Studiuj kierunki przyszłości w PJATK Gdańsk

Marzysz o pracy w ciekawym i jednocześnie dobrze płatnym zawodzie? Jeśli odpowiedź brzmi twierdząco, powinieneś rozważyć karierę w branży IT. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku to uczelnia, na której zdobędziesz kwalifikacje, niezbędne do rozpoczęcia kariery jako programista lub grafik komputerowy. Oferta studiów jest skierowana zarówno do absolwentów szkół średnich, jak i tych, którzy chcą zmienić zawód. Nabór na rok akademicki 2021/2022 już trwa.Badania rynku pracy nie pozostawiają wątpliwości - specjaliści branży IT już od wielu lat należą do najlepiej opłacanych pracowników. Co więcej, nie mogą oni narzekać na brak ofert pracy, a raczej mogą w nich swobodnie przebierać. Z badań opublikowanych na początku roku wynika, że w naszym kraju brakuje aż ok. 50 tys. specjalistów branży IT.

Siedziba Polsko-Japońskiej akademii Technik Komputerowych w Gdańsku.
Siedziba Polsko-Japońskiej akademii Technik Komputerowych w Gdańsku. mat. pras.

Dobry zawód wymaga solidnego wykształceniaW tym miejscu warto także obalić pewien mit, który pojawia się w kontekście postępujących procesów informatyzacji. Niektórzy twierdzą, że przyczyniają się one do likwidacji miejsc pracy w "tradycyjnych" zawodach i tym samym do wzrostu bezrobocia. To twierdzenie jest całkowicie fałszywe, co zresztą potwierdzają obserwacje rynków pracy na całym świecie. Fakty są takie, że proces informatyzacji przyczynia się do tworzenia nowych miejsc pracy, jednak od kandydatów na nie wymaga się odpowiednich kwalifikacji.

Innymi słowy, aby rozpocząć swoją karierę w branży IT, trzeba wcześniej zainwestować czas w naukę nowego zawodu. A jak już wcześniej wspomniano, można być pewnym, że ta inwestycja zwróci się z nawiązką, zapewniając absolwentom nie tylko pewność zatrudnienia za naprawdę atrakcyjne wynagrodzenie, ale również nieograniczone możliwości rozwoju i pracy praktycznie w każdym miejscu naszego globu.


Najlepsza niepubliczna uczelniaDokąd skierować swoje kroki w celu zdobycia niezbędnego wykształcenia? Świetnym wyborem będzie Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych, która mieści się przy ul. Brzegi 55 w Gdańsku. To uczelnia z ponad 25-letnim doświadczeniem, która odznacza się wysokim poziomem nauczania i indywidualnym podejściem do studenta. O jej renomie świadczy fakt, że według rankingu Perspektywy 2019, to najlepsza uczelnia niepubliczna w Polsce.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku oferuje studia na dwóch wydziałach: Informatyka i Sztuka Nowych Mediów. Studia odbywają się w trybie dziennym i zaocznym, dzięki czemu z oferty mogą skorzystać zarówno świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich, jak i osoby pracujące. Natomiast absolwenci innych uczelni - przynajmniej studiów pierwszego stopnia - mogą skorzystać ze studiów podyplomowych projektowanie graficzne.

- Absolwenci grafiki nie mają problemu ze znalezieniem pracy, ponieważ otrzymują staranne wykształcenie w zakresie projektowania. Jako uczelnia odpowiadamy profilem kształcenia na zapotrzebowanie rynku pracy. Tak przygotowani absolwenci są chętnie zatrudniani w branży projektowej - tłumaczy dr Mariusz Sładczyk, dziekan Wydziału Sztuki Nowych Mediów.

Krótka charakterystyka kierunkówDlaczego studia na Wydziale Informatyki PJATK Gdańsk cieszą się nieustannie wielką popularnością?

- Informatyk to - bez cienia przesady - zawód przyszłości. Dobrze wyszkoleni specjaliści IT są potrzebni w każdej branży. Obecne statystyki pokazują, że nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy w zawodzie. Absolwent informatyki PJATK Gdańsk jest doskonale przygotowany do pracy w różnych obszarach IT: od programisty do projektanta. Może pracować w działach związanych z utrzymaniem i pielęgnacją systemów (systemy baz danych, sieci komputerowe), jak i związanych z wytwarzaniem oprogramowania (aplikacje internetowe, B2B, bazy danych, systemy eksperckie i multimedialne) - zachęca Monika Ostojska-Żurek, kierownik działu promocji PJATK Gdańsk.
Studia na Wydziale Sztuki Nowych Mediów to studia ogólnoakademickie, interdyscyplinarne, artystyczne z silnym akcentem technicznym.

- Projektowanie graficzne porządkuje formę przekazu. Jest istotnym elementem reklamy, marketingu i sztuki. To studia ogólnoakademickie, interdyscyplinarne, artystyczne z silnym akcentem technicznym. Studenci otrzymują szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną zarówno z przedmiotów plastycznych, jak i obsługi aplikacji graficznych (Adobe, Maya, Unity itp.). Przedmioty komputerowe prowadzone są w dobrze wyposażonych pracowniach komputerowych, obejmują elementy takich dziedzin jak: projektowanie graficzne, obróbka obrazu, tworzenie i projektowanie stron www, multimedia, tworzenie animacji, modelowanie trójwymiarowe. W zakresie sztuk manualnych studenci studiują w profesjonalnych pracowniach: rysunek i malarstwo, rzeźba, fotografia, grafika projektowa i artystyczna - uzupełnia nasza rozmówczyni.

Początek kariery już na studiachO renomie uczelni świadczy nie tylko wysoko wykwalifikowana kadra czy dobrze opracowany program studiów. Absolwenci Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Gdańsku bez trudu odnajdują się na rynku pracy. Zdecydowana większość z nich rozpoczęła swoją karierę zawodową już w trakcie studiów. Uczelnia kładzie duży nacisk nie tylko na przekazywanie wiedzy, ale także zastosowanie jej w praktyce.

- Dlaczego nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy? Można odpowiedzieć jednym zdaniem: firmy szukają dobrych specjalistów, a przy tym ludzi umiejących pracować w zespole. Takich absolwentów mamy - komentuje dr hab. Marek Bednarczyk, prof. PJATK, dziekan Wydziału Informatyki.
Studenci mogą bowiem korzystać z szerokiej oferty praktyk i staży w cenionych firmach na Pomorzu. To nie wszystko. Jak wynika z ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów, absolwenci PJATK Gdańsk należą do najlepiej zarabiających młodych specjalistów. Ich niewątpliwą zaletą jest przygotowanie do pracy w środowisku międzynarodowym, gdyż na uczelni pobierają naukę nie tylko Polacy, ale także cudzoziemcy, m.in. z Portugalii, Rosji, Ukrainy czy Japonii.

- Po ukończeniu studiów, absolwenci posiadają umiejętności samodzielnej, kreatywnej i innowacyjnej pracy. Jesteśmy szkołą kameralną, dlatego możemy być elastyczni wobec potrzeb naszych studentów, do każdego z nich mamy indywidualne podejście. Dla naszych studentów mamy specjalną ofertę certyfikowanych kursów organizowanych przez uczelnię (CISCO, LPIC i inne). Studenci PJATK Gdańsk poznają historię i kulturę Japonii oraz mogą skorzystać z bezpłatnych kursów języka japońskiego, studenci Wydziału Sztuki Nowych Mediów dodatkowo mają zajęcia z kaligrafii - wylicza Ostojska-Żurek.
Prace studentów wyeksponowane w holu uczelni.
Prace studentów wyeksponowane w holu uczelni. fot. dr Leszek Żurek/PJATK

Szeroki wybór kół naukowychOprócz praktyk i staży, studenci mogą rozwijać swoje pasje w kołach naukowych. Na uczelni działają koła naukowe Hashcode, Digital Painting i Concept Art, drużyna e-sportowa Ninja PJATK czy Odyseja Umysłu. Od niedawna funkcjonuje także program PasjaxPraca. To cykl niezwykle inspirujących spotkań online ze studentami i absolwentami PJATK Gdańsk, którzy opowiadają o swoich pasjach, studiowaniu i pracy.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych prowadzi obecnie nabór na rok akademicki 2021/2022. Będzie on prowadzony do września lub wyczerpania miejsc. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym, rekrutacja odbywa się w trybie mieszanym: za pośrednictwem poczty elektronicznej i telefonicznie albo osobiście, po wcześniejszym umówieniu terminu w dziekanacie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: www.gdansk.pja.edu.pl.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (19)

 • Polecam, po tych studiach dostałem 8000 brutto (7)

  • 6 7

  • (6)

   Słabo
   Ja 15k netto + pełno benefitów
   No, ale ja miałem jakieś 3 miesiące doświadczenia
   Teraz zbliża się już rok pracy i chcą negocjować umowę - 18k netto, trochę mało bo oczekuję 20k

   • 8 3

   • (5)

    A ja od razu po studiach 30k netto. Oferty przychodziły już podczas studiów.

    • 11 2

    • (4)

     Ja już pracuję 3 lata i wyciągam średnio 80 000 miesięcznie. Do tego benefity - samochód służbowy, co roku wczasy 6 tygodni - w tym roku Nowa Zelandia

     • 9 1

     • Ja mam to samo plus trzy prywatne asystentki. (3)

      • 4 0

      • (2)

       Jaki staż pracy?

       • 1 0

       • 8 miesięcy (1)

        • 5 0

       • To sumie średnia, rynkowa oferta.
        Ale od czegoś trzeba zacząć

        • 0 0

 • Jestem absolwentem grafki i polecam

  Rzeczywiście przygotowuja do pracy. Wykładowcy są blisko studentów A nie chodzą z głową w chmurach. Dobrze zainwestowany czas i pieniadze

  • 8 1

 • Na pewno zgadzam się z tym, że takie kierunki studiów dają dobre perspektywy. Oczywiście po każdym kierunku można zrobić karierę i dobrze zarabiać ale w wielu przypadkach trzeba w to włożyć dużo więcej pracy własnej i do jakiegoś sensownego poziomu dochodzi się latami - nie wszyscy są tacy wytrwali. A jak opanujesz umiejętności, które nawet w stopniu podstawowym są poszukiwane to masz już łatwiej na starcie.

  • 6 1

 • Szeroki wybór kół naukowych! (2)

  to tylko 1rok i ma się ktoś nauczyć bzdury kolesie wykladowcy po gimazjum maja wyklady po japońskuci wykladowcuy chcą tylko kasę i nic wiecej a praca to w stodole koldzy ta gafikę będziecie z owsa robić

  • 0 11

  • Fajnie władasz językiem polskim.

   • 6 0

  • Ciężko na to cokolwiek odpowiedzieć, bo i ciężko się czyta taką nieskładną sieczkę słowną XD No tak, zgadza się, że po gimnazjum i liceum, bo wszyscy muszą ukończyć te etapy edukacji żeby pójść na studia ;P Wykładowcy mają i wyższe wykształcenie i doświadczenie, bo to wynika nawet z wymogów Ministerstwa (tak, tak, prywatne uczelnie też podlegają!) ale jak ktoś nie potrafi zdania napisać, to ciężko się spodziewać takiej wiedzy :) Swoją drogą obecnie tworzywa wytwarza się z bardzo różnych bio-materiałów, więc jak można robić np. buty z jabłek i grzybów, to czemu nie np. produkty z owsa ;)

   • 6 0

 • Arka Gdynia!

  • 2 4

 • Kończyłem informatykę (1)

  Na PJATK i też sobie chwalę. Mimo, że uczelnia prywatna to opinia, że dostaje się dyplom za pieniądze jest kompletnie nieprawdziwa, a takie legendy krążą. Sporo nauki i sporo praktycznej wiedzy. Pozdrowienia dla pana prodziekana dr. Szejko! Bardzo miło wspominam zajęcia z inżynierii oprogramowania i obecnie pracuje w zawodzie z tym związanym, a zdobyta wiedza zdecydowanie ułatwiła mi znalezienie pierwszej pracy.

  • 8 0

  • Ja podobnie
   15k netto na miesiąc po roku pracy to standard

   • 2 0

 • (1)

  Nie sam kierunek i jego ukończenie da przyszłość. Przede wszystkim trzeba się tym interesować, a nie iść tam tylko dlatego, że pieniądze duże.

  • 5 0

  • Mnóstwo osób w ogóle nie pracuje w zawodzie związanym z ukończonymi studiami czy zainteresowaniami. W takim układzie już chociaż warto mieć z tego jakieś pieniądze. Nie chodzi o ekstremalne sytuacje, np. ktoś kto mdleje na widok krwi miałby zostać chirurgiem. Ale warto rozważyć te opcje, które są przynajmniej w pobliżu naszych zainteresowań - a nuż się spodoba :) A w razie czego studia można zmienić.

   • 2 0

 • No nie wiem...

  A biblistyka też tam jest?
  A programowanie na podstawie nauk JP II?
  Grafika katolicka w nowoczesnym świecie?

  Wtedy można by było się zastanowić

  • 1 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sieci Widma - Wystawa Ghost Diving
Sieci Widma - Wystawa Ghost Diving
spotkanie, wystawa, pokaz
maj 29-31.12
g. 11:00, 12:30, 14:00
Gdynia, Akwarium Gdyńskie
Wakacje w Experymencie
Wakacje w Experymencie
warsztaty, spotkanie
lip 8-31.08
Gdynia, Experyment
Virtual Gdynia Business Week 2021
Virtual Gdynia Business Week 2021
warsztaty
lip 26-30
poniedziałek - piątek
Online

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jaka rzeźba terenu przeważa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym?

 

Najczęściej czytane