" (16 proc.) i "Uruchomienie pracowni komputerowej dla studentów" (11 proc.).

Tu znajdziesz pełną listę projektów przeznaczonych do realizacji.

Z projektów studenckich wybrane zostały "Mobilny warsztat studencki" (30 proc. głosów), "Studenckie sale multimedialne w DS1, DS3, DS6, DS8, DS9" (16 proc.), "System kolejkowy do Dziekanatu i Wydziałowej Komisji Stypendialnej WFTiMS" (15 proc.) oraz "Ławki plenerowe i miejsca piknikowe" (12 proc.).

Zobacz wyniki głosowania w budżecie obywatelskim PG.

Zabrakło środków, ale kolejny projekt powstanieOkazało się też, że nawet po zrealizowaniu zwycięskich projektów w budżecie pozostały niewykorzystane środki, niestety niewystarczające na sfinansowanie projektów znajdujących się na kolejnych pozycjach listy rankingowej w uczelnianym budżecie obywatelskim.

W związku z tym prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej, podjął decyzję o zwiększeniu budżetu obywatelskiego o łączną kwotę 32,5 tys. zł (19,5 tys. zł dla budżetu pracowniczego i 13 tys. zł dla budżetu studenckiego). Pozwoli to na realizację pracowniczego projektu "Dodatkowe sterowanie windami z każdego piętra w gmachu B" (7 proc. głosów) oraz projektu studenckiego "Strefy wypoczynku na Osiedlu Akademickim" (10 proc.).

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (19)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku: