• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Student dyrygentury najlepszy w Trójmieście

mak
6 czerwca 2011 (artykuł sprzed 12 lat) 
Laureat głównej nagrody Czerwonej Róży - Rafał Kłoczko, student trzeciego roku dyrygentury.
Laureat głównej nagrody Czerwonej Róży - Rafał Kłoczko, student trzeciego roku dyrygentury.

23-letni Rafał Kłoczko, student trzeciego roku dyrygentury symfoniczno-operowej Akademii Muzycznej w Gdańsku, został najlepszym studentem w Trójmieście. Nagrodę dla najlepszego żaka - samochód - otrzymał od Stowarzyszenia Czerwonej Róży.



Nagrody dla najlepszych studentów i kół naukowych...

W niedzielę w Dworze Artusa w Gdańsku po raz 37. przyznane zostały nagrody Stowarzyszenia Czerwonej Róży dla najlepszego studenta i najlepszego koła naukowego. W tym roku najlepszym żakiem okazał się Rafał Kłoczko z Akademii Muzycznej w Gdańsku, który studiuje na trzecim roku dyrygentury na AM w Gdańsku. Za zdobycie największej ilości punktów, nie tylko w nauce, ale i za działalność pozauczelnianą, otrzymał skodę.

Laureat uzyskał najwyższą na swoim roku średnią ocen (21,95/25 pkt.), a także m.in.: zajął pierwsze miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura, przygotował koncert z okazji 150-tej rocznicy urodzin patrona uczelni, wystawił jednoaktową operę "Aleko" Sergiusza Rachmaninowa oraz ukończył kurs nauki gry na carillonie.

Czym z klei wyróżniło się koło naukowe działające przy Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, które wybrane zostało najlepszym w Trójmieście? Jury doceniło m.ni. sprawną organizację i przeprowadzenie akcji profilaktyki chorób jamy ustnej skierowanej do kobiet w ciąży, pt. "Mamo, nie chcę mieć próchnicy!", a także akcję "Dzień dobry, uśmiech do kontroli!" skierowaną do mieszkańców województwa pomorskiego. Doceniony został także wielokrotny udział w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych, pięć prac naukowych nagrodzonych pierwszym miejscem czy liczne publikacje w branżowych pismach. Członkowie zwycięskiego koła naukowego otrzymali 12 tys. zł do podziału.
mak

Miejsca

Opinie (68) 8 zablokowanych

  • (1)

    jejku, najlepiej to obrażać, ech zawiść wychodzi, ale pewnie,że trudno jest porównać studenta dyrygentury z medykiem, inżynierem czy chemikiem...więc zamiast samochody dla jednego,mogli dać po 10 tys dla kilku najlepszych z różnych dziedzin i byłby spokój, co by mieli na książki czy część badań...bo w sumie, poza tym,że koleś ma auto i sobie pojeździ...to jak to się ma do nauki...ech

    • 2 1

    • Po niektórych komentarzach widac, że edukacja muzyczna Polaków LEŻY.

      Wg takich ludzi myśli, że wystarczy wyjśc, zagrac coś tam, ewentualnie machnąc kijem. A nawet nie wiecie, ile MY MUZYCY wykonują ciężkiej pracy, aby osiągnąc dobry poziom.

      Gratuluję dyrygentowi. :)

      • 0 2

  • ale nikt nie sprawdził jak on to Aleko przygotował i w jaki sposób te oceny zdobywa :] znam go prywatnie i wiem, że są lepsi.

    • 5 3

  • Gratulacje!

    Panie Rafale! Serdeczne gratulacje! Zasłużył Pan! Pana stosunek do muzyki jest unikalny. Pana postawa jest nietuzinkowa. A pomysły - godne wsparcia. wiem, że wszystkie osoby, które grały i śpiewały pod Pana batutą potwierdzą moją opinię. Podobnie jak ci, którzy ostatnio mieli przyjemność słuchać pana "Aleka". Jeszcze dużo nauki przed Panem, ale niech się Pan upaja swoim sukcesem jak najdłużej. A upajanie się nie musi wcale oznaczać uderzenia wody sodowej do głowy. Nasza nacja ma to do siebie, że chętnie rozpamiętuje klęski, a nad sukcesami prędko przechodzi do po porządku dziennego. Należy Pan do pokolenia, które w końcu powinno to zmienić. I proszę pamiętać, że anonimowe wpisy nie istnieją. NIE ISTNIEJĄ!

    • 2 1

  • System oceniania (1)

    Aż strach się bać wpisać komentarz po Panu ;)
    Skala na AM wygląda tak:
    0-10 punktów - brak zaliczenia
    11-15 punktów - ocena dostateczna
    16-20 punktów - ocena dobra
    21-25 punktów - ocena bardzo dobra
    Studia na AM to studia humanistyczne. Poza przedmiotami takimi jak kształcenie słuchu, harmonia, historia muzyki, historia stylów i technik kompozytorskich, kontrapunkt, a także wielu innych specjalistycznych muzycznych przedmiotów są też m.in.: pedagogika, historia sztuki, filozofia czy psychologia. Niektóre kierunki mają nawet ponad 20 przedmiotów semestralnie. Co potrafi się przełożyć na 40 godzin tygodniowo różnych zajęć, prób plus zajęte weekendy. Każdy kierunek nie ważne czy artystyczny czy nie, ma swoją specyfikę. Studia w Polsce są bezpłatne, więc każdy student, nie tylko na AM kształci się dzięki Państwu. Nie ma lepszych i gorszych kierunków. I nie ma kierunków, które bardziej zasługują na uznanie niż inne. Na uznanie zasługuje fakt, że ktoś dąży do perfekcji w swojej dziedzinie, tak, jak Rafał.

    • 4 1

    • Czy to znaczy ze powyzej 25 punktow mamy samych cyborgow?

      Nie chwalac sie mam 26

      • 1 0

  • Gratulacje zloze dopiero jak obejmie jakas ze slynnych orkiestr.

    POniewaz konkurencja na tym rynku jest niezwykle goraca. Trzeba miec znajomosci i poparcie inaczej nic z tego. W USA wszystkimi slawnymi orkiestrami dyryguja Zydzi. James Levine to ma nawet zafundowane dwie orkiestry jedna to Opery Metropolitan w Nowym Jorku a druga to slynna Boston Symphony. Franz Welser-Möst mowil niedawno ze zrezygnuje ze slawnej Cleveland Symphony a tu nagle podali ze pozostaje do sezonu 2017/18. Tak ze nic nie wiadomo i nasz kandydat bedzie musial sie sporo nagimnastykowac aby cos osiagnac. Boje sie ze niczego nie zwojuje bo od naszego Stanislawa Skrowaczewskiego zaden Polak o niezydowskim pochodzeniu tak daleko nie zaszedl. Tyle o Polakach.
    Dodam ze najslynniejszy dyrygent w historii wcale nie byl dyrygentem z wyksztalcenia tylko wiolonczelista. Ale to byl legendarny Arturo Toscanini.

    • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Science Cafe. Przyszłość zapisana w genach? Epigenetyka w skali

20 zł
wykład, sesja naukowa, warsztaty

Gdynia ScienceSlam

sesja naukowa

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane